2.2.22 – iki bin yirmi ikinci yılın, ikinci aynının, ikinci günü. İki, çokluğun en azı. Çift olmanın anlamı. Üstelik tüm zıtlıklarıyla beraber…


5 dakika


2.2.22 Sıralı Tarih

Uyum, ahenk, melodi ve duymak isterseniz de tını. Kim rezonansı kuvvetli şeyleri sevmez ki? Üstelik, birden fazla tekrar varsa; yani çoğalmışsa, kuvvetti de aynı oranda çoğalmaz mı?

Aslına bakarsanız hayatın matematik ile eşdeğer oluğuna inanırım. (Matematik Dilinden Kanıtlanmış Hayat Dersleri) Ancak son dönemler de daha da sık duyduğumuz sayılar ve anlamlarından hiç ama hiç anlamam.

Şimdi biraz reklamlar (Konu ile alakalı uzmanlık ve de uzmanlara sevgiyle selamlarımızı yolluyoruz. Bizi bu konuda bilgilendirmek isterlerse her daim yazabilirler ?)

Enerji Hayali

Benim tek bildiğim, her türlü “şey’in” (ister bir bardak, ister kaya, ister çiçek ya da bir böcek) bir enerjisi olduğu. (Aslında konuyu burada, rezonans kanunundan evirip, auralara çevirebiliriz ama, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi gibi yazmak, olmaz şimdi ?)

Canlı cansız her şeyde bir enerji varsa, neden harflerde ve rakamlarda da olmasın ki? Harfler dile gelip kelime olduğunda, zaten kanıtlıyor mucizesini. E o zaman geriye sadece sayılar kaldı.

Biz garip insanlar, bilemediğimiz şeylere gizemler, tılsımlar ve benzeri fikirleri yüklemeyi çok seviyoruz. Hoşumuza gidiyor vesselam.

Uyumu uydurmak gibi bir meziyetimiz var tüm insanlık olarak. Mesela hatırlarsanız Dünyanın Yedi Yeni Harikası için bir seçim tarihi verilmişti. 07.07.07. (Dünyanın Yedi Harikası) Garip bir şekilde sayılar ne kadar ahenkli olursa, ya da ne kadar çok tekrarlanırsa, enerjisinin de o kadar kuvvetli olacağına inanıyoruz. (Uydurmak derken, aslında tamamen tesadüf olsa da, ilknur.tv hayatına 20.10.2010 tarihinde başlamıştı. ?)

Madem enerji hayali kuruyoruz. O zaman bizde bu çok ikili tarihimiz 2.2.22 için güzel enerjili hayaller kurmayalım mı ?

İki ve hissettirdikleri.

  • Hani 1 tek ve bütündür ya, bölünmez bir türlü. İki, belki de bölünüp paylaşılabildiğinden bana “kardeşlik” gibi hissettirdi. Paylaşabilmek, birlikte yapmak, birliktelik.
  • E çift olmak mesela. Kadın erkek, eş, aile, yar, yoldaş.; denge
  • Çift demek aynı zamanda kutup ya da daha doğrusu zıtlık da değil midir? İkilik. Her şeyi zıttı ile fark edip, değerlemez miyiz? Soğuk sıcak, acı tatlı, gece gündüz, doğru yanlış… Hatta bence, dünyanın bir sayı değeri olsaydı, sırf bu kutuplar/zıtlıklar yüzünden bu sayı, iki olurdu. (+ve -, doğu ve batı, yaz ve kış, varlık ve yokluk, doğum ve ölüm)

Şimdi buraya kadar, hayalimiz için elimizde kalan kelimeleri biriktirelim. Uyum, Paylaşma, Ahenkli, İşbirliği, Kardeş Gibi, Birlikte, Dünya Düzeni, Denge, Zıtlıklar…

Hızlı bir sorgulama sonrası ise tamamen internet kaynaklı bilgiler nezdinde bulduklarım ise şöyle;

  • 2 sayısı genellikle başkalarına yardım etmenin vakti geldiğini ilan eder.
  • 2 sayısı, İlahi yaşam amacını ve ruh misyonumuzu sembolize ediyor… Mistik inanışlara göre dünya görevine çağırır. Yaşam amacınızın peşinden gitmeyi, ruh görevinizi tamamlamayı hedeflemeniz gerektiğine işarettir.
  • 2 rakamı, durumlar ne kadar zorlu görünürse görünsün asla pes etmememiz gerektiğine dair özel bir güven ve inanç mesajı taşır.
  • 22 sayısı gücü ve başarıları sembolize ediyor. Umutların tezahürüdür. (2022 yılında dünyam için umut ediyorum ki ilk önce şu salgın geçsin)
  • 22 rakamı, 2 rakamına benzer enerjiye sahip bir Master Numaradır. Sezgi, duygular, denge, diplomasi, uyum, uyumluluk, itfa, kişisel güç, idealizm, evrim ve genişleme, hizmet ve görev, idealizm, hayırseverlik vb
2.2.22 – Dilerim ki;

“Sayıların tekrar etmesi ile oluşturduğu rezonans, daha kuvvetli olur derler.” Ya da biz, az yukarıda da dediğim gibi buna inanmayı seçtik, hiç olmazsa hoşumuza gittiğinden.

İki bin yirmi ikinci yılın, ikinci ayının, ikinci günü, sana az eğlenerek ama çok umutla, güzel enerjiler besliyoruz.

Biliyoruz ki her şey olması gerektiği gibi. Ve bizler de “dünyalılar” olarak, uyum içinde kendi sorumluluklarımızı yerine getiriyor. Ve kardeşçe, ahenkle işbirliği içinde, tüm zıtlıklarımıza rağmen dengede ve dünya düzeni için birlikteyiz. ???

Senden bir beklentimiz yok, yanlış anlaşılmasın. Ahengin bizi bu kadar dile getiren. İnsanlık idealizmi için, hayırseverlik vakti geldiğine, belki bir işaret, üstünde barındırdığın sayıların gizemi.

Amann gizemli olmasan ne olacak. Tarihlerin ne önemi var, 3ü 5i ne fark edecek.

Sevgili Şubat hoş geldin. Cemreleri saymaya az kaldı. Zemheriyi bitirdik seninle. Bu senenin de ilk ayı geride kaldı. Hatta ve hatta bu yazı, yılın 33. günü için yazıldı. (U a, 3 hem de 33, neymiş… ?)

2.2.22 bahanesi. Umutla temennimiz o dur ki; salgın artık tamamen bitsin. İnsanlar, insanlıklarının farkına vararak “faydalı olabileceği” misyonunu bulabilsin.

Sağlık, huzur, keyif ve neşe; hiç sorunumuz olmasın.

?‍♀️


Like it? Share with your friends!

ilknur.tv

Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments

comments

Powered by Facebook Comments