Hazırlayan; ilknur.tv

Masal

   Bir masal düşledim. Adı da İşaret oldu. Hem de öyle güzel işaretlerle dolu oldu ki tarif etmem mümkün değil..

   Başınızdan ne kadar evlilik, ilişki, flört ya da adına ne derseniz deyin; ki şimdilik kısaca “birliktelik” diyelim. Ben kişinin mutlaka bir ruh eşi olduğuna inanırım. Çiftler ilişkilerinin cicim aylarında bunu sıkça tekrarlar, ancak o tekrardan bahsetmiyorum.

   Sizin aldığınız nefes olacak mesela, ama sizi boğmayacak. Gözlerinin içine baktığınız zaman “konuşmadan da anlaşabileceksiniz”  Siz seversiniz diye hiç hoşlanmadığı bir şey yapacak mesela, ya da siz hasta olduğunuz zaman başınızın ucundan bir dakika bile ayrılmayacak, sirkeli sularla sabaha kadar.

   Bazen kızacak size ama yine de kıyamayacak. Size baktığı zaman huzur bulacağınız, kendinizi güvende hissedeceğiniz, kuvvet bulduğunuz özel hissettiğiniz bir eşiniz olacak.

   Ama size hiç yalan söylemeyecek, kırmayacak, aldatmayacak. Size saygı duyup, sizi izlerken gözlerinin içi gururla, şükürle, sevgiyle parlayacak..  

Masal Nasıl Gerçek Oldu

Evet benim de birlikteliklerim oldu. Bazı şeyleri görmezden gelmeye çalıştıkça, insan sevdiğini zannetmeye, ikna etmeye çalışıyor kendini.

Sonra tüm kırgınlıklarınızı, korkularınızı bir kenara atıp;  gerçekten, ama gerçekten, tüm kalbinizle, yüreğinizle, tüm samimiyetinizle isteyip çağırdığınız zaman, olayların akışı, hayatınızın şekli tamamen değişiyor..

Dilerim geçmişte kalan birlikteliklerim de ruh eşlerini bulmuşlardır. Kendilerine teşekkür ederim. Onlar olmasalardı belki de ben; ruh eşim, canım eşime bu kadar mucizelerle rastlayamayacaktım. 

Özel Günler smile

Bugün “Dünya Standartlar Günü” ve “Dünya Çiçek Verme Günü” olarak geçiyor kayıtlarda.

  • Dünya’nın Standartlarını bilemem ama “dünya standartlarından” çok çok özel, zamansız-mekansız bir birliktelik için, sonsuz kere şükrediyorum, hakedebilmiş olduğuma minnetle. Dilerim herkes ama gerçekten herkes ruh eşiyle karşılaşsın.
  • Çiiçek vermek de almak kadar keyifli evet, ama en güzel çiçek, pırıl pırıl gözlerle, içi huzur dolu, mutlu bir aile demek benim için. 

Ve Canım Eşim

Sen hayatta ki acılarımın armağanı,

derdime derman,

gülümsememe sebep,

yoldaşım,

gelmişim, geçmişim geleceğim..

Huzur bulduğum.

İyi ki,

İyi ki, hayatımdasın. İyi ki kocaman ve çok güzel bir aile olduk. Sen bana çok iyi geldin.

 

Evliliğimizin yıl dönümü kutlu olsun.

Facebook Yorumları