Hoş gel 2021

Önce Sağlık ve selamet. Sonra bereket olsun.

Farkındalıklarımız daha da artsın bu sene.

Önce insan olduğumuzu sonra faydalı ve edepli olmamız gerektiğini unutmadığımız bir yıl.

İnsana, doğaya, tüm canlılara borçlu ve saygılı olduğumuzu, birlikte ve ahenkle yaşarsak anlamı olacağını bildiğimiz özellikli bir sene. Hoş gel 2021.

Bir2Yorum

Yeni Yıl Dilekleri

Hayaller ve hayatlar şeklinde bir garip durum vardır ya hani.

Aslında yeni yıl için planladığım yazı bu şekilde değildi. Sitemizde yazan tüm yazarlarımızdan dileklerini videoya çekip iletmelerini isteyecektim. Sonra da o videoları birleştirip “birikiyorum ailesinin yeni yıl dilekleri” olarak yazımızın içine ekleyecektim.

Her şey, her zaman planlandığı gibi olmuyor maalesef.

 

Felaket haberleriyle doldu taştı 2020.

İnsanoğlu çirkinleştiği için mi bu kadar felaket yaşıyoruz bilinmez ama felaketlerden ders almadığımız ortada.

Tahammül edilemez hale geldik. Sayısız kadın öldü mesela. Hunharca, çeşit çeşit. Göz göre göre. Kadınlar öldü, ölüyor, ölüyoruz. Umurumuz da mı?

Umursamadıkça daha da “zor” gelmeye başlıyor ölümler. George Floyd “nefes alamıyorum” diyerek hayatını kaybetti hatırladınız mı? Avustralya da yanan ormanlarda ne kadar canlı hayatını kaybetti belli değil.

Depremler oldu. Elâzığ’da, İzmir de, çığlarda insanlar öldü, sellerde de. Hatay yandı. Ankara kuma, İstanbul doluya boğuldu. İdlib şehitleri vardı.

Kendisiyle çalışma fırsatım olan gencecik bir diş hekimi; Sevgili Zehra Bilgi ve seyahat ettiği uçakta hayatını yitiren insanları, Pakistan’daki uçak kazası peki? Pek çok insan hayatını yitirdi. Hatırladınız mı?

Kobe Bryant kullandığı helikopterin düşmesiyle kızıyla birlikte gitti dünyadan. Havai Fişekler patladı Sakarya’da, Beyrut’ta Liman patlatıldı yahu.

Çekirge istilasından sonra “bundan sonra uzaylı istilası var herhalde” esprileri dolaşmaya başlamadı mı?

 

Ya Kişisel Felaketlerimiz?

Ananemin 4 defa kalbi durdu mesela. Az kalsın bizi bırakıyordu. Sizin kaybettikleriniz olmadı mı hiç? Sadece vefat da değil… Kaç kalp krizi, kaç kanser, kaç sıkıntı sığdı bu yıla.

Covid19

65 yaş üstü olduğu için eşinin cenazesine gidemeyen, karantinada sevdiklerim oldu benim.

Hatta ; agresif tip lenfomayla savaşırken covidin sebep olduğu arkadaşımızın vefatını anlamaya çalışıyorum son 24 saattir. Geride kalan eşinin üzüntüsüne, ufacık evlatlarının bu konuyu nasıl kavrayacağını bilemediğime..

 

Hoş Gel 2021, hoş gel

Umut ediyorum ki 2020den daha güzel olasın. İnsanoğlu çok acı çekti. Sen insanoğluna hoş gel 2021. 

2020

Aileme İlker katıldı sende 2020. Onun haricinde pek çok kayıp ve hüzün verdin bize. Nankörlük etmek değil ama; nefesimi tutmuş bir şekilde bekliyorum. Belki de şartlandırdım bende kendimi. Güzel olsun artık diye. Öğrettiğin her şey için teşekkürler.

Facebook Yorumları