Cumartesi, Temmuz 2, 2022
Ana SayfaArt'ıYorumContemporary İstanbul

Contemporary İstanbul

Contemporary İstanbul çağdaş sanat fuarı 7-10 Ekim 2021 tarihleri arasında Tersane İstanbul’da sanatseverlerle buluşuyor.


8 dakika


Contemporary Istanbul #ci16th

Contemporary İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı 7-10 Ekim 2021 Tarihleri Arasında Tersane İstanbul’da Sanatseverlerle Buluşuyor.

Çağdaş sanatın önemli etkinlerinden biri olan Contemporary İstanbul 16. yılında yeni ve özel bir mekanda Tersane İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Contemporary, Kelime Anlamıyla Modern Demektir.

İlki 2006 yılında gerçekleştirilen Contemporary çağdaş sanat fuarı, her yıl düzenli olarak Türk ve dünya sanatının modern örneklerini bir araya getirmektedir. Sanatseverler, fuarda ulusal ve uluslararası çağdaş sanat galeri ile sanat kurumlarının portföyündeki sanat eserlerini yakından izleme ve deneyimleme şansına sahip oluyorlar.

Şehirde sanat sezonunu başlatan Contemporary İstanbul, Akbank ana  sponsorluğunda  yapılmaktadır. Son yıllarda İstanbul’dan yükselen dinamik çağdaş sanat ortamını dünyanın önde gelen galerileri ile buluşturuyor.

Fuar bu yıl Tersane İstanbul’da gerçekleşecek. Yenilenen Haliç Tersanesi, fuarın güçlü ve hareketli yapısıyla örtüşecektir. Bu sayede sanatseverlere farklı bir deneyim sunulacağını düşünüyorum.

Fuar bu yıl Tersane İstanbul’da gerçekleşecek. Yenilenen Haliç Tersanesi, fuarın güçlü ve hareketli yapısıyla örtüşecektir. Böylece sanatseverlere farklı bir deneyim sunulacağını düşünüyorum.

TARİHİ HALİÇ TERSANESİ TERSANE İSTANBUL’A DÖNÜŞÜYOR.

Tersane-i Amire, Fatih Sultan Mehmet tarafından 1455 yılında kurulmuş. Günümüzde ise Haliç Tersaneleri adıyla anılmaktadır. Kasımpaşa’dan Hasköy yönüne doğru Haliç, Camialtı ve Taşkızak Tersanelerini kapsar.

Bu yapılardan Taşkızak Tersanesi, restorasyon çalışmaları sonucu Tersane İstanbul adıyla kültür ve sanat merkezi haline getiriliyor. İçerisinde müze, sinema salonları, alışveriş alanları ve restoranların olacağı bir kompleks halinde planlanmış. Yenileme sonrası Tersane İstanbul ile, Haliç semti hareketli ve canlı bir ortama dönüşecektir kuşkusuz.

Geçmişle moderni buluşturan bir mekanda 16. buluşmasını gerçekleştirecek fuar, İstanbul’da sanat sezonunu hızlandıracaktır. Merakla bekliyoruz.

Sanat dolu güzel günlere…


Dijital Sergi koleksiyonumuza göz atmayı unutmayın ?

Facebook Yorumları

Bu gönderiyi paylaş

Nazan KUMLALI
Nazan KUMLALI
Okur gezer keşfeder aynı zamanda sanat sever. 2010 yılından beri Ofiste Sanat organize eder.

(Tarihte Bugün) Yıldızlar Geçidi

Doğum
- 1946 Timur Selçuk (76)
Vefat
- 1961 Ernest Hemingway (61)
Temmuz 2022
Etkinlik bulunamadı!

Yanlış üslup doğru sözün celladıdır!

Sadi Şirazi

BuluşuYorum

Bu Hafta Popüler

Sanat Eseri Boyama Kitabı

Sanat Eseri Boyama Kitabı. Ünlü sanat eserlerinin çizimleri ve renk paletleri önünüzdeyken, aynı eseri siz nasıl renklendirirdiniz.

Öyle Bir Yerdeyim ki

Öyle bir yerdeyim ki! diyor Hasan Hüseyin Korkmazgil, tam da içimizden gelip de, bir türlü dilimizden dökülmeyen...

Unvansız Gönüllüler

Unvansız Gönüllüler. Onlar etiketlerini bir kenarda bırakmış olan gizli kahramanlar. Kah eğitim ve sanat, kah toplumsal fayda... Gururla "PaylaşıYorum"
Nazan KUMLALI
Nazan KUMLALI
Okur gezer keşfeder aynı zamanda sanat sever. 2010 yılından beri Ofiste Sanat organize eder.

İlgili Yazılar

İstanbul’da 5 mekan 5 sergi

Bu günlerde İstanbul pek çok sergiye ev sahipliği yapıyor. Seçtiğimiz örneklerle keyifli bir tura ne dersiniz?

Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı

Türkiye'nin ilk ve tek kadın merkezli, arşiv ve kütüphanesi olan vakıf. En Hanım STK ? Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı

Resim ve Müzik; Boyadığın Resmin Müziği

Resim ve müzik. Boyadığın resmin müziğini duymak nasıl olurdu? Üstelik gökyüzü, su altı, cadde ya da sadece tuval üzerinde. Fülüt, keman?

Neşeli Hayat, Ho Ho Ho: İyi Seneler

Neşeli Hayat 2009 yapımı bir Yılmaz Erdoğan filmi. Belki de Erdoğan filmlerinin en trajikomik olanı. Noel Baba'dan habersiz bir Noel Baba. "Ho ho ho, iyi seneler." İzli'Yorum