Cumartesi, Haziran 25, 2022
Önceki İçerikEyvah Bebek Özürlü mü?
Sonraki İçerikTelkari

Gazeteciler Günü

Bizi habersiz bırakmayan Gazetecilerin Günü kutlu olsun.


7 dakika


   Dünya Gazeteciler Günü bugün. Amacı bilgilendirme, haber verme olan gazetecilik mesleği şüphesiz ki hiç farkına varamadığımız oranda önemli bir meslek.

   Farkına varamadan gözümüze takılan, değişen teknolojiyle de önce televizyonda ve şimdi internetle cebimize gelen haberlerin arkasında da onlar var.

   Biz de BİRİKİYORUM ailesi olarak; bilgilendiren, haber veren, farkına varılması gerekenleri gösteren, bunlar için emek harcayan gazeteci dostlarımızın arasında görüyoruz kendimizi. Hem ailemizin hem de tüm emektar gazetecilerin gününü kutluyoruz.


Ve bu daktilo ile ilk yazılarımı yazmıştım yıllar önce okul gazetesi için, o daktiloyu da anmazsam olmaz. Mis gibi kağıt kokuları önce yerini televizyona ve şimdi cep telefonlarımıza bıraktı ama o daktilonun verdiği hazzı hiçbiri veremez bana.

Figen Demirtaş


Gazeteler

Gazeticilik ile ilgili bir gün derseniz, benim aklıma 16 Ocak 1923 Günü geliyor. Üstelik memleketimle de alakalı. Mustafa Kemal Atatürk 16 Ocak 1923 tarihinde Cumhuriyeti ilan etmeden önce, Kocaeli’de ilk ve son basın toplantısını yapmış ve iş bu sebepten  16 Ocak Basın Onur Günü olarak kutlanmaya başlamış. 

   Ama madem uluslararası bir gün olarak da bir gün var; tüm basın mensubu dostlarımızın, gazeteciler günü kutlu olsun.

ilknur.tv


Haberi, haber yapan, haberimizin olmasını sağlayan tüm gazetecilerimizin günü kutlu olsun

Birikiyorum Ailesi
Facebook Yorumları

Bu gönderiyi paylaş

Birikiyorum
Birikiyorum
Birikiyorum içerik sağlayıcı ailesi..

(Tarihte Bugün) Yıldızlar Geçidi

Doğum
- 1903 George Orwell (119)
Vefat
- 2005 Kazım Koyuncu (17)
- 2009 Michael Jackson (13)
Etkinlik bulunamadı!

Yanlış üslup doğru sözün celladıdır!

Sadi Şirazi

BuluşuYorum

Bu Hafta Popüler

Perinin Ölümü ve Konuğumuz Tuna Kiremitçi

Perinin Ölümü ile Tuna Kiremitçi konuğumuz. Hem yeni polisiye romanı hem de tüm çalışmalarıyla ilgili keyifli bir söyleşi bekliyor sizleri.

Yalan ve Yalancılar

Yalan; yalancı. Gerçeğin farkında olduğu halde, gerçeği çarptırma işi. Herkesin her hangi bir sebeple başvurduğu, dünyayı donattığı yalan

Yaz Tatili ve Sezon Finali

Okullar için yaz tatili başladı. Bununla beraber çocuklarla birlikte her şey sezon finaline girdi. Yok sadece diziler filan da değil, her şey
Birikiyorum
Birikiyorum
Birikiyorum içerik sağlayıcı ailesi..

İlgili Yazılar

Haziran

Haziran; sıcağından kirazına, evliliğinden hazır bulunmasına kadar hoş gelmiş. Ayların en babası, çevresinin en duyarlısı; yazı getirmiş.

Fikriye

Fikriye eski Türk filmlerindeki hikayelerin kahramanlarından biri gibi. O, Mustafa Kemal'e aşık ve aşkıyla göçüp giden bir genç kadın.

Kırmızı Ayakkabı

Kırmızı ayakkabı vardı bizi bekleyen bayram sabahı yatağımızın altında, sonra uzun bayramlaşmalarla süren bir Ramazan Bayramı tatili.

Arefe, Çocuk Kalbi, Mezar Parası

Arefe günü... Arife, Arif, Araf... Bayramlardan önce, son telaş ve hazırlık. Enerjisi, hikmeti ve güzellikleriyle hepimize "görmeyi getirsin" dileğiyle