Pazar, Ekim 2, 2022
Ana SayfaGeziYorumMüze & Ören YeriDünya Gıda Günü - Pelit Çikolata Müzesi

Dünya Gıda Günü – Pelit Çikolata Müzesi

Dünya Gıda Günü kapsamında biz de içinde tatlı olan bir müzeden bahsetmek istedik. Üstelik yanı başımızda, İstanbul’da.. Tatlı derken öyle “sevimli, şirin” manasında da değil üstelik.. Bildiğimiz çikolatadan.. Yolunuz düşerse mutlaka ziyaret ediniz..


5 dakika


PELİT ÇİKOLATA MÜZESİ


Türkiye’nin İlk Çikolata Müzesi. Pelit İstanbul Çikolata Müzesi

  • Tür: Çikolata Müzesi 
  • Orjinal Adı: Pelit Çikolata Müzesi
  • Bölge: İstanbul, TÜRKİYE
  • Adres : Koza Mahallesi 1678 Sk. No:19  Esenyurt-İSTANBUL

Kendileri Hakkında Kısaca Demişler ki;

   Yaşamın her anını kutlayıp, mutluluklarınıza tat katmak için 1957 yılında yola çıktık. Günümüze gelinceye kadar mutluluklarınıza, kutlamalarınıza konuk olduk. Yıllarca çikolatanın vazgeçilmez lezzetini zarafete dönüştürmek için çalıştık.

   Çikolata sanattı, sanat ise tutku. Tutku aşk ile harmanlanınca dünyanın sayılı müzelerinden, Türkiye’nin ilk çikolata müzesini çikolata ve sanat severleri buluşturmak üzere Pelit üretim tesislerinde kurduk.


Ana Salon

Çikolatanın en şımarık görüntüsü çikolata şelalesi, gerçek boyutlu çikolata ev, Nuh’un Gemisi, çikolatanın tarihini anlatan tablolar ve daha fazlası ile çikolata masalı başlıyor.

İstanbul Salonu

Galata Kulesi’nden, Sultan Ahmet Camii’ne, Kız Kulesi’nden, Boğaz Köprüsü’ne ve İstanbul’u temsil eden bir çok tarihi yapıtlara… İstanbul buram buram çikolata kokacak…

Türk Büyükleri Salonu

Türk tarihine damga vuran Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Osman Gazi ve bir çok önderin çikolatadan büstlerini gezerken tarihe yön veren büyüklerimizi çikolata kadar tatlı anacaksınız.

Sanatçılar Salonu

Aralarında Pablo Picasso’nunda bulunduğu, dünya sanatına yön veren sanatçılardan, Osman Hamdi Bey’in meşhur tablosu Kaplumbağa Terbiyecisi’ne kadar birçok esere ve sanatçıya çikolatalı bakış.

Medeniyetler Salonu

Dünya tarihinde yer almış Hitit, Antik Yunan, Bizans, Osmanlı devlet ve milletlerini sembolize eden tablolar ile geçmişe çikolata tadında yolculuk.

   Keyifle gezilebilecek müze de büyükler kadar çocuklar da oldukça zevk alacak. Çocuklar için hazırlanmış mini mutfak ile, pastacılığa dair pek çok şey öğrenilebilirken; çikolata imalatı da izlenebiliyor. 

Pelit Çikolata Müzesi


Dijital Seyahat Bilgileri
 Adres

Koza Mahallesi 1678 Sk. No:19 Esenyurt – İstanbul 

Tel. + 90 212 411 13 00 Ext:1160 – 1159 –1443

Ziyaret Saatleri

Pazartesi – Cumartesi 10.00 – 17.00

Pazar 10.00 – 17.00

Facebook Yorumları

Bu gönderiyi paylaş

ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

(Tarihte Bugün) Yıldızlar Geçidi

Doğum
- 1869

Mahatma Gandhi

(153)

Etkinlik bulunamadı!

Yanlış üslup doğru sözün celladıdır!

Sadi Şirazi

BuluşuYorum

Bu Hafta Popüler

Ekmeğin Tanrıçası Demeter

Demeter Yunan mitolojisinde; insanlığı dünyanın zengin lütfuyla besleyen Olimpos'lu tarım, tahıl ve ekmek tanrıçasıdır.

Çocuklarda ayakkabı seçimi ve basış problemleri

Çocuklarda ayakkabı seçimi okulların açılmasıyla daha da önem kazandı. Okullar açılırken, sık görülen basış problemlerine bakıyoruz.

Ruh yaşlanmaz !

Ruh yaşlanmaz. Yaşlanmıyor. Takvim yaşı ilerlese de gönüllerimiz hep on sekiz kalamaz mı? Ruhu genç tutmanın formüllerine konuk oluyoruz...
ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

İlgili Yazılar

Rahmi Koç Müzesi

Rahmi Koç Müzesi... Aslında müze sadece bir tane değil. Dijital gezi keyfi aracılığıyla, iş insanının kültürümüze bıraktığı değerleri GeziYorum

Malatya Kayısı Festivali

Dünya kayısı başkenti Malatya; Anadolu'yu Anayurt yapan destan şehri... Malatya Kayısı Festivali ise uluslararası ve geleneksel bir organizasyon.

Dali Tiyatro Müzesi

Dali Tiyatro Müzesi, İspanya'nın en çok ziyaret edilen ikinci büyük müzesi unvanını koruyor. Salvador Dali'nin büyülü dünyası şimdi dijitalde. "GeziYorum"

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Ahlat Selçuklu Mezarlığı, Dünyanın en büyük Türk İslam Mezarlığı olarak geçiyor. Üstelik Unesco Dünya Mirası Geçici Listesinde. Şimdi dijital ziyaret ile Bitlis'te GeziYorum Zamanı.