Salı, Ekim 4, 2022
Önceki İçerikYıl Devri – Hesap Kitap
Sonraki İçerikHer Şey Sende Gizli

2021 Takvimi

2021 Takvimi bize neler getirecek? Giden yılın ardından yeni yılı umutla beklerken neler hayal ediyoruz, neler yaşayacağız?


5 dakika


2021 takvimi bize neler getirecek? Giden yılın ardından yeni yılı umutla beklerken neler hayal ediyoruz, neler yaşayacağız?

Yeni yılın bana getireceklerini merakla beklerken acaba dünyayı ne bekliyor diye sormadan edemedim kendime. Biraz araştırma yaptım ama dünya karantinadayken ve bitirmek üzere olduğumuz yıl bizden çok şeyi almışken ne planlanabilirdi ki zaten. Önceki yıllara göre çok kısıtlı planlar var. Tam da burada şu şarkı sözleri geliyor aklıma.

KUL KURAR, KADER GÜLERMİŞ…

2021 yılından beklenenler

2021 takvimi de her yeni yıl gibi  yeniliklerle dolu olacaktı. Geçen yıl dünyanın başına gelen covid 19 pandemisi olmasaydı eğer. Neler bekliyordu bizi 2021 yılında kim bilir? Ancak şimdi sadece bir kaç plan var. İnsanlar bir araya gelip paylaşımlar yapamıyorlar ki her yılki gibi planlar olabilsin.

Gelelim planlanan çalışmalara.

Bakalım dünyaya, neler takvime bağlanmış bir görelim. Haydi;

Hindistan ilk uzay uçuşunu 2021 yılında planlamış durumda. Benim şahsi fikrimi sorarsanız eğer; hep bilinmeyen ve merak edilen oldu uzay yüzyıllar boyu ama dünyayı o kadar hızlı tüketiyoruz ki korkuyorum zavallı uzay boşluğu da bizim bu saldırganlığımızdan nasibini almasa keşke.

Dubai’de bir bina yapılıyor şu an ve 827 metre olacağını söylüyorlar. Dünyanın en uzun binası olacakmış. Gerek var mı? Hiç bilemedim.

Bilim insanları yeni bir uzay teleskobu üzerinde çalışıyorlar hem de 1996 yılından beri ve nihayet James Webb Uzay Teleskobu 2021 takvimi içinde uzaya gönderilecek. Dediğim gibi uzay merak edilen bir konu ama keşke sadece izlesek te tüketmesek. BİRİKİYORUM ailesi olarak her türlü tüketim çılgınlığına karşıyız biliyorsunuz.

Ya Sanat, ya Sporda 2021 takvimi:

Romanya’nın Temeşvar ve Yunanistan’ın Elefsis kentleri 2021 yılbaşından itibaren Avrupa Kültür Başkentleri olacak. Bakın bu 2021 yıl için planlanan çok güzel bir fırsat. Hep dediğim gibi sanat kurtaracak insanlığı.

Ne büyük bir zevkti, hatırlarsanız Eurovision Şarkı Yarışması. Önce ülke içi elemeler sonra her yıl başka ülkede değişik bir şehirde yapılan yarışmayı seyretmek, kıyafetleri görmek benim için mutluluktu. Ancak son yıllarda katılmıyoruz sanırım ki bunu bilmeyecek kadar unutmuşuz. Halbuki Sertap Erener gibi bir şampiyonumuz vardı bizim. Ve işte 2021 takvimi içinde 22 Mayıs’ta yapılacakmış Hollanda’nın Rotterdam şehrinde.

2020’de ertelenen şampiyonluk 11 Haziran-11 Temmuz 2021 Avrupa Futbol Şampiyonası var meraklılarına mesela, devamında da 11 Temmuz’da Avrupa Kadınlar Futbol Şampiyonası yapılacakken ertelenmiş.

Bence;

2021 takvimi alın elinize tüm günlerini göreceğiniz bir takvim. Sevdiklerinizin doğum günlerini işaretleyin, isimlerini kalpler içine alın. Sizi mutluluğa boğan günleri düşünün. O günlerde yapacaklarınızı. Geleceğe dönük “illaki şu gün şu yapılacak, bugün bu olacak” diye sınırlandırmayın kendinizi. Deyin ki kendinize “sen en güzel günlere layıksın, 2021 senin için mutluluk getirecek”

Yani…

2021 yılında da çok sevin kendinizi.

Facebook Yorumları

Bu gönderiyi paylaş

Figen DEMİRTAŞ
Figen DEMİRTAŞ
Sayılardan ve ünvanlarından sıyrılmış bir emekçi. Hayatın her daim öğrencisi. Kadın, anne ve yazmaya sevdalı bir hayalperest.

(Tarihte Bugün) Yıldızlar Geçidi

Etkinlik Bulunamadı

Ekim 2022
Etkinlik bulunamadı!

Yanlış üslup doğru sözün celladıdır!

Sadi Şirazi

BuluşuYorum

İndirim!

Bu Hafta Popüler

Ekmeğin Tanrıçası Demeter

Demeter Yunan mitolojisinde; insanlığı dünyanın zengin lütfuyla besleyen Olimpos'lu tarım, tahıl ve ekmek tanrıçasıdır.

Çocuklarda ayakkabı seçimi ve basış problemleri

Çocuklarda ayakkabı seçimi okulların açılmasıyla daha da önem kazandı. Okullar açılırken, sık görülen basış problemlerine bakıyoruz.

Ruh yaşlanmaz !

Ruh yaşlanmaz. Yaşlanmıyor. Takvim yaşı ilerlese de gönüllerimiz hep on sekiz kalamaz mı? Ruhu genç tutmanın formüllerine konuk oluyoruz...
Figen DEMİRTAŞ
Figen DEMİRTAŞ
Sayılardan ve ünvanlarından sıyrılmış bir emekçi. Hayatın her daim öğrencisi. Kadın, anne ve yazmaya sevdalı bir hayalperest.

İlgili Yazılar

Haziran

Haziran; sıcağından kirazına, evliliğinden hazır bulunmasına kadar hoş gelmiş. Ayların en babası, çevresinin en duyarlısı; yazı getirmiş.

Fikriye

Fikriye eski Türk filmlerindeki hikayelerin kahramanlarından biri gibi. O, Mustafa Kemal'e aşık ve aşkıyla göçüp giden bir genç kadın.

Kırmızı Ayakkabı

Kırmızı ayakkabı vardı bizi bekleyen bayram sabahı yatağımızın altında, sonra uzun bayramlaşmalarla süren bir Ramazan Bayramı tatili.

Arefe, Çocuk Kalbi, Mezar Parası

Arefe günü... Arife, Arif, Araf... Bayramlardan önce, son telaş ve hazırlık. Enerjisi, hikmeti ve güzellikleriyle hepimize "görmeyi getirsin" dileğiyle