Contemporary İstanbul çağdaş sanat fuarı 7-10 Ekim 2021 tarihleri arasında Tersane İstanbul’da sanatseverlerle buluşuyor.


5 dakika


Contemporary Istanbul #ci16th

Contemporary İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı 7-10 Ekim 2021 Tarihleri Arasında Tersane İstanbul’da Sanatseverlerle Buluşuyor.

Çağdaş sanatın önemli etkinlerinden biri olan Contemporary İstanbul 16. yılında yeni ve özel bir mekanda Tersane İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Contemporary, Kelime Anlamıyla Modern Demektir.

İlki 2006 yılında gerçekleştirilen Contemporary çağdaş sanat fuarı, her yıl düzenli olarak Türk ve dünya sanatının modern örneklerini bir araya getirmektedir. Sanatseverler, fuarda ulusal ve uluslararası çağdaş sanat galeri ile sanat kurumlarının portföyündeki sanat eserlerini yakından izleme ve deneyimleme şansına sahip oluyorlar.

Şehirde sanat sezonunu başlatan Contemporary İstanbul, Akbank ana  sponsorluğunda  yapılmaktadır. Son yıllarda İstanbul’dan yükselen dinamik çağdaş sanat ortamını dünyanın önde gelen galerileri ile buluşturuyor.

Fuar bu yıl Tersane İstanbul’da gerçekleşecek. Yenilenen Haliç Tersanesi, fuarın güçlü ve hareketli yapısıyla örtüşecektir. Bu sayede sanatseverlere farklı bir deneyim sunulacağını düşünüyorum.

Fuar bu yıl Tersane İstanbul’da gerçekleşecek. Yenilenen Haliç Tersanesi, fuarın güçlü ve hareketli yapısıyla örtüşecektir. Böylece sanatseverlere farklı bir deneyim sunulacağını düşünüyorum.

TARİHİ HALİÇ TERSANESİ TERSANE İSTANBUL’A DÖNÜŞÜYOR.

Tersane-i Amire, Fatih Sultan Mehmet tarafından 1455 yılında kurulmuş. Günümüzde ise Haliç Tersaneleri adıyla anılmaktadır. Kasımpaşa’dan Hasköy yönüne doğru Haliç, Camialtı ve Taşkızak Tersanelerini kapsar.

Bu yapılardan Taşkızak Tersanesi, restorasyon çalışmaları sonucu Tersane İstanbul adıyla kültür ve sanat merkezi haline getiriliyor. İçerisinde müze, sinema salonları, alışveriş alanları ve restoranların olacağı bir kompleks halinde planlanmış. Yenileme sonrası Tersane İstanbul ile, Haliç semti hareketli ve canlı bir ortama dönüşecektir kuşkusuz.

Geçmişle moderni buluşturan bir mekanda 16. buluşmasını gerçekleştirecek fuar, İstanbul’da sanat sezonunu hızlandıracaktır. Merakla bekliyoruz.

Sanat dolu güzel günlere…


Dijital Sergi koleksiyonumuza göz atmayı unutmayın ?


Like it? Share with your friends!

Nazan KUMLALI

Okur gezer keşfeder aynı zamanda sanat sever. 2010 yılından beri Ofiste Sanat organize eder.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments

comments

Powered by Facebook Comments