Bizi habersiz bırakmayan Gazetecilerin Günü kutlu olsun.


5 dakika


   Dünya Gazeteciler Günü bugün. Amacı bilgilendirme, haber verme olan gazetecilik mesleği şüphesiz ki hiç farkına varamadığımız oranda önemli bir meslek.

   Farkına varamadan gözümüze takılan, değişen teknolojiyle de önce televizyonda ve şimdi internetle cebimize gelen haberlerin arkasında da onlar var.

   Biz de BİRİKİYORUM ailesi olarak; bilgilendiren, haber veren, farkına varılması gerekenleri gösteren, bunlar için emek harcayan gazeteci dostlarımızın arasında görüyoruz kendimizi. Hem ailemizin hem de tüm emektar gazetecilerin gününü kutluyoruz.


Ve bu daktilo ile ilk yazılarımı yazmıştım yıllar önce okul gazetesi için, o daktiloyu da anmazsam olmaz. Mis gibi kağıt kokuları önce yerini televizyona ve şimdi cep telefonlarımıza bıraktı ama o daktilonun verdiği hazzı hiçbiri veremez bana.

Figen Demirtaş


Gazeteler

Gazeticilik ile ilgili bir gün derseniz, benim aklıma 16 Ocak 1923 Günü geliyor. Üstelik memleketimle de alakalı. Mustafa Kemal Atatürk 16 Ocak 1923 tarihinde Cumhuriyeti ilan etmeden önce, Kocaeli’de ilk ve son basın toplantısını yapmış ve iş bu sebepten  16 Ocak Basın Onur Günü olarak kutlanmaya başlamış. 

   Ama madem uluslararası bir gün olarak da bir gün var; tüm basın mensubu dostlarımızın, gazeteciler günü kutlu olsun.

ilknur.tv


Haberi, haber yapan, haberimizin olmasını sağlayan tüm gazetecilerimizin günü kutlu olsun

Birikiyorum Ailesi

Like it? Share with your friends!

Birikiyorum

Birikiyorum içerik sağlayıcı ailesi..

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments

comments

Powered by Facebook Comments