Figen. Yakalayan anlamı da varmış. Bizim kız bende “ünlü köşe yazarı” diye kayıtlı. Neden mi? Oda yazının içeriğinde. ? Büyüyoruz, büyüyor..


5 dakika


Bilenler bilir, az çok hakkımızda sayfasında da bahsetmiştim. Birikiyorum; enteresan bir şekilde yedekleri ile birlikte çalınmadan önce kitap olarak basılmasına çok az kalmıştı.  O başka bir yazının konusu olsun.

Ben her zaman ki gibi..  “Haydi bir fikrim var. Beraber başarabiliriz” diye inandığım, yetenekli, bir derdi olan pek çok insanla paylaştım bu yarım kalan hayalimi.. Ve ne oldu?

Elbette ki “yapamazsın” oldu. Başaramazsın dediler. Bazıları meşgul oldu. Bazıları “sen hele bir yap da görelim” dedi. Kimi “ben pahalıyım benim bir kitlem var.” kimi ben sıfırda yokum bir olunca gel. ” dedi. Bazıları boşa kürek çektiğim iddiasında bulundu. Fikir hırsızlarından bahsetmek bile istemiyorum bu arada.. Bu saygısız dönemlerden sonra. Gel zaman git zaman. Pek çok deneme, zaman, performans çabasından sonra; ilknur.tv evirildi;  “sosyal farkındalık sorumluluğu” bilinci ile etkileşimli bir internet sitesi, birikiyorum haline geldi..

Teması, yazısı, sosyal medyası, tek başına uğraşmak son derece kapsamlı ve zor hale geliyordu günden güne.. Kurtarıcım, canım eşim işin sosyal medya kısmını devralınca üzerimden son derece büyük bir yük kalktı..

Ancak blog olmamasına rağmen tek yazar bendim. Yazacak olanlar da, elbette yazarım diyenler de bir türlü yazmıyordu..


Figen

Taşınıyordu yine.. Öyle çok yakın arkadaş sayılmasak da ortak hayal kurmuşluğumuz vardı. İşlerimizi kolaylaştırdığımız. ya da vefatlar gibi gerçek ve zor zamanlarda bir arada olduğumuz. Onca telaşesinin arasında iki arada bir derede Birikiyorum dedim. Tamam dedi.

Doğum gününde, doğduğu saatte yayınlandı yazısı geçen sene 16.09.2020 tarihinde.. (EYLÜL’E MERHABA)

Önceleri, haftada bir; mesela çarşamba günleri diye hızlıca bir program yaptık. Sonra

Sırada ki en önemli zaman 21 Eylül’dü. Yakın gelecekti. (Alzheimer Günü)

Dedim ki; “gönlüm senin yazmanı çok ister ama, yazmamanı da anlarım.” Daha da bir şey diyemedim. Çünkü ben ne yazarsam yazayım, o çok kıymetli anneciğini işte bu sebepten vermişti sonsuzluğa.. Yazdı Anılar Silinirken‘i yazdı. Sonra da ne gün konuştuk, ne yazı sayısı..

2020 Eylül Birikiyorum için bir dönüm noktası olacaktı. Artık Figen ile başlayan bu büyüme hareketi, eylül de bizlere çok güzel isimleri getirecekti..


Ünlü Köşe Yazarı ve Medya Patronu

Artık ortak daha çok hayalimiz olmaya başladı. Elbette ki totemlerimizde. İnanmayanlar ikimizin telefonundan da kontrol etti.

  • O bana “senin hayallerinin çoğu anca medya patronu olursan olur. ilknur.tv de işaret. Ben senin kaydını “Medya Patronu İlknur” diye değiştiriyorum dedi.
  • O nun hayalleri de en yakın “köşe yazarı ama ünlüsünden” olursa daha güzel olacaktı. Ben de kaydını “Ünlü Köşe Yazarı Figen” olarak değiştirdim 🙂

Ve ona ilk aldığım hediye “hayal planlayıcı bir ajanda” idi. Esinlensin, motive olsun, hayalleri hiç kaybolmasın diye..

Bu sene ne yapmalıyım diye uzun uzun düşündüm. Sonra bu yazıyı kaleme almaya karar verdim. Şayet yoğun gezi programlarından fırsat bulursa da “bir masa” planım var. Öyle güzel, öyle sakin.. Bir de kişisel olarak biraz fidan alabildim sana.. Birde Birikiyorum da 2020 senesine kattığın değer için 3 minik eğitim bursu. (Annen, Senin ve Kızın için olsun istedim)

Figen.. Ne yoğun bir yıl paylaştık değil mi? Başlangıçlar, bitişler, yeni umutlar, kazalar.. Mücadelelerimiz hiç bitmedi. En az benim kadar deli olduğun için çok eğlendim bu arada.

Bana ve Birikiyorum’a bu geçen 365 günde kattığın değer için teşekkür ederim. Ve dilerim ki bu yıl senin ve hayallerin için özel bir yıl olur. Bak her şey bir şekilde yoluna giriyor. İyi ki de doğmuşsun.

Doğum günün kutlu olsun,

Birikiyorum yazarlığının yıl dönümü kutlu olsun.

Önce sağlık, sonra bereket, ama aşk ve huzur hep yanında olsun..

Birikiyorum ailesi adına ilknur


Like it? Share with your friends!

ilknur.tv

Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments

comments

Powered by Facebook Comments