Güzellik yap kendine… Denizlere çıksın sokaklar…

3
916
Güzellik - Denize çıksın sokaklar
Güzellik - Denize çıksın sokaklar

Güzellik yapın kendinize, güzel insanlarla kesişsin daima çıktığınız yollar. Güzellikler biriktirin içinizde hep. Sarılın dostlarınıza.


2 dakika


Güzellik yapın kendinize, güzel insanlarla kesişsin daima çıktığınız yollar. Güzellikler biriktirin içinizde hep. Sarılın dostlarınıza.

Bir tatlılık yapmak için kendinize, bu yazıyı yazarken aklımın içinde çalan şarkıyı dinleyerek okuyun yazımı.

Geçse de yolumuz bozkırlardan Denizlere çıkar sokaklar


Dostluklarla güzel hayat

O kadar çok acı yaşıyoruz ki hayatta, o kadar çok sevinç. Ve o kadar çok stresli geçebiliyor ki hayat bazen. Bu sıkışmışlığın içinde nefes aldığımız tek alan dostlarımızın yanı. Mesela bugün kışın ortasındaki pırıl pırıl güneşi fırsat bilip pandemi döneminin ayırdığı iki dostumla pırıl pırıl denizin, sımsıcak güneşin ve saçlarımızı savuran rüzgarın yaşattığı o sıkışmış hayatın içinde bir teneffüstü bizim için. Mola verip bir güzellik yapmıştık kendimize. Ve dostlarımı görmenin verdiği mutluluğunu paylaştığım bir başka arkadaşım da dedi ki;

“Allah seni mutlu eden insanlarla hep beraber etsin.”

Ne güzel. Dua gibi. Hep mutlu eden insanlarla beraber olmak. İşte güzellik.

Ama bu biraz da bizim elimizde değil mi? Yapılması gereken basit; bizi mutlu eden o insanlara dört elle sarılmak.

Güzellik sırları neredeydi aslında?

Güzellik sırlarını aradı insanoğlu bin yıllardır, sır aslında bizde, içimizde. Bizi mutlu eden insanları daha da çok içimize almak ve bir olmak. Hep anlatıp durduğum yaşam çiçeği gibi. Hepimiz tekiz ama hepimiz de bir bütünün parçasıyız işte. Güzelliğin sırrı o bir çuval para döktüğümüz salonlarda, ameliyathanelerde ya da süslü mağaza vitrinlerinde değil yani. Güzelliğin sırrı kalbimizde kaç kalp biriktirdik, orada!

Peki kim bu güzel insanlar?

Hani olur ya içinde bir yerde sesini duymak istersin, elin telefona gidecektir ama şu iş bir bitsin sonra dersin ve az sonra o seni aramıştır.

Telefonda konuşurken beyninin içinden geçen satırları okur da sana sorar “iyi misin?”. Gerçekten “iyi misin ama laf olsun diye değil” der.

Hatta bazen aynı olaya ne tepki vereceğini bilirsin de sen ondan, o senden önce davranıverir de gülersin.

Bazen en dipte olduğun anda senin içindeki güce inanır, yanında olmak ister ve sonra seni yanında ister yürüdüğü yolu beraber adımlamak için. Koşarsın arkasından hayalinin, bir bakarsın onun hayali senin olmuş.

Beraber hayaller kurduğun insan, eğlencelidir de. Bazen gülersin bazen şaşarsın. Bazen o kadar acıklıdır ki hayatlar omuz olur ağlarsın.

Hele de bir amaca gönül konmuşsa dostça, o amacın ulaştığı hedef tadından yenmez bir lezzette olur.

Ne güzeldir…


Bu yazım dostluğa dair…

Tam doğum günümde merhaba demiştim size BİRİKİYORUM sayfalarından. Güzel hayaller kuracağımız, nice başarılar elde edeceğimiz, musmutlu yıllarımızın olacağı güzel dostum bana MERHABA demişti, bana sebep olmuştu, fırsat sunmuştu. Bana bu kadar iyi gelen bir hediye vermişti bana.

Canım İlknur, bu yazıyı düşündüğüm andan beri kafamda çalan şarkı gibi sokaklarımız hep denizlere çıksın. O kadar mavi….

Facebook Yorumları

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz