Eğitim

Son dakika Eğitim haberleri ve Eğitim haberleri ile ilgili tüm sıcak gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Eğitim ile ilgili 17 haber listeleniyor.

Eğitim Haberleri

Otobüs Hikayeleri – I

Her otobüsün bir hikayesi vardır bilir misiniz. Bu hikayede otobüsün önü, arkası ile ilgili. Minicik bir kız çocuğunun gözünden yaşanan gerçek otobüs...

Kahkaha Yogası

Kahkaha Yogası bugün konumuz. "Bunun da yogası mı olurmuş?" demeyin. Bu işin eğitimini veren Yeliz Ayral ile konuşacağız konuyu.

Şeker Bayramı Ama Karantina Gölgesinde

Şeker Bayramı ya da Ramazan Bayramı kutlu olsun. Ne derseniz deyin adına, karantina gölgesinde sevincini yaşayamadığımız bir bayram. Kutlu olsun.

Mahsa Amani

Mahsa Amani önce İran sonra tüm dünya kadınları için sembol haline geldi. Ölümüyle yepyeni bir özgürlük çığlığı yükseldi gökyüzüne.

Tanrılar Okulu

Tanrılar Okulu bugün kitap önerileri köşemizin konuğu. Prf Dr. Stefano D'Anna'nın kaleme aldığı, pek çok okurun baş ucu eseri...

Dur bekle

Durmak ya da başka bir tabirle beklemek. Hepimizin üzerinden silindir gibi geçen günlere karşı belki de en iyi yöntem olabilir mi?

Figen

Figen. Yakalayan anlamı da varmış. Bizim kız bende "ünlü köşe yazarı" diye kayıtlı. Neden mi? Oda yazının içeriğinde. ? Büyüyoruz, büyüyor..

Zümrüdü Anka Kuşu

Zümrüdü Anka kuşu çok uzun bir geçmişten konuğumuz olmaya geldi bugün. Efsanesi, anlamları ve tarihiyle küllerinden doğan Simurg

Nedenler Sonuçlardan Şişmandır

Nedenler sonuçlardan şişmandır! Derya Cesur; kabul etmek, suçlamak, zeka ve öğrenme üzerine toplumsal sorunlarımızın tespitlerini, muhteşem yorumuyla...

Afazi; Toplumsal Afazi ve Bir Ölü Tırnak Hikayesi..

Afazi, toplumsal afazi ve bir ölü tırnak hikayesi. Yaptığı şeye dönüşen, Önce kurup sonra karşına geçip bakarken ona benzeyen insanların..

O, Tanımanız Gereken Bir Kadın: Dilek Alp

Dilek Alp; Kadın için çalışan lider bir kadın. Yaşam hikayesi genç kadınlara ilham kaynağı. Gelin tanıyalım haydı bu güzel kadını.

Matematik Dilinden Kanıtlanmış Hayat Dersleri

Matematik; ucundan kaçtığı zaman korkup anlaşılmayan. Hayatımızın olmazsa olmazı. Kendi dilinden kanıtlanmış formülleriyle hayat derslerini sıralıyor.

Ev Ekonomisi Ders – 1

Ev Ekonomisi dersini almamış olan var mıdır? İş eğitimi dersi altında düğme dikmeyi, teyel yapmayı hatta salata ve makromeden saksıyı. Mandaldan nihal...

Her Sabah, Hep Birlikte, İlk Önce, Andımız !

Ne mutlu Türküm diyene. "İyi dersler arkadaşlar. " "Sağol"

Dünya Okuryazarlık Günü (Unesco)

1965 Kasım'dan 1928 Kasım'a !! Okuryazarlık konusunda ülkemizin 1928 yılında başladığı eğitim savaşının 37 kasım sonrası okuryazarlık günü.

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz