Cerrah Anne ve Yıldızları’nın Resim Sergisi

2
681
Cerrah Anne ve Yıldızları 23 Nisan Özel Sohbeti
Cerrah Anne ve Yıldızları 23 Nisan Özel Sohbeti

Cerrah anne ve yıldızları konuğumuz. Biraz cerrahi, biraz resim ama en çok da 23 Nisan sevinci ile konuştuk. Dijital sergimiz de var. #cerrahanneninyıldızları


2 dakika


Cerrah Anne ve Yıldızları. Sevgili Hekimimiz Arzu Hanım ile tanıştığımızda başladı aslında dostluğumuz. Ve sergi haberini aldığımız zaman bu sohbet fikri ortaya çıktı.

Bizde biraz cerrahi, biraz resim ama en çok da 23 Nisan sevinci ile konuştuk.

Üstelik çevrim içi görüşme bile yaptık. İki taraf içinde son derece eğlenceli bir deneyim oldu. Ve devamı konusunda sözleşmeyi ihmal etmedik. ❤


Sünnet, erkek çocukların belki de en büyük korkusu…

Arzu Hanım ve ekibiyle; oğlumuz İlker’in sünneti vesilesiyle tanıştık. Daha altı aylık olmamıştı sünnet olduğunda.

Başta herkes gibi bizimde algılarımız farklıydı. Ama doğru ve sağlıklı olanın, çocuk daha bağımsız olarak hareket etmeye başlamadan; büyümeden olduğuna ikna olmamız, hiç uzun sürmedi.

Gerek psikolojik, gerek fiziksel olarak son derece kolay geçirdiğimiz bir dönem oldu. Şüphesiz kendi çocuk doktorları da tavsiye edecektir. Ama yaşayan ebeveynler olarak rahatlığını garanti edebiliriz.

Deneme 1-2

Buluşmadan az evvel…


Bizim için son derece keyifle gerçekleştirdiğimiz sohbetimize geçmeden önce, değerli annemizin hesaplarını unutmadan ekleyelim.

Cerrah değil Anne Cerrah, Cerrah Anne

Operasyon Sırasında
Operasyon Sırasında

Bizim oğlumuz kendisini çok sevdi. Bu görüntü operasyon zamanı çekildi.

Kahraman Yıldız

Kahraman Yıldız
Kahraman Yıldız

Sonrasında Cesaret Belgemizi ve Çiçek Açan Tohum Kalemimizi hediye aldık. Bu arada minik tosbağanın cerrah anneden aldığı makasa dikkatinizi çekerim.

KAHEV – Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı

Son derece çevreci olan bu çiçek açan kalemin aynı zamanda çocuk okutmaya destek olduğunu da görünce “anne” kelimesinin “cerrah” sıfatına ne kadar da yakıştığını bir kere daha yüreğimde hissettim.

Sohbet ettiğimiz videomuzda ayrıntıları ile bahsetti sevgili Arzu Hanım. Ne mutlu böylesine bir vakfı hayata geçiren tüm kadın hekimlerimize.. İyi ki varsınız.

Derneğin internet sitesine buradan, instagram hesabına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Yıldızlar Geçidi

Hastalarına “yıldız, yıldızlarım” diye hitap eden bir hekim. Cerrah teyzelerine keyifle resim yapan çocuklar. 

Ama bu güzellik bu kadarla da bitmiyor. 2020 yılında, 100. yıl sergisi düzenliyor yıldızlarının resimleriyle. 2021, yani 101. yılda 101 resim (ki aslında resimler çok daha çok) ile ikincisi gerçekleşiyor 23 Nisan temalı serginin.

Gezmek isterseniz, bizlerde oradayız ❤???

Veee Kayıt!

Evet, bizim için 23 Nisan coşkusuyla çekilmiş, özel bir sohbet oldu. Profesyonel stüdyo ortamımız, ışığımız, setimiz ve benzeri ekipmanımız olmayabilir. Ama olan bir gerçek var ki; o da bizim çok keyif aldığımız. ..

İyi seyirler..

Yoğun çalışma temposuna rağmen kıymetli zamanınızdan verdiğiniz değer ve güzel sohbetiniz için teşekkür ederiz.

Bu vesile ile de yazar ailemiz içine hoş geldiniz. ❤❤❤

Facebook Yorumları

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz