Cumartesi, Haziran 25, 2022
Ana SayfaSeviYorumAile Arasında3’ü Bir Aradayken 4-4’lük Olmak
Önceki İçerikTaç Mahal – Taj Mahall
Sonraki İçerikPera Müzesi

3’ü Bir Aradayken 4-4’lük Olmak

Alaca karanlıkta neden tost aş erilir?


7 dakika


3’ü 1 Arada – 4-4’lük

Hepimizin bildiği gibi; bizim insanımız iştahlıdır ve yemek yemeği her daim sever.

Yemek kültürümüz çok önemlidir. Ne düğün ne de cenaze evi yemeksiz olmaz…

Dertlenince tatlı bir yemeğe çıkılır, derdin büyüklüğüne göre efkar dağıtılır. Tıpkı mutlulukların da yemekle kutlandığı gibi..

Elbette yemek yemek benim için de oldukça büyük bir keyif.. Her ne kadar 2016 yılında geçirdiğim bir operasyon sonrası eskisi kadar iştahla yemek yiyemesem de; her öğünün ayrı bir önemi var hayatımda..

31 Ağustos 2019 Cumartesi, Hafta sonu işyerime gitmek zorunda olduğum bir günün sabahı.. Hatta sabah bile sayılmaz. Gün aydınlanmamış.

Hava daha alacakaranlık, nemli, bunaltıcı, sıcak.. 

Daha 2 hafta olmuştu şehirden uzaklaşalı, yenilenerek dönmüştük, hatta hiç dönmek istemedik, çok iyi gelmişti. Ama iş hayatının stres seviyesinin yoğunluğundan mı bilinmez pek de keyfim yerinde değildi bir kaç gündür.

Hafif bir uyku hali, şimdi de sanki 1 haftadır hiç yemek yememiş gibi bir açlık .. Sanki geceden gidip muhteşem bir tost yapmışım ve yemeyi unutmuşum gibi dumanı üstünde, nasıl güzel kokuyor, nasıl iştah açıcı, tarifi mümkün değil..

Beni tanıyanlar bilir, açlıktan ölsem asla yemek isteyemem. Başkası için olsa amenna ama kendim için böyle bir kabiliyetim yok maalesef. Yataktan çıkamayacak kadar da güçsüzüm.

Yan tarafımda mışıl mışıl uyuyan eşimi uyandırdım.

“Çok açıktım ne olur kahvaltıya gidelim, tost yiyelim”

Yalvarırcasına bakan gözlerle benden belki de ilk defa bunu duymuş olsa da; uykusundan uyanıp ne olduğunu anlamaya çalışan eşimin uykuya yenik düşme hali hala gözümün önünde..

Aşermek mi? Acaba mı?

Hava aydınlanıp da alarmların bizi uyandırdığı saatte hızlıca hazırlanıp işe giderken konuştuk üzerinde, yolda bir yerde durup yemeyi, ya da paket olarak almayı teklif etse de istemedim. Geçti nedense açlığım..

Çalıştım, çalıştım, her zamanki gibi çalıştım ama bi haller vardı işte, öyle dağınık, yorgun, dikkatsiz, midesiz, halsiz haldeydim. Bu hallerime şaşırmadım da nasıl alacakaranlıkta tost aşerdim diye düşündüm durdum. Aşerdim mi, aşerermiş gibi ne o öyle, adamı da uyandırdın. Aşermek mi? Acaba mı?


Benim kızıma zaten çok iyi bir abi olmuştu. “Var zaten kızımız” . “Ben 40’ı geçeli çok oldu”, “hazır büyümüşü var” diyordu. Doktora planım hayata geçecekti. Hani yani öyle çocuğumuz olsun diye bir düşüncemiz olmasa da; “Ben tek çocuğum, kızımı da tek bıraktığım için çok üzgünüm” düşüncesi de yok değildi.


Eczaneden alınan gebelik testlerini bilirsiniz. Hani tek çizgi negatiftir de, çift çizgi pozitif. Peki ya 1,5 çizgi? Tabi ki kurt insanın içine düştüğünde hiçbir sorunun net cevabı yoktur.

Hemen yarım saatte çıkabilecek kan testi için yandaki tıp merkezine gittim. Kan verdim, ama cihazları bozulmuş, başka bir laboratuvara gönderilecekmiş. Sonuçların ulaşması 2 – 3 saati bulabilirmiş. Telefonla öğrenebilirmişim.

Ömrümün en uzun zamanlarındandı. Geçmedi, bitmedi..


Haberi yüz yüze vermek istedim. Ve hemen yanına gittim. Güzel ve sıcak bir akşamdı. İçeri girmek istemedi baştan ama oturmak isteyince kabul etti.

“Sabah neden tost istediğimi buldum”

“Alalım mı hayatım, yemedin mi daha bir şey?”

“Yok yemek yedim ama buldum neden istediğimi?” “Aş ermişim ki ben”

“Aş ermişsin hayatım alalım işte, ye afiyet olsun”

“yok gerçekten aş ermişim”

Luma-Pimentel

En genel hatları ile çok da özelimize dokunmamaya çalışarak böyle başladı bizim 3ü1 aradadan 4-4’lük olma hikayemiz. Şimdi her geçen gün daha büyük bir şükürle, tamamlanmışlıkla öğreniyoruz.

Kızım “karındaşına” muhteşem bir abla, eşim çok özenli ve keyifli bir baba, ben de 40tan sonra ikinciye tazelenmiş bir anne oldum. Öğreniyoruz.

Keyifle, şükürle, minnetle..

Facebook Yorumları

Bu gönderiyi paylaş

ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

(Tarihte Bugün) Yıldızlar Geçidi

Doğum
- 1903 George Orwell (119)
Vefat
- 2005 Kazım Koyuncu (17)
- 2009 Michael Jackson (13)
Etkinlik bulunamadı!

Yanlış üslup doğru sözün celladıdır!

Sadi Şirazi

BuluşuYorum

İndirim!

Bu Hafta Popüler

Perinin Ölümü ve Konuğumuz Tuna Kiremitçi

Perinin Ölümü ile Tuna Kiremitçi konuğumuz. Hem yeni polisiye romanı hem de tüm çalışmalarıyla ilgili keyifli bir söyleşi bekliyor sizleri.

Yalan ve Yalancılar

Yalan; yalancı. Gerçeğin farkında olduğu halde, gerçeği çarptırma işi. Herkesin her hangi bir sebeple başvurduğu, dünyayı donattığı yalan

Yaz Tatili ve Sezon Finali

Okullar için yaz tatili başladı. Bununla beraber çocuklarla birlikte her şey sezon finaline girdi. Yok sadece diziler filan da değil, her şey
ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

İlgili Yazılar

Darmadağın…

Darmadağın dolaplar, evler... Sadece onlar mı? Akıllarımız karman çorman, hayallerimiz dağınık. Peki bu dağınıklık nasıl toplanacak?

Her Şey Layığına Dönüşür

Her şey layığına dönüşür... Başta insana hakaret gibi gelse de, aslında ne kadar ders alınası bir söz. Yakışan mı! O moda için geçerli değil miydi?

Potin Satarım

Potin satarım, güzel Cumhuriyet kadını Adile'nin öyküsü. Avukat Adile Hanım'ın. Takılı kaldığı geçmişindeki çocuk Adile'nin desek daha mı doğru? Sizleri çok eskilere, çocukluğunuza götürecek bu hikayede belki de eksik parça sizdedir. Kim bilir?

Arefe, Çocuk Kalbi, Mezar Parası

Arefe günü... Arife, Arif, Araf... Bayramlardan önce, son telaş ve hazırlık. Enerjisi, hikmeti ve güzellikleriyle hepimize "görmeyi getirsin" dileğiyle