Ne Dediler? Meme CA olan kadınlar Neler Dedi

3
270

Onlar meme-ca oldu. Üzüldüler, şok oldular, tedavi oldular ve işte söyledikleri..


2 dakika


Ne Dediler ?

   Meme dünyaya geldiğimiz anda karşılaştığımız ilk şeydir. Canlıyı hayata bağlayan, besleyen, güvende hissettiren bir kavram. Sonra büyüyüp kadın olduğumuzda meme cinsel bir kimlik kazanır, anne olduğumuzda yavrumuzla bağımız olur. Meme bir kadın için çok önemlidir velhasıl-ı kelam.

   Peki onun hasta olduğunu, hastalık neticesinde onu kaybedebileceğimiz hissi nasıldır? Çok korkutucu olduğunu tahmin edebiliyorum. Hasta olmak ve bu hastalık neticesinde hayatımızı kaybetme riskiyle karşı karşıya gelmek ve memenin kaybı ile ilgili bu hastalığa yakalanmış, yıllar boyu mücadele etmiş ve yenmeyi başarmış kadınlar ne dedi, ona bakalım isterseniz.


Allah’ım bana birkaç sene daha ver, kızım üniversiteyi bitirip ayakları üstünde durabilsin

Ya kocam artık beni beğenmezse diye çok korktum. Oysa ki yaşamak vardı sonunda

Mememin alınacağını söylediğinde doktor, hastalıktan kurtulup yaşamaya devam edeceğim için hiçbir şey hissetmedim. Alın, bitsin dedim her ikisini de. Yaşamak istiyorum.

Saçlarım dökülüyordu, sonunda kazıttım o güzel saçlarımı. Kızım gelip başımdan öpmüştü, günlerce ağladım. Ama bakın saçlarım gene çok güzel.

Film şeridiydi her şey ama kızımı gördüm gözümün önünde. Benim yaşamam lazım 4,5 yaşında bir kızım var demiştim doktora. Ablam hala söylerken ağlar bunu. İlk sözüm bu olmuşken son sözüm de kadınlar korkmasınlar

Ailemde hiç kanser yoktu, neden benim başıma geldi şimdi bu?

Yıllarca cerrahi hemşirelik yaptım, meme ca olan bir çok kadına baktım. Hiçbir zaman benim başıma gelebileceğini düşünmemiştim. Teşhis konulduğunda çok geç kalmıştım. Nasıl da fark etmemişim?

O kadar korkmuştum ki, günlerce insanlardan kaçtım. Kemoterapi alacaktım. Sonunda oldu bitti işte. Şu an iyiyim

Teyzem meme kanseri olduğunda hepimiz çok korktuk ama o kadar korktuk ki benim de bu hastalığa yakalandığımı söyler doktorlar diye sırf bu korkudan dolayı gidemedim kontrollere, hata yaptım

O kadar çok başka insanlarla uğraşıyordum ki hiç farkına varamamışım koltuk altındaki bezemin, kendimizi nasıl da ihmal ediyoruz

Eyvah! Yapacak o kadar şeyim var ki ama ben ölüyorum.

Korkmayın, ne olur kendinizi ihmal etmeyin. Öğrenebileceğiniz o kadar çok şey var ki.

Facebook Yorumları

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz