Cuma, Mayıs 27, 2022

Gündem Özel

Önceki İçerikZiryab
Sonraki İçerikAcıları Dönüştürmek

iyilik paylaş!

iyilik paylaş. Doğum günü hediyenizi; sivil toplum kuruluşlarına yatırılmak üzere bağış yaparak kampanya yaratabileceğinizi biliyor musunuz? Kampanya yaratıcılarının doğum günlerinde çevrelerinden hediye ya da benzeri sürprizler yerine bağış talep edebildikleri bir modelimiz var


2 minutes


İyilik paylaş; sosyal bağış platformu.

Sosyal ve farkında sitemizin amaçlarından bir tanesi de STK tabir edilen Sivil Toplum Kuruluşlarını tanıtmak ve hatırlatmak. Her yiğidin yoğurt yemesi farklı olduğu gibi, biliyoruz ki herkesin gönlünde yatan aslanın şekli şemaili de farklıdır. İşte bugün STK penceremizin konuğu da, tam bu çeşitlilikten.

İyilik Paylaş Platformu

Öncelikle fikir sahiplerini gerçekten tebrik etmek gerek. Fikir son derece mutluluk verici, yardımsever ve şeffaf. Aslında bu platform bir sivil toplum kuruluşu; yani dernek ya da vakıf değil. Kendi tabirlerince “Gönüllülerin belirledikleri bir STK (Sivil Toplum Kuruluşu) için kampanya yaratarak bağış toplayabildiği sosyal bağış platformudur.” Yani kişi doğum gününde sürpriz ya da hediye değil, kendi belirlemiş olduğu bir STK’ya bağış olarak kabul ediyor armağanını. Üstelik isterse 1 ay ya da daha uzun süre de kampanyayı sürdürebiliyor.

iyilikpaylas.org üzerinden doğum gününüzü paylaşın. sevdikleriniz hediye almak yerine seçtiğiniz sivil toplum kuruluşu için bağış yapsın.

İster Kampanyaya Katıl, İster Kampanya Yarat

Kampanya Yarat

Çok basit. Doğum gününüzü bağışlamak için “kampanya yarat” butonuna tıklıyorsunuz. Ve gönlünüzden geçen Sivil Toplum Kuruluşunu seçiyorsunuz. Böylece hediye almak isteyenler “ne alayım, nasıl bir sürpriz yapayım” derdinden kurtuluyor.

Kampanyaya Katıl

İsterseniz yayında bulunan kampanyalara bağışta bulunabilirsiniz. Kampanyayı oluşturanı belki hiç tanımıyor olabilirsiniz, belki de arkadaşınız değil de bir ünlüdür. Bağış sahibi kim olursa olsun; detaylarda adınızı ve bağış miktarını görüyor.


Peki ya Güvenlik, Güvenilirlik!

Evet, son derece güvenli. Mesela bu platform hiç bir hizmet bedeli almıyor. Bağışının %100’ü doğrudan seçilen STK tarafından tahsil ediliyor. Ve kişi kart ekstresinde her bir bağış işleminin detaylarını tek tek görebiliyor.

Üstelik sisteme sadece gerekli izinleri devlet tarafından alabilmiş kuruluşlar girebiliyor. İşte kuruluşların listesi burada. Ve sürekli büyümeye devam ediyor.


İyiliği paylaşabilmek hiç bu kadar organize olmamıştı.

Emeği geçen herkese sonsuz kere teşekkürler…

Sosyal Medya Hesapları; Facebook | Twitter | Instagram | #iyilikpaylas

Facebook Yorumları

Bu gönderiyi paylaş

ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

(Tarihte Bugün) Yıldızlar Geçidi

Doğum
- 1910 Feriha Tevfik (112)
Etkinlik bulunamadı!

Yanlış üslup doğru sözün celladıdır!

Sadi Şirazi

BuluşuYorum

Bu Hafta Popüler

Her Şey Layığına Dönüşür

Her şey layığına dönüşür... Başta insana hakaret gibi gelse de, aslında ne kadar ders alınası bir söz. Yakışan mı! O moda için geçerli değil miydi?

Potin Satarım

Potin satarım, güzel Cumhuriyet kadını Adile'nin öyküsü. Avukat Adile Hanım'ın. Takılı kaldığı geçmişindeki çocuk Adile'nin desek daha mı doğru? Sizleri çok eskilere, çocukluğunuza götürecek bu hikayede belki de eksik parça sizdedir. Kim bilir?

Çanak Çömlek Oyunu

Çanak Çömlek yapmayı hiç denediniz mi? Henüz denemediyseniz, tarihi çanaklara 3 boyutlu olarak, yorumunuzu katmak nasıl hissettirirdi?
ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

İlgili Yazılar

Zeka Vakfı

Zeka Vakfı. TZV. Belki de çok zeki olduğumuzdan kullanmadığımız bu yeteneğimizle ilgili, çok ciddi çalışan bir vakıf olduğunu biliyor muydunuz?

Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı

Türkiye'nin ilk ve tek kadın merkezli, arşiv ve kütüphanesi olan vakıf. En Hanım STK 💞 Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı

Yetiştirme Yurdu Küçüklerinden, Dilek Listem

Dilek listem uygulamasını biliyor musunuz? Almanya'da Yetiştirme yurdunda kalan çocukların yeni yıl için ihtiyaçları ve gönüllü hediye hareketi.

Türk Kahvesi Günü

Türk Kahvesi Gününün Washington Belediye Başkanı tarafından ilan edildiğini ve bu başarının ardında Türk Kahvesi Ladyleri'nin olduğunu biliyor musunuz?