Perşembe, Haziran 30, 2022
Önceki İçerikYeni Yıl Yeni Dilekler
Sonraki İçerikSil Baştan

Hoş Gel 2021

Hoş gel 2021. Biz sana umutla geliyoruz sen de bize hoş gel, güzel gel. Nefesimizi tutarak uğurluyoruz 2020’yi. Sen güzel gel, güzel kal.


3 dakika


Birikiyorum

Hoş gel 2021

Önce Sağlık ve selamet. Sonra bereket olsun.

Farkındalıklarımız daha da artsın bu sene.

Önce insan olduğumuzu sonra faydalı ve edepli olmamız gerektiğini unutmadığımız bir yıl.

İnsana, doğaya, tüm canlılara borçlu ve saygılı olduğumuzu, birlikte ve ahenkle yaşarsak anlamı olacağını bildiğimiz özellikli bir sene. Hoş gel 2021.

Bir2Yorum

Yeni Yıl Dilekleri

Hayaller ve hayatlar şeklinde bir garip durum vardır ya hani.

Aslında yeni yıl için planladığım yazı bu şekilde değildi. Sitemizde yazan tüm yazarlarımızdan dileklerini videoya çekip iletmelerini isteyecektim. Sonra da o videoları birleştirip “birikiyorum ailesinin yeni yıl dilekleri” olarak yazımızın içine ekleyecektim.

Her şey, her zaman planlandığı gibi olmuyor maalesef.


Felaket haberleriyle doldu taştı 2020.

İnsanoğlu çirkinleştiği için mi bu kadar felaket yaşıyoruz bilinmez ama felaketlerden ders almadığımız ortada.

Tahammül edilemez hale geldik. Sayısız kadın öldü mesela. Hunharca, çeşit çeşit. Göz göre göre. Kadınlar öldü, ölüyor, ölüyoruz. Umurumuz da mı?

Umursamadıkça daha da “zor” gelmeye başlıyor ölümler. George Floyd “nefes alamıyorum” diyerek hayatını kaybetti hatırladınız mı? Avustralya da yanan ormanlarda ne kadar canlı hayatını kaybetti belli değil.

Depremler oldu. Elâzığ’da, İzmir de, çığlarda insanlar öldü, sellerde de. Hatay yandı. Ankara kuma, İstanbul doluya boğuldu. İdlib şehitleri vardı.

Kendisiyle çalışma fırsatım olan gencecik bir diş hekimi; Sevgili Zehra Bilgi ve seyahat ettiği uçakta hayatını yitiren insanları, Pakistan’daki uçak kazası peki? Pek çok insan hayatını yitirdi. Hatırladınız mı?

Kobe Bryant kullandığı helikopterin düşmesiyle kızıyla birlikte gitti dünyadan. Havai Fişekler patladı Sakarya’da, Beyrut’ta Liman patlatıldı yahu.

Çekirge istilasından sonra “bundan sonra uzaylı istilası var herhalde” esprileri dolaşmaya başlamadı mı?


Ya Kişisel Felaketlerimiz?

Ananemin 4 defa kalbi durdu mesela. Az kalsın bizi bırakıyordu. Sizin kaybettikleriniz olmadı mı hiç? Sadece vefat da değil… Kaç kalp krizi, kaç kanser, kaç sıkıntı sığdı bu yıla.

Covid19

65 yaş üstü olduğu için eşinin cenazesine gidemeyen, karantinada sevdiklerim oldu benim.

Hatta ; agresif tip lenfomayla savaşırken, covidin sebep olduğu arkadaşımızın vefatını anlamaya çalışıyorum son 24 saattir. Geride kalan eşinin üzüntüsüne, ufacık evlatlarının bu konuyu nasıl kavrayacağını bilemediğime..


Hoş Gel 2021, hoş gel

Umut ediyorum ki 2020den daha güzel olasın. İnsanoğlu çok acı çekti. Sen insanoğluna hoş gel 2021. 

2020

Aileme İlker katıldı sende 2020. Onun haricinde pek çok kayıp ve hüzün verdin bize. Nankörlük etmek değil ama; nefesimi tutmuş bir şekilde bekliyorum. Belki de şartlandırdım bende kendimi. Güzel olsun artık diye. Öğrettiğin her şey için teşekkürler.

Facebook Yorumları

Bu gönderiyi paylaş

ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

(Tarihte Bugün) Yıldızlar Geçidi

Doğum
- 1928 Orhan Boran (94)
Etkinlik bulunamadı!

Yanlış üslup doğru sözün celladıdır!

Sadi Şirazi

BuluşuYorum

Bu Hafta Popüler

Unvansız Gönüllüler

Unvansız Gönüllüler. Onlar etiketlerini bir kenarda bırakmış olan gizli kahramanlar. Kah eğitim ve sanat, kah toplumsal fayda... Gururla "PaylaşıYorum"

Ciltleme, Cilt Sanatı

Cilt sanatı, ya da daha alışık olduğumuz tabiriyle ciltleme.... Zaanat kelimesinden daha öteye sanat kelimesine daha da çok yakışan miras.

ilyada destanı; Bir Aldatma Hikayesi

İlyada Destanı M.Ö. 8. yüzyılda Yunanca yazılmış ilk batı edebiyatı metnidir. Homeros'un anlatıcısı olduğu bilinen destanı "hatırlı'yorum"
ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

İlgili Yazılar

Haziran

Haziran; sıcağından kirazına, evliliğinden hazır bulunmasına kadar hoş gelmiş. Ayların en babası, çevresinin en duyarlısı; yazı getirmiş.

Fikriye

Fikriye eski Türk filmlerindeki hikayelerin kahramanlarından biri gibi. O, Mustafa Kemal'e aşık ve aşkıyla göçüp giden bir genç kadın.

Kırmızı Ayakkabı

Kırmızı ayakkabı vardı bizi bekleyen bayram sabahı yatağımızın altında, sonra uzun bayramlaşmalarla süren bir Ramazan Bayramı tatili.

Arefe, Çocuk Kalbi, Mezar Parası

Arefe günü... Arife, Arif, Araf... Bayramlardan önce, son telaş ve hazırlık. Enerjisi, hikmeti ve güzellikleriyle hepimize "görmeyi getirsin" dileğiyle