Salı, Ekim 4, 2022
Ana SayfaDeniYorumYazıYorumŞimdi Gelelim Kübra'ya

Şimdi Gelelim Kübra’ya

Her yemeğin bir dili, bir hikayesi olduğunu biliyor musunuz?


5 dakika


Kimim ben… Nasıl geldim bu noktaya… Nasıl kesişti yollarımız…

İnsanın kendini anlatması çok zor. Bu satırları yazarken daha da iyi anladım. Bu yüzden yazının sonunda söylemem gerekeni, başında söyleme ihtiyacı hissediyorum. “Bir kusurum olursa affola”


Şimdi gelelim Kübra’ya..

Ben kendimi bildim bileli sanki içimde birden çok kişi vardı. Her Kübra’nın ayrı istekleri, hayalleri, asilikleri ve kendine ait yolu vardı. İtiraf ediyorum zaman zaman çok zorlandım.

İçimde bir Kübra var mesela, dizginlemesi çok zor… Kimseye benzemiyor ve dur durak bilmiyor. Pek bu toprakların gelenek görenek ve kültürel yapısına da uygun değil üstelik… Durmadan soruyor, kurcalıyor, merak ediyor… Aslında, ben en çok bu Kübra’yı seviyorum ve O’na hiç karışmıyorum. İstediği gibi yaşaması en büyük önceliğim…

Diğer bir Kübra’da anne mesela… Hemde Dünya’ya düşmüş bir Mete’or Annesi… Sonra sonra keşfetti kendini ve bir meteorun dünyasını nasıl değiştirebileceğini… Çocuk yanını besleyen, bu Kübra’yı alıp çocukluğuna götüren Mete’nin Annesi… En özel Kübra bu benim için…

Bir de sağlıkçı bir Kübra var… O’nun için, fizik tedavi büyük bir tutku… İnsanların hayatlarına dokunabilmek, 7’den 70’e insanlarla iletişim kurabilmek, en güzel iş onun için…

Gelelim hayalperest Kübra’ya… O kadar çok hayal kuruyor ve bu duygudan öyle pozitif besleniyor ki… En sevdiğim yanı bu olsa gerek. Hayal kurup gerçekleştirdikçe ayakları yerden kesilen bir Kübra bu…

Gerçekleştiği bir hayal sonucu sizlerleyim bende…

Yemek yapmak… Yemeyi sevmek… Yedirmeyi sevmek ve keşfetmek… Bu duygularla mutfağa girdikten sonra terapi olarak gördüğüm bu durum benim için çok ama çok büyük bir tutkuya dönüştü. Eğitimleri aldım ve böylece profesyonel bir chef olarak sektörde yerimi aldım. 

Eski çalıştığım sağlık kurumundaki arkadaşım Figen ve bu güzel projenin yaratıcısı İlknur beni aralarına alıp ikna ettiler. İkna ettiler diyorum çünkü çok korktum, ama onların da desteği ile karşınızdayım.

Burada birlikte tecrübe edip, sizinle birlikte, desteklerinizle büyümek benim için çok kıymetli…


Son olarak değinmeden geçmek istemedim. Bugün 88. Dil Bayramı 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün katılımıyla 1932 yılında düzenlenen I. Türk Dili Kurultayı’nın açılış günü olan 26 Eylül’ü her yıl “Dil Bayramı” olarak kutluyoruz. Dilimizin, yani millî kimliğimizin bayramı olan bu günde Türkçemize emek verenlerden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere herkesi saygı ve minnetle anıyoruz. Dil Bayramı kutlu olsun.

Yemek de sevgiyi ve iletişimi ifade etmenin en güzel dili bana göre…

Her hafta bir tarif ve öyküsü ile buluşmak dileğiyle… 

Facebook Yorumları

Bu gönderiyi paylaş

Kübra Sarı Demirtaş
Kübra Sarı Demirtaş
Bir Mete'or Annesi. Sağlıktan lezzete uzanan yolda bir Chef. Yemeyi, yedirmeyi, gezmeyi keşfetmeyi çok seven bir hayvansever. Vazgeçilmezi Kedi Mabel.

(Tarihte Bugün) Yıldızlar Geçidi

Etkinlik Bulunamadı

Ekim 2022
Etkinlik bulunamadı!

Yanlış üslup doğru sözün celladıdır!

Sadi Şirazi

BuluşuYorum

İndirim!

Bu Hafta Popüler

Ekmeğin Tanrıçası Demeter

Demeter Yunan mitolojisinde; insanlığı dünyanın zengin lütfuyla besleyen Olimpos'lu tarım, tahıl ve ekmek tanrıçasıdır.

Çocuklarda ayakkabı seçimi ve basış problemleri

Çocuklarda ayakkabı seçimi okulların açılmasıyla daha da önem kazandı. Okullar açılırken, sık görülen basış problemlerine bakıyoruz.

Ruh yaşlanmaz !

Ruh yaşlanmaz. Yaşlanmıyor. Takvim yaşı ilerlese de gönüllerimiz hep on sekiz kalamaz mı? Ruhu genç tutmanın formüllerine konuk oluyoruz...
Kübra Sarı Demirtaş
Kübra Sarı Demirtaş
Bir Mete'or Annesi. Sağlıktan lezzete uzanan yolda bir Chef. Yemeyi, yedirmeyi, gezmeyi keşfetmeyi çok seven bir hayvansever. Vazgeçilmezi Kedi Mabel.

İlgili Yazılar

Ruh yaşlanmaz !

Ruh yaşlanmaz. Yaşlanmıyor. Takvim yaşı ilerlese de gönüllerimiz hep on sekiz kalamaz mı? Ruhu genç tutmanın formüllerine konuk oluyoruz...

Taşınma Telaşı

Taşınma telaşı konusuyla haftaya başlıyoruz bugün. Kargaşasıyla hepimizin bir şekilde içinde kaybolduğu bir dönem...

Sevgili Günlük

Günlük tutmanın faydaları saymakla bitmez. Sevgili Günlük diye başlar her yeni sayfa. Satırlar dolusu dökeriz içimizi.

İyi Günler İleride…

İyi günler ileride... Böyle derdi eskiler. Neredeydi o beklenen gelecek? Gerçekten de var mıydı? Ne zaman ulaşacağız o beklenen ileriye?