Aşk’ ın Sevgiye Tutkusu

0
543
Aşkın Sevgiye Tutkusu
Aşkın Sevgiye Tutkusu

Aşk.. Aşkın Sevgiye Tutkusu

Aşk Aşkın sevgiye tutkusu hayatımızın her yerinde farklı şekillere var olurken bizim hissettiğimiz duygular karmaşasında buluşma zamanı


2 dakika


Aşkın sevgiye tutkusu hakikaten nedir? Başımıza gelen her olaydan sonra iyi ya da kötü birileriyle paylaşma isteği hepimizde  oluyordur. Acaba bu paylaşma isteği mi  sevgiyi oluşturan temel husus. Neden anlatma isteği duyarız ona, bazen susar bazen bülbül kesiliriz sanki benliğimizin gölgesiymiş gibi.  Aileniz, arkadaşlarınız, sevgiliniz, eşiniz, dostlarınız onları neden sevdiğinizi sorguladınız mı hiç?

Güven bence hayatımızda adımızdan sonra bizi biz yapan temel sıfatımız. Düşünün bir kere; güvenmediğiniz bir işverenin yanında çalışamazsınız, sır tutmayan insanları çevrenizde istemezsiniz, güvenmediğiniz aile üyeleriyle aynı çatı altında yaşayamazsınız ve en önemlisi güven duymadığınız birine aşık olamazsınız.

EROS – Aşk

Eski Yunan dilinde aşk veya sevgi için kullanılan dört ayrı sözcük vardı: Agape, Philia, Storge ve Eros. Eros aşk, tutku ve şehvet tanrısıydı. Aşkın ilahi gücünün timsaliydi. Belki de bu denli küçümsenmemeli duygularımız ne kadar görmezden gelsek de hepimizin hayatından  Eros’un o oku geçecek. Ve biz keşfedilmemiş, tanımlanmamış bambaşka bir hissin dünyasında yok olacağız.

Aşk’ın Bilinmezliği

Gözlerinizi kapatın sevgili okurlar onu ve tutkuyu hayal edin. Aşkını hücrelerinizde hissedin. Bazen yapacak hiçbir şey bulamazsanız sadece sevginizin tutkusu ile yaşama devam edersiniz. Bu değil ki sevginizin gözlerinize perde gibi inmesine müsaade edin. Sizi olduğunuz gibi sevecek insanların peşinden gidin. Bu yolculuk belki uzun sürecek bazen yıpratacak kaybolacaksınız  kim bilir. Ama şunu asla unutmayın değeceğini düşündüğünüz tutkunun peşinden gidin. Yoksa iki bilinmeyenli denklemde o   ” x” ve” z” hiç bir zaman bilinmezlikten kurtulamaz.

ÖZETLE;

Sevin, aşık olun hayat çok kısa ve kirli bir düzende yaşıyoruz. Hayatınızı sevgiyle güzelleştirin. Erkekler siz kendi kokunuzun peşinden gidin. Her koku güzeldir fakat tek bir tende devamlı sürüldüğü takdirde kalıcılığı ve kokusu artar. O koku sizi bambaşka bir evrenin içinde var olmanızı sağlar. Ah benim güzel kadınlarım siz de hakaret, küfür, parası ile aşkını gösteren erkeklerden uzak durun. Unutmayın  karaktere sahip olmayan biri ancak bir madde ile kendi varlığını kanıtlama çabasına girer. Sizi kusurlarınızla seven değiştirmeye çalışmayan adamları sevin. Unutmayın ki her günün bir sabahı var ve hiçbirimiz makyajla uyanmıyoruz.

Aşkın sevgiye tutkusu bence denize girmek gibi önce korkarsın soğuk gelir su ve ilerledikçe o birikintide yavaşça ısınmaya başlarsın işte denizden çıkmadığın o an tutkunun işaretidir. Tutkularınızdan korkmayın. Unutmayın o denize giren sizsiniz çıkmak istediğinizde size engel olacak hiçbir güç olmayacak. Denizdeyken kendinizi güneş olan kızgın sevginizin sıcağına ve irkilip ürperdiğiniz o soğuk ama gitgide sizi içine çeken tutkunuza bırakın.

Sevgiyle kalmanız dileğiyle…

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz