Cumartesi, Temmuz 2, 2022
Ana SayfaDeniYorumYazıYorum2021 'i Bitir(i)Yorum

2021 ‘i Bitir(i)Yorum

2021 ‘i umutla beklerken geldi, geçti ve gidiyor. Şimdi Bitirme Zamanı. Birikiyorum ailesinin son teşekkürü; Bitir(i)Yorum.


8 dakika


Yirmi Birinci Yüzyılın, Yirmi Birinci Yılı; 2021

Sen Giderken

Sevgili 2021! Nasıl umutla, nefesimizi tutarak bekledik seni. Hoş Gel 2021 derken kalpten diledik tüm beklentilerimizi. Yakın zamanda kaleme gelen Geri Sayım yazısında da ufak bir muhasebeni yaptık. Birlikte yaşadığımız ve öğrendiğimiz her şeyi hatırlayıp toparladık. Teşekkürlerimizi yaptık, derslerimizi aldık, vedalaştık. Yeni yıl yaklaştıkça heyecanlandık ve hemen dileklere başladık.

Bir tek şey eksik kaldı.

Birikiyorum ve Sen

Birikiyorum son derece özel bir yapı. Amacımızı, hayallerimizi bilmeyenler ya da tekrar hatırlamak isteyenler için bir sayfamız var. (Hakkımızda) Sosyal, farkında ve sorumlu olmak için tüm çabalar. Gayretler “birikmek” üzerine.


Takvimler seni gösterirken, zaman çok hızlı geçti. Geceler gündüze, günler haftaya karıştı. Bir şey bitmeden bambaşka şeyler yaşandı. Yetişmekte zorlandık.

Gece gündüz ara vermeden, durmadan yazdım, yazdık. Seni yaşarken, bizimle birikmek isteyen yazarlarımız da çoğaldı. Artık sesimiz çok daha gür çıkıyor. Dileğim odur ki, yeni yılda, çok daha fazla yazarın sesi duyulsun bu sayfalarda.

Tamam tamam senden devam edelim. Bir yandan salgın, diğer yandan değişen hayat düzenlerimiz içinde idare etmek, gerçekten zordu. Üstelik son çeyreğine doğru, bakım moduna geçmek zorunda kaldık. Gündüzleri olduğu kadar geceleri de ayakta ve uykusuz geçirdik beraber, teşekkür ederim.

2021’de

Bazen burnunun ucundaki insan görmüyor seni. Komşun görmüyor, akraban bilmiyor, o can arkadaşların önemsemiyor. Kimsenin yaptığın konusunda bir fikri yok. Okunmuyor olmaktan üzülüyorsun, sesim çıkmıyor zannediyorsun.

  • Yaptığın işin pahasını parayla kıyaslayanlar var mesela. “Doğru düzgün bir iş bul da çalış” diyenler. İlk olarak soruyorsun, okudun mu? Hayır. Ne yazdığımızı biliyor musun? Hayır.
  • Ya da adam sendeciler. Ne iş yapıyorsun ki? Gece gündüz ne buluyorsun da yazıyorsun. Ee sonra ne olacak? Hadi hadi bitir de gel. Okudun mu? Yok bakmadım.
  • Yazmasının muhteşem olacağını düşündüğün insanlar yazmıyor mesela. Ya da okumuş gibi yapıp, alakasız yorum yapan, iş öğreten!

İnsanın canı sıkılıyor, ya da başka bir tabirle asabı bozuluyor. Sonuç olarak, saygı üzerine çatışmalar yaşıyorsun içinde. Sonra, sonra ne mi oluyor? Bir rapor, bir mesaj, bir beğeni her şeyi değiştiriyor. Bir kere daha anlıyorsun ki, aynı değerleri paylaşmak için tanış olmaya gerek yok.

Sevgili 2021, seni bitirirken bir teşekkürüm daha var. O’da, hep birlikte büyüdüğümüz değerli okuyucularımız için gelsin. Yan yana geçtiğiniz insanlar günaydınınıza yarım ağız cevap veriyor. Ancak bu satırlar sevgili dünyamızın tüm kıtalarına ulaşıyor. *?️

2021 i Bitiriyorum

Seni yaşadığımız yıl içinde toplam 108 ülke tarafından okunmuşuz.* Ne büyük gurur. ?Birleşmiş Milletler kayıtlarına göre Dünyamızın 208 ülkesi olduğu varsayılırsa, bayılacak kadar sevinçliyim. Hatta tüm zamanların raporunu aldığımda haritanın neredeyse tamamına yakınını masmavi görünce, yorgunluğumdan eser kalmıyor.

2021, Seni Bitir(i)Yorum

Bize öğrettiğin tüm dersler, kattığın tüm değerler için minnettarım. Kabul edelim sınav çok zordu. Kazık yerden geldi sorular, sorunlar.

Biz de her türlü değerimizi unutarak çok hor kullandık her şeyi. Örnekler saymakla bitmez; limitlerimizi, dünyamızı, zamanımızı, çevremizi, insanlığımızı.

Şimdi ise devir zamanı. Yeniye başlamak için, eskiyi bitirmek.

2022, senden çok daha sağlıklı olsun. Hepimiz için daha bereketli ve daha kaliteli yaşayabileceğimiz bir sene. Umudumuz daha çok, farkındalığımız daha fazla. Acıdan çok sevinçle öğrenelim. Çaresizliği değil başarıyı konuştuğumuz anılar olsun.

Birikiyorum ailesi adına bitiriyorum ve teşekkür ediyorum. ?


.

* Google Analytics verilerine göre

Facebook Yorumları

Bu gönderiyi paylaş

ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

(Tarihte Bugün) Yıldızlar Geçidi

Doğum
- 1946 Timur Selçuk (76)
Vefat
- 1961 Ernest Hemingway (61)
Temmuz 2022
Etkinlik bulunamadı!

Yanlış üslup doğru sözün celladıdır!

Sadi Şirazi

BuluşuYorum

İndirim!

Bu Hafta Popüler

Sanat Eseri Boyama Kitabı

Sanat Eseri Boyama Kitabı. Ünlü sanat eserlerinin çizimleri ve renk paletleri önünüzdeyken, aynı eseri siz nasıl renklendirirdiniz.

Öyle Bir Yerdeyim ki

Öyle bir yerdeyim ki! diyor Hasan Hüseyin Korkmazgil, tam da içimizden gelip de, bir türlü dilimizden dökülmeyen...

Unvansız Gönüllüler

Unvansız Gönüllüler. Onlar etiketlerini bir kenarda bırakmış olan gizli kahramanlar. Kah eğitim ve sanat, kah toplumsal fayda... Gururla "PaylaşıYorum"
ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

İlgili Yazılar

Darmadağın…

Darmadağın dolaplar, evler... Sadece onlar mı? Akıllarımız karman çorman, hayallerimiz dağınık. Peki bu dağınıklık nasıl toplanacak?

Defo

Defo ile merhaba diyor yazarımız Aygen Hıdıroğlu. Aygen Tuna'dan Kırmızı İskarpinlere uzanan; defoya hediye bir merhaba ile başlıyor söze...

Keşke ile İyi ki Arasında Bir Ömür…

Keşke ile iyi ki arasında yaşarız hayatı. Aklımız yapamadıklarımızda kalır çoğu zaman ama yapabildiklerimize de şükrederiz az da olsa.

Kendin Olmak ile İlgili Klişe Kavramlar

Kendin olmak ve üzerine konuşulan klişe kavramlar. Hüdai Tandoğan klişe cümleler üzerinden sorguluyor kavramları...