Rasim Uyan – Proje Kahramanı

ilknur.tv

Written by ilknur.tv

31/08/2020

Bir Güzel İnsan

Evet, Rasim Uyan denildiği zaman aklıma gelen ilk cümledir bu. Bir Güzel İnsan.

Bazı insanlar bazı insanlara uğurdur, hediyedir. Hiç beklemediğiniz anda bir bakarsınız oradadır. Öyle çıkarı filan da yoktur. Varsa yoksa iyilik için uğraşırlar.

Kendisini en fazla 5 – 6 yıldır tanıyorum. Ama sanki o hayatımda hep varmış gibi. İnanıyorum ki memleketimde ki pek çok insan yakinen tanıyordur. Ama tanımayanlar için bir kaç cümle yazabilirim.

2017 – Yılın Ahisi

Aslında bir zamanlar “berberdim” der sorsanız kendisine.. Evet berberlik yapmış olduğu doğrudur ama hasılatlarını da sivil toplum kuruluşlarına bağışladığından nasıl geçindiğine akıl sır ermez. 

Öyle anneniz filan ameliyat olacaktır, bir bakarsınız ameliyathane kapısındadır, elinde bir bardak çay “yardım lazım mı kardeşim, var mı haber, iyi misin, korkma iyi olacak” der 

Sonra bir bakarsınız Güler Sabancı ile bir fotoğraf karesinde, bir bakarsınız öyle büyük büyük firmalar O’nu gel bize anlat diye konferans yapması için çağırmışlar… 

Bu güne kadar almış olduğu ödüllerin sayısı 100 geçmiştir. “Sosyal Elçi” yim der soran olursa, Fark yaratanlar üyesidir, bi sene yılın çevrecisi seçilir, bir sene yılın ahisi.. Kadına, Okumaya, Çevreye, Hayvan Haklarına dair ne varsa bilin ki o projenin içinde Rasim Uyan’da vardır. 

Belki kendi arşivinde olmayan ufak bir anıyı ekleyeyim buraya..

 (Ragıp Ağabey’e de sevgilerle embarassed)

Teknoloji ve Okuma Sınıfının açılışına gidiyoruz.

Açılış Töreni

Derdi zoru yardım olan bu insanlara sıkı sıkı tutunun.

 

Onlar yardıma ihtiyacı varsa size söyleyemezler. Belki bir şekilde onların yardımlarına yardımcı olursunuz..

Şifanız olur

 

Ulusal Basında..

(Dikkat Müge Anlı çıkabilir, evet evet Orhan Gencebay’da çıkacak.. embarassed

Ve son bir video daha

Size de ilham vermesi dileğiyle..

Facebook Yorumları