Sıfır Atık

Son dakika Sıfır Atık haberleri ve Sıfır Atık haberleri ile ilgili tüm sıcak gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Sıfır Atık ile ilgili 13 haber listeleniyor.

Sıfır Atık Haberleri

Yedinci Kıta Plastikten

Yedinci Kıta geçmiş yüzyıllarda aranıp dursun 20. yüzyılda çıkarıldı ortaya; Plastik Kıta. Bu kıtada 'insan yok' ama hepimizin.

Denize Atılan Çöpler

Denize atılan çöpler her tatilcinin sahile ulaştığında ortak muhabbet konusu. Ama bu kirliliği düzeltmek için ne yapıyoruz ki?

Havlu Kağıt Geri Dönüştürülemeyenlerden

Bugün konumuz havlu kağıtla. Sıfır Atık dosyamızda hep geri ve ileri dönüştürdüklerimizden bahsettik. Birde geri dönüştürülemeyenler var. Tıpkı kağıt...

Cam Atık ve Kavanoz da Sorun / Sıfır Atık

Cam atık ve özellikle kavanoz da büyük sorun. Çeşit çeşit, renk renk, boy boy... Evlerimizden çıkan bu atıklardan nasıl kurtuluruz peki?

Atık Yağ / Sıfır Atık

Atık yağ bugün Sıfır Atk dosyamızın konusu. Denizleri, denizdeki canlıları zehirleyen türden bu atıklar. Ve yapabileceklerimiz

Atık Pil Sorunu / Sıfır Atık

Atık pil ve sıfır atık. Piller de diğer atıklar gibi doğa için bir tehdit. Nedir? Ne değildir? Zararları ne? Ne yapmalıyız? Kim topluyor?

Tekstil Atıkları – Sıfır Atık

Tekstil atıkları da tüm çöpler gibi dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Üstelik üretiminde harcananların yok olması cabası. Değiştirebiliriz.

Geri Dönüşüm – İleri Dönüşüm Meselesi / Sıfır Atık

Geri dönüşüm, ileri dönüşüm ve aşağı dönüşüm. Sıfır atık için, dönüşüm çeşitlerini hatırlama vakti. Anlarsak başarırız.

Plastik Pipet Sorunu – Sıfır Atık

Plastik pipet kullanımı da tüm tek kullanımlık plastiklerle birlikte büyük çöp yığınlarına sebep oluyor. Alternatifleri mümkün mü?

Mutfakta Sıfır Atık

Mutfakta sıfır atık için bir kaç basit tarifimiz olacak bu hafta. Yemeklerimizde de atıkları engellemek için yapabileceğimiz çok şey var.

Elektronik Atık / Sıfır Atık

Elektronik atık, sıfır atık dosyamızın bu haftaki maddesi. Gün geçtikçe, daha hızlı tüketen insanlığın, farkında olmadığı en büyük belalardan

Plastik Poşet Sorunu ve Geleneksel Çözüm / Sıfır Atık

Plastik poşet sorunu hala devam ediyor. Peki biz bireysel olarak bu konuda sıfır atık projesine nasıl katkı sağlarız? Düşünüyor musunuz?

Kompost ve Gıda Atıkları / Sıfır Atık

Kompost yapmak, gıda atıklarının ortadan kaldırılması için sıfır atık projesine en güzel katkı. Kompost nedir? Nasıl Yapılır?

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz