Dört Anlaşma Toltek Bilgelik Kitabı

The Four Agreements A Toltec Wisom Book

Dört Anlaşma Toltek Bilgelik Kitabı. Okuyorum köşesinin bu yazıda ki konuğu bir anlaşma kitabı. Temel Toltek Bilgeliği ve Dingin Savaşçılık üzerine..

Dört Anlaşma Toltek Bilgelik Kitabı 

TANITIM METNİNDEN

Dingin savaşçı olarak yaşamanın püf noktaları.. 

Dört Anlaşma Toltek Bilgelik Kitabı ‘nı; Sinema dünyasının üstün zekalı oyuncularından Sharon Stone ve Jody Foster bu kitabı çevresindeki insanlara öneriyor. Amerikanın önde gelen Yeni Çağ yazarları bu kitabı sizlere öneriyor. Don Miguel Ruizin kitabı aydınlanmanın ve özgürlüğün bir yol haritasıdır.Deepek Chopra Başarının Yedi Ruhsal Yasası kitabının yazarı Büyük dersler içeren ilham verici bir kitap.Wyne Dyer Kendin Olmak kitabının yazarı Castaneda geleneğinde, Ruiz temel Toltek bilgeliğini paylaşıyor. Modern dünyada yaşayan kadınlara ve erkeklere Dingin Savaşçı olarak yaşamanın pratik uygulamalarını sunuyor.

Detaylar | 

Dört Anlaşma Toltek Bilgelik Kitabı 

^

KİTABIN ADI

Dört Anlaşma (Toltek Bilgelik Kitabı) | The Four Agreements A Toltec Wisom Book

^

YAZAR

Don Miguel Ruiz

 

^

KİTABIN TÜRÜ

Kişisel Gelişim

^

YAYINEVİ

Ötesi Yayıncılık

 

^

Çevirmen

Nil Gün

Sayfa

 

  • Baskı tarihi: 1999
  • Format: Karton kapak
  • ISBN:9789758363049

Dört Anlaşma Toltek Bilgelik Kitabı | İnceleme notlarım

Eski zaman bilgelerinin sözlerinin modern dünyada yaşayan biz kadın ve erkeklere “dingin savaşçı” olarak yaşamanın pratik yollarını gösteriyor. Çok satan kitaplar arasında, neden böyle olduğunu okuduğunuzda anlıyorsunuz aslında. Size doğal bir şekilde yaptığınız yanlışları göstererek nasıl düzelteceğinizi de anlatıyor. Tabii ki biraz zaman alacağını da belirtiyor.

– 

Akciğer kanserinden kardeşini kaybetmiş sonra da kendisi yakalanmış bir arkadaşım vermişti hastalığı sürecinde bu kitabı. O zamanlar fırsat bulupta okuyamadığım ama şimdi onun da dediği gibi başucu kitabım haline gelen bir kitap bu. Başucu kitabı çünkü aslında içimizde taşıdığımız ve gün boyu istemsiz bir biçimde yapageldiğimiz şeyleri daha anlamlı hale getiriyor. Neyi niye yapmamız ya da yapmamamız gerektiğini hatırlatıyor bize.

Okumalısınız..

Dört Anlaşma – Kısa Bilgilendirme

1. Anlaşma | Sözünüzle Kusursuz Olun

“Söz anlaşmanın temelidir” der Ruiz, bu anlaşma için en önemlisi olduğunu ancak çok zor olduğunu belirtiyor. Dil konusunda kusursuz olmak, kişinin eylemlerinin sorumluluğunu üstlenmesi ve kendini ve başkalarını yargılamadan kaçınması anlamına gelir. Özünde, bu anlaşma bütünlük içinde konuşmanın ve yüksek sesle söylemeden önce kelimeleri dikkatlice seçmenin önemine odaklanıyor. 

2. Anlaşma | Hiçbir şeyi Kişisel Algılamayın

İkinci anlaşma, bize hayatta karşılaşabileceğimiz başkalarının kırıcı davranışlarıyla baş etmenin yolunu gösterir. Güçlü bir benlik duygusuna sahip olmakla başkalarının görüşlerine güvenmeye ihtiyaç duymayız.  Ruiz, bir kişi bir şeyi kişisel olarak almayı bıraktığında öfke, kıskançlık, kıskançlık gibi duygularının ve hatta üzüntünün azalacağına veya yok olacağına inanıyor.

3. Anlaşma | Varsayımlarda Bulunmayın

Üçüncü anlaşma, varsayımlarda bulunma konusunu açıklar. Varsayımların nasıl acıya yol açtığını ve neden varsayımlarda bulunmaktan vazgeçmemiz gerektiğini anlatır. Başkalarının ne düşündüğünü varsaydığımızda stres yaratır çünkü varsayımların gerçeğin bir temsili olduğuna inanırız.

4. Anlaşma | Her zaman yapabildiğinizin en iyisini yapın

Bu anlaşma, ilk üç anlaşmayı günlük hayata entegre etmeyi ve aynı zamanda kişinin tüm potansiyelini açığa çıkarmasının gerekliliğini anlatır. Der ki “her ne yapıyorsan en iyisini yapmak için çalış.” Ruiz, kişi ilk üç anlaşmadaki davranır, kendini yargılamaktan vazgeçer ve her an elinden gelenin en iyisini yaparsa pişman olmadığı bir hayatı yaşar.

Kitabı incelemek ya da satın almak için –> Kitapseç / Dört Anlaşma Bilgelik Kitabı

Okuyup sevdiğimiz, bir de üstüne tavsiye ettiğimiz diğer kitaplardan örnekler için –> Altını Çizdiklerim

Facebook Yorumları