Cumartesi, Haziran 25, 2022
Uluslararası Aile Günü

Uluslararası Aile Günü (15 Mayıs) ve Haftası

 

Uluslararası Aile Günü 15 Mayıs. Toplumun en küçük yapı taşı olan genişiyle çekirdeğiyle tüm ailelerin gününü kutluyoruz biz de.

 

Ne zaman doğmuş bu gün?

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 20 Eylül 1993 tarihinde aldığı kararla 15 Mayıs’ın aile günü olarak kutlanmasına karar vermiş. 1994 yılından itibaren de kutlanmaya başlanmıştır. Dolayısıyla bugünü de içine alan 15–21 Mayıs tarihleri arasını da aile haftası olarak kabul etmişler.

 

Amacı nedir?

Temel amaç; ailenin korunması ve güçlendirilmesidir.  Toplumda aile konusundaki farkındalığı artırmak, aileleri destekleyici faaliyetleri teşvik etmek, toplumsal sorumlulukların yerine getirebilmesine yardım etmek ile ailelerin korumak ve yardım etmek de sayılabilir.

 

Temennimiz…

Ailelerin geniş olanlardan çekirdek hale evrildiği çağımızda ailelerin güçlendiği, ebeveynlerin eğitimli olduğu yarınlar diliyoruz. Unutulmamalıdır ki sağlıklı bireyler sağlıklı aileler içerisinde yetişebilir. Yarının geleceği çocuklarımız için aile kavramı çok önemlidir.

Ayrıca geniş ailelerde yaşadığımız gelenek ve göreneklerimizin de kaybolmaması umuduyla Uluslararası Aile Günü kutlu olsun.

 

 

Dünya Aile Organizasyonu

 

Önerilen yazı

Geleneksel Çocuk Oyunları Barbie ve Süper Mario’ya Karşı

 

#ailegünü #uluslararasıailegünü #aileönemli

 

 

Facebook Yorumları
 • 00

  günler

 • 00

  saatler

 • 00

  dakikalar

 • 00

  saniyeler

(Tarihte Bugün) Yıldızlar Geçidi

Doğum
- 1903 George Orwell (119)
Vefat
- 2005 Kazım Koyuncu (17)
- 2009 Michael Jackson (13)
Etkinlik bulunamadı!

Yanlış üslup doğru sözün celladıdır!

Sadi Şirazi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz