Gelenekler

Son dakika Gelenekler haberleri ve Gelenekler haberleri ile ilgili tüm sıcak gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Gelenekler ile ilgili 7 haber listeleniyor.

Gelenekler Haberleri

Mor Kalp

Mor kalp emojisi üzerine kaleme alındı bu yazı. Anlamını bilmeden sevilerek kullanılan. Mor cepken hikayesi ile bilerek sevmeye ne dersiniz?

Ayakkabı Çevirme Üzerine…

Ayakkabı çevirme üzerine sizin de bitmeyen görevleriniz var mıydı? "Bak bak görüyor musun çevirmemişler ayakkabıları, ne kadar ayıp!"

Türk Kahvesi Günü

Türk Kahvesi Gününün Washington Belediye Başkanı tarafından ilan edildiğini ve bu başarının ardında Türk Kahvesi Ladyleri'nin olduğunu biliyor musunuz...

Hıdırellez

Hıdırellez zamanı. Kışın tamamen bitip; yazın sıcağının başladığı en sıcak bayram. Hızır ve İlyas'ın buluşması. Dilek ve temenni ritüelleri.

Noel Ağacı: Eski Bir Gelenek

Noel ağacı eski bir gelenek, Noel baba bizim topraklardan. İsa'nın doğuşunu simgeliyorlar bugün. Hristiyan dostlarımızın Noel'i kutlu olsun.

Diş Buğdayı “Hedik, Gölle”.

Diş Buğdayı; iyi dilek ve temenniler üzerine kurulmuş ne güzel adetlerimiz var bizim. Pandemi ve bebek törenlerinin bir başkası; hedik, gölle

Gülabdan nedir?

O küçüklüğümüzün evlerinde ışıl ışıl duran şişenin adını ve ne işe yaradığını biliyor musunuz? Gülabdan nedir?

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz