Perşembe, Haziran 30, 2022
Ana SayfaArt'ıYorumizliYorumBohemian Rhapsody Freddie Mercury

Bohemian Rhapsody Freddie Mercury

(İzliYorum) Bohemian Rhapsody Freddie Mercury 24 Kasım 1991 yılında henüz 45 yaşında ölen Queen Grubu Solisti Fredie Mercury ve hayat hikayesi.


3 dakika


Bohemian Rhapsody Freddie Mercury hakkında geç kalınmış bir hikaye..

24 Kasım 1991 yılında henüz 45 yaşında ölmüş Mercury ve ölüm yıl dönümü için hazırlamak istedik.


Film 2019 Oscar Ödüllerinin pek çoğunu topluyor. Baş rol Rami Malek; en iyi erkek oyuncu, Altın Küre Drama Dalında En İyi Sinema Filmi, En İyi Film Kurgusu, Ses Kurgusu,.. Liste uzayıp gidiyor

Freddie Mercury

Fredie Mercury
Fredie Mercury

Freddie Mercury (5 Eylül 1946, Zanzibar – 24 Kasım 1991, Londra), Britanyalı şarkıcı, şarkı yazarı ve müzik grubu Queen’in solisti.

Gerçek adı, Farrokh Bulsara‘dır. Sahnedeki duruşu, şovu, pek çok kişi tarafından hâlâ dünyanın en güçlü vokali olarak anılan sesi, Queen’i insanlık tarihinin en çok tanınan müzik gruplarından biri haline getirmesi ile tanınan, Queen grubunun kurucusu ve vokalisti. Rock müzik ve operanın bir arada kullanımı başta olmak üzere, değişik müzik türlerini bir arada harmanlayan bir müzik anlayışına sahiptir.

Mercury’nin vokalliği ile Queen, 300 milyon civarı bir satış başarısı elde etmiştir. Queen genel olarak The Beatles‘den sonraki en önemli rock grubu olarak kabul görür. 

Wikipedia

Bohemian Rhapsody Freddie Mercury

Film IMDB 10/8 puanı. Yönetmen, Bryan Singer.

Film 2 Kasım 2018’de Amerika Birleşik Devletleri’nde vizyona girdi.

İşte resmi tanıtım filmi


Bu kadar tanınan bir insanın kısacık hayat hikayesi ile ilgili hazırlanmış olan biyografik filmi henüz izlemediyseniz; mutlaka izlemelisiniz..

Bu arada film süresi 134 dakika!

Filmi incelemek, kiralamak ya da satın almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.


Ün, şöhret, para..

Sansasyonlar, aşklar, hatalar.. 

Bir yanda unutulmaz yetenek, diğer yanda karmaşık ve bir o kadar kısa bir hayat…

İzlemeyi ihmal etmeyin.


Hazır izliyorum kategorisindeyken Düşlerin Kenti İstanbul sergisini de dijital olarak gezebilirsiniz.;)

Facebook Yorumları

Bu gönderiyi paylaş

ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

(Tarihte Bugün) Yıldızlar Geçidi

Doğum
- 1928 Orhan Boran (94)
Etkinlik bulunamadı!

Yanlış üslup doğru sözün celladıdır!

Sadi Şirazi

BuluşuYorum

Bu Hafta Popüler

Unvansız Gönüllüler

Unvansız Gönüllüler. Onlar etiketlerini bir kenarda bırakmış olan gizli kahramanlar. Kah eğitim ve sanat, kah toplumsal fayda... Gururla "PaylaşıYorum"

Ciltleme, Cilt Sanatı

Cilt sanatı, ya da daha alışık olduğumuz tabiriyle ciltleme.... Zaanat kelimesinden daha öteye sanat kelimesine daha da çok yakışan miras.

ilyada destanı; Bir Aldatma Hikayesi

İlyada Destanı M.Ö. 8. yüzyılda Yunanca yazılmış ilk batı edebiyatı metnidir. Homeros'un anlatıcısı olduğu bilinen destanı "hatırlı'yorum"
ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

İlgili Yazılar

Mezarlık

Mezarlık... İsmi her ne kadar ürkütücü olsa da bu kez bir dizi film ismi olarak karşımızda. Dizi, konu ve oyuncularıyla İzliYorumda

Kuş Uçuşu

Kuş uçuşu; Sekiz bölümünü hiç ara vermeden izlenen, son zamanların en gerçekçi dizisine içsel bir yolculuk yapalım mı?

Kağıttan Hayatlar

Kağıttan Hayatlar izliYorum. Kağıt toplayıcılığı ile büyümüş Mehmet ve arabasından hayatına giren minik Ali'nin dostluğu ve mücadelesi üstüne...

Köy Enstitüsü ve Son Enstitülüler

Köy Enstitüsü hakkında bir belgesel filmi konuk ediyoruz bugün; Son Enstitülüler. Konuğumuz Çağatay Taşkın Yamen ile belgeseli konuşuyoruz.