Perşembe, Haziran 30, 2022

iş günü

ilk iş günü. Resmi olarak 2021 yılının ilk pazartesisi , ilk iş günü. İşlerimizin yolunda gittiği, bereketli, verimli bir sene olması için.


3 dakika


İlk İş Günü

Resmi olarak 2021 yılının ilk pazartesi ve ilk iş günü. İşlerimizin yolunda gittiği, bereketli ve verimli bir sene olması niyetiyle olsun bu yazı da.


Rızık meselesi

Biz size dönüş yaparız” cümlesinden oldum olası nefret etmişimdir. Masanın diğer tarafında ki bensem mutlaka olumlu ya da olumsuz kanaatimi belirtmişimdir. Kimseyi habersiz, umutsuz ve muallakta bırakmamışımdır.

O çok geride kalan günlerde, şirketimin kapalı olduğu ve benim iş bulmak için her ilana başvurmak zorunda kaldığım yaşaması çok zor günlerden birindeydi. “Bizim işimiz size göre az gelir. Biz daha vasıfsız personel arayışı içindeyiz.” gibi akıl sır ermez bahanelerle iş bulamıyordum. Sağlık sorunlarım gün geçtikçe artıyordu ve özgüvenim de yok denilecek seviyedeydi.

Resmi olarak yönetici unvanım vardı. Yetenekliydim kendime göre, her departman ile ilgili bilgi ve tecrübem vardı. E çabuk öğrenirdim. Güvenilirdim. Daha ne olsundu? Şirket nasıl batar biliyordum. Ekonomik kriz, teğet ya da direk geçen her ne kadar sıkıntı varsa yaşamıştım. Bence ben bulunmaz nimettim.

Ananem “korkma sen, rızık bizden çok çok önce yaratılmış zaten. Rızkın bittiyse nefesin bitmiştir. O zaman da ölmüşsün demektir. Allah verir, sen inancını kaybetme gayretini bırakma” diye beni teselli ederdi.

Ve evet ben aramaktan yorulup sağlığım için ameliyat olduğum zamanda iş teklifi bana geldi. Sadece yönetmek de değildi mevzu. Hayallerim hayalleri; hayalleri hayallerim oldu. İstediğim tüm departmanlarda gönül rahatlığıyla çalışıp, aynı anda güzel bir ekip kurup, yönetim, organizasyon ve sıfırdan kurulan, bebek adımlarını birlikte attığımız çok özel bir işe sahip oldum. Mucize gibi…

Yılın ilk iş günü vesile olsun. Rızkınız bol ve bereketli, daim olsun.

Bir rızık meselesini, bir de bereket meselesini anlayamıyordum o zaman.

Rızık meselesini çözdükten sonra anladım bereket ne demek. Üstelik para ile de anlamadım bunu. Zaman ile anladım. Ameliyathane kapısında beklerken geçmeyen 4 saatle, çok özlediğin ya da çok sevdiğin bir işi yaparken nasıl geçtiğini anlayamadığın 4 saatin arasında ki farkla.

Evet iş günü vesilesiyle bereketiniz daim olsun. Bereketsizlik uzakta dursun. Bir kaşık pirinciniz bir sofra insan doyursun. ?


Bu seferde babamdan bir alıntı

Son derece sakin bir mizaca büründü. Yıllandıkça daha da “sükun” sahibi oldu. Az konuşup, konuştuğu her kelime ile gönüle iyi gelen bir ruh hali var yani. Elinden kitabı, dilinden; konuşursa güzel sözleri eksik olmayan bir dede uzun süredir babam.

“Konuşmaya gerek yok, ne düşündüğüne bile dikkat edeceksin. Düşünce duadır. Dua niyettir, sipariş edersin. Sonra da kabul olur. Her şeyin enerjisi var. Ağzınızdan sakın kötü kelime çıkmasın. Ders alma işi bu; iyi düşünün iyi olsun. “

Ananem “elin çok para görsün” diye dua ederdi hep arkamdan. Ve evet yukarıda bahsettiğim bereketle ve o mucize gibi gelen işle elim her gün o kadar çok para gördü ki, tahmin bile edemezsiniz. Her gün. Ve evet çok para. Ananemin duası kabul oldu. Yıllarca her gün kabul olduğuna şahit oldum. Elim para gördü ama o para şahsıma ait olmayınca ?‍♀️?‍♀️?‍♀️? gerçekten neyi isteyip, sipariş etmen gerektiğine dikkat etmek gerektiğini anladım.


Lafı daha da uzatmayalım

Malum iş başı. Daha fazla uzatıp vaktinizi almayayım. Yeni yılınız ile birlikte ilk iş gününüz hayırlı olsun. Rızkınız bereketli olsun. Zamanınız verimli, karşınıza çıkan insanlar düzgün olsun. Salgın ve maddi manevi olumsuz etkileri sizden, ailenizden ve sevdiklerinizden uzakta olsun.

Hadi rast gelsin o zaman. Sağlıcakla…

Facebook Yorumları

Bu gönderiyi paylaş

ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

(Tarihte Bugün) Yıldızlar Geçidi

Doğum
- 1928 Orhan Boran (94)
Etkinlik bulunamadı!

Yanlış üslup doğru sözün celladıdır!

Sadi Şirazi

BuluşuYorum

Bu Hafta Popüler

Unvansız Gönüllüler

Unvansız Gönüllüler. Onlar etiketlerini bir kenarda bırakmış olan gizli kahramanlar. Kah eğitim ve sanat, kah toplumsal fayda... Gururla "PaylaşıYorum"

Ciltleme, Cilt Sanatı

Cilt sanatı, ya da daha alışık olduğumuz tabiriyle ciltleme.... Zaanat kelimesinden daha öteye sanat kelimesine daha da çok yakışan miras.

ilyada destanı; Bir Aldatma Hikayesi

İlyada Destanı M.Ö. 8. yüzyılda Yunanca yazılmış ilk batı edebiyatı metnidir. Homeros'un anlatıcısı olduğu bilinen destanı "hatırlı'yorum"
ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

İlgili Yazılar

Başarı ve Ötesi

Başarı ve ötesindeki her şeye dair öneriler var bugün. Nasıl azalır, nasıl çoğalır? Bahaneler ve dikkat edilmesi gerekenler neler?

Saygılarımla…

Saygılarımla... Arz yada ricayla bitirdiğimiz ne de efendi sözcük. Adet yerini bulsun, tamam. Zaten kim kime saygı duyuyor ki?

Mobbing Farkındalık Haftası

Mobbing Farkındalık Haftası Şubat ayının ilk haftası. Amacımız farkındalık yaratmaksa bu konuya değinmesek olmazdı. İşte detaylar...

Vermek Almak | Tarafını Seç 2

Vermek ve Almak. Hüdai Tandoğan, Alıcılar Vericiler ve Dengeleyiciler konusunda ki Tarafını Seç yazısının devamı ile karşımızda.