Hediye

Son dakika Hediye haberleri ve Hediye haberleri ile ilgili tüm sıcak gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Hediye ile ilgili 21 haber listeleniyor.

Hediye Haberleri

Ağız Tadı, Niyetleri ve Lezzeti Üstüne

Ağız tadı, sen ne kıymetlisin. Üstüne ne deyimler, ne sözler söylenmiş. Kimsenin tadı tuzu kaçmasın dileklerimizle, lezzetli bir okuma zamanı.

İstiklal Marşı

İstiklal Marşı. Sen nasıl bir şiirsin, Hak, Halk, Cesaret ve Ümit. Nasıl bir destan; yokluğun içindeki teslimiyet ve azim. Milli Ruh bilincinin en ön...

Ekmeğin Tanrıçası Demeter

Demeter Yunan mitolojisinde; insanlığı dünyanın zengin lütfuyla besleyen Olimpos'lu tarım, tahıl ve ekmek tanrıçasıdır.

Marteniçka, Balkanlardan Gelen Umut Yüklü Bir Gelenek

Marteniçka! Nedir? Nasıl yapılır? Ya güzel hikayesi... Umut yüklü bir gelenek yazının konusu, kırmızı beyaz. Balkanlardan gelen bir esinti.

Defo

Defo ile merhaba diyor yazarımız Aygen Hıdıroğlu. Aygen Tuna'dan Kırmızı İskarpinlere uzanan; defoya hediye bir merhaba ile başlıyor söze...

Kurbanlık Hikayeleri Tarihten ve Benden

Kurbanlık hikayeleri.. Kurban Bayramı'nın arifesindeyken. Kimdir, nedir'den başlayarak kendi hikayelerini anlatıyor Figen Demirtaş.

Babam; Şımardığım Kralım

Babam; Şımardığım Kralım; diye başlıyor söze Nalan Ağdaş. Babalar Günü vesilesi ile tüm babaları ve babalık yapan anneleri kutluyoruz.

Pazartesi Hafta Başı Mutlu Haftalar

Pazartesi bugün. Ve bir hafta başı daha. Mutlu haftalar dileklerimizle başlayalım yeni haftaya. Umut dolu bir geleceğe inanalım.

Ateş ve Onun Yarattığı Kaos

Ateş ve onun çıkardığı kaos. Ateşin de havanın da suyun da toprağın da, konfor ve erdemsiz teknoloji adına, karşı ucundayız bugün.

Figen

Figen. Yakalayan anlamı da varmış. Bizim kız bende "ünlü köşe yazarı" diye kayıtlı. Neden mi? Oda yazının içeriğinde. ? Büyüyoruz, büyüyor..

Güzellik yap kendine… Denizlere çıksın sokaklar…

Güzellik yapın kendinize, güzel insanlarla kesişsin daima çıktığınız yollar. Güzellikler biriktirin içinizde hep. Sarılın dostlarınıza.

Sadeleşmek

Sadeleşmek ; eşyadan, fazlalıklardan, yüklerden.. Görevini tamamlamış her şeyden ve herkesten sadeleşmek

Adile Teyze ve Kuzucukları

Adile Teyze ve Kuzucuklar üzerine olsun bu yazı. 11 Aralıkta ebediyete giden Adile Naşit anısına bir kuzucuğundan minicik bir hatıra

Klişe Cümleler Kadın Üzerine

Klişe cümleler o kadar çok ki kadın üzerinden. Ama artık bu cümleleri çıkarmanın zamanı geldi dilimizden. Hatalı örnekleriyle yazma zamanı.

Nermin Mollaoğlu

Uluslararası Çeviri Günü,Nermin MollaoğluVe Hayatı üzerine..

Yeni Yıla Özel Yaratıcı ve Anlamlı Hediye Fikirleri

Yeni yıl yaklaşırken sevdiklerinizi şımartabilecek ve onları mutlu edebilecek hediye fikirleri hakkında araştırmalarınızı yaptınız mı?

Kırklara Karışmak

Kırklara Karışmak. Ruhların yaşı yoktur derler ama, iyi ki diye teşekkür edip geçen zamana, sonra sil baştan yeni dünler yaratma niyetiyle kırklara ka...

iyilik paylaş!

iyilik paylaş. Doğum günü hediyenizi; sivil toplum kuruluşlarına yatırılmak üzere bağış yaparak kampanya yaratabileceğinizi biliyor musunuz? Kampanya...

Hediye Vermek Almaktan Daha Güzel

Hediye vermek zamanı şimdi. Tam da yılbaşı gelmişken... Okullarda, işyerlerinde.... Bütçemize göre, içimizden geldiğince hediyeleşmek zamanı.

Yetiştirme Yurdu Küçüklerinden, Dilek Listem

Dilek listem uygulamasını biliyor musunuz? Almanya'da Yetiştirme yurdunda kalan çocukların yeni yıl için ihtiyaçları ve gönüllü hediye hareketi.

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz