Pazar, Ekim 2, 2022

Ahmet Durukal

Ahmet Durukal… İnsan tamircisi; Genel Cerrahi Uzmanı. “Neşterden Kaleme” ve “Ur” Kitaplarının yazarı. Güzel insan, kadim dost.


5 dakika


Ahmet Durukal. Şüphesiz yurdum insanı O’nu yakından tanıyor. Ama bilmeyenler için buradan tekrar ufak tefek hatırlatmalar yapmak istedim.

Kimdir?

  • O kendi tabiriyle “insan tamircisi” bilinen tabirle Genel Cerrahi Uzmanı
  • O, Neşterden Kaleme Kitabı’nın yazarı
  • O, Ur, Sağlıksız Öyküler Kitabı’nın yazarı
  • O, kadim dost.
  • O, entelektüel,
  • O, bir edebiyat sever.

2018 Aralık ayında kendisi ile ilgili hatıra kalması açısından hazırladığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.


Ama size çok güzel bir haberim var. Yazarken bile çok heyecanlı

Yarın

   Ahmet Durukal ‘ın

      Önemsi’Yorum yazısı

         bizimle..


Ne kadar ince bir dost olduğu, ailelerimiz arasında bize kalsın. Ama emin olun, Ahmet Bey bu yazının konusu için son derece özenli ve seçici olarak hazırlandı.

Ben keyifle okudum. Eminim size de çok şey katacak.

Yarın görüşmek üzere..

Sevgili Ahmet Bey “Hoş geldiniz”


Yazmak ve kitaplar üzerine minik bir anı.. Geç kalmış bir teşekkür.. 

Çok da uzak sayılmayan bir geçmişte, bir dost meclisinde, bir kahve yanında, konu da kitaplarken; dert yanıyordum kendisine.

–Ya Ahmet Bey, işte böyle..  Birikiyorum, Kefenin Cebi ve Erkeklerle Röportajlar..  Üç kitap da hazırdı, çok emek vardı, redakte aşamasındaydı. Tam da kontrole gideceği gün, tüm yedeklerin olduğu bilgisayar çalınmasın mı? Dünyam başıma yıkıldı.

Çok koştum peşinden, ne savcılık kaldı ne dilekçeler, ama nafile. Kahroldum. Elden bişey de gelmiyor. Sonra, fakir avuntusu işte; “Herhalde dedim, yazdıklarım yayınlanmak istemedi. Üzüldüm, çekindim, gücüm gitti. Yazmaya cesaret edemez oldum. 

 –Yapmayın, sakın yapmayın. Kaleme küsülmez, daha iyisini yazmak için teşvik olsun. Okumanın bu kadar az olduğu dönemde, hem okuyan hem yazan insan bulmak çok çok zor mesele. 

Yayınlamasanız bile, kimselere okutmasanız bile yazın, ama yazmayı sakın bırakmayın. Görün bakın o zaman nasıl da güzel olacak o yazılar. Yazmak değil, yazmamak korkutsun sizi.. 

Daha çok okumaya, daha çok yazmaya, daha çok öğrenmeye ihtiyacımız olan bu dönemlerde vazgeçmeyin..


 Ve evet, her görüşmemizde de sordu sonrasında “İlknur Hanım yazılar nasıl gidiyor? Okumak için hevesle bekliyoruz” 

 Belki nacizane yazdığım ilk kitap Birikiyorum gitti ama evet Ahmet Bey’in dediği oldu, çok daha güzel Birikiyorum geldi. Üstelik ilk yazısı da ikinci hazırladığım kitaba ithafen “Kefe’nin Cebi” oldu. 


 Teşekkür ederim. Cesareti kırılmış bana; dostluğunuz, desteğiniz ve yüreklendirmeniz için.. 

Ahmet Durukal, İnsan Tamircisi, Neşterden Kaleme ve Ur Kitaplarının Yazarı
Ahmet Durukal, İnsan Tamircisi, Neşterden Kaleme ve Ur Kitaplarının Yazarı
Facebook Yorumları

Bu gönderiyi paylaş

ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

(Tarihte Bugün) Yıldızlar Geçidi

Doğum
- 1869

Mahatma Gandhi

(153)

Etkinlik bulunamadı!

Yanlış üslup doğru sözün celladıdır!

Sadi Şirazi

BuluşuYorum

Bu Hafta Popüler

Ekmeğin Tanrıçası Demeter

Demeter Yunan mitolojisinde; insanlığı dünyanın zengin lütfuyla besleyen Olimpos'lu tarım, tahıl ve ekmek tanrıçasıdır.

Çocuklarda ayakkabı seçimi ve basış problemleri

Çocuklarda ayakkabı seçimi okulların açılmasıyla daha da önem kazandı. Okullar açılırken, sık görülen basış problemlerine bakıyoruz.

Ruh yaşlanmaz !

Ruh yaşlanmaz. Yaşlanmıyor. Takvim yaşı ilerlese de gönüllerimiz hep on sekiz kalamaz mı? Ruhu genç tutmanın formüllerine konuk oluyoruz...
ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

İlgili Yazılar

Anka Atölye by Ayşın Aksu

Anka Atölye ve kurucusu Ayşın Aksu. Kültürel miras, zeytin ağaçları, sanat, hayal ve nicesi için "TanıYorum" köşemizin baş konuğu...

Fikriye

Fikriye eski Türk filmlerindeki hikayelerin kahramanlarından biri gibi. O, Mustafa Kemal'e aşık ve aşkıyla göçüp giden bir genç kadın.

Bora Gencer ile…

Bora Gencer. Babadan oğula, sanatın her dalından aktivizme kadar, her yönüyle bir doğum günü sohbeti. Bir2Yorum da SöyleşiYorum zamanı.

Ziryab

Ziryab; Arap Dünyasında Rönesans'ı Gerçekleştiren Deha. Devrimci, Müzisyen, Gastronom. Dilek Alp kaleminden bir dönüşümün hikayesi