Sil Baştan. Hesaplar devredildi. Sayfalar çevrildi. Şimdi 01/01 için yeniden ve sil baştan başlama zamanı. Umutla! Tüm hayal kırıklıklarına rağmen


5 dakika


01/01 Başlangıcı. Sil Baştan

Zordu. Hem de çok zor. Biri bitmeden öteki peşi sıra, hayretler içinde bırakarak geldi. Kah gitti, kah bitti ama izleri derin kaldı.

Şimdi sil baştan zamanı. Kurumsal hayatın tüm departmanı yıl sonu dedi. Hesabını devretti ve çizgiyi çekti. Şimdi yeni ve boş bir sayfa sırada ki. Üst sütunda “devreden” yazıyor ve altı yeni hayat için bekliyor.


“İncinmişsin” dedi.

Sosyal medya instagramda, Hasan Abinin psikoloğunun, teşhisi dolaşıyor. Okumuş kadın, Hasan abinin tabiriyle konuşamamış da “iınncinnmişşsin” demiş.

🙂

İncinmek mi? O Kadar mı? 

Hayal kırıklıklarınız olmadı mı? Arkanızdan iş çevirenler. Siz samimiyetle tüm içtenliğinizle yaklaşırken; samimiyeti densizlik ve yüzsüzlükle karıştırıp asabınızın dengeleriyle oynayanlar. Ya buna ses çıkarmayıp da sus pus idare edip şerbet verenler?

Yalan ya da eksik söz duymak istemediğinizi bilen insanların, yaptığını zannettikleri “gözünü açan maymun” davranışları…

Yaşanan bunca sıkıntı, korku, hastalık ve ölümün üstüne üstelik. 


Devreden Zamanı

Yıl kapandı, hesaplar devretti. İncinmişliğiniz, kızgınlığınız ve korkularınızla yüzleşip yeni bir yıla geçme zamanı. 

Hesaplarınızın içine kimleri dahil edip, kimin üzerini ya da altını çizersiniz bilemem. Serde kredisi tükenen çok insan var. 

Ama unutmamak gereken çok önemli bir konu daha. Ölüm ne zaman gelecek belli değil. Nefes aldığımız her dakika “doğru yaşamakla” mükellefiz. 

Çirkinler, çirkinlikleri ile kalsın. Yanlışlar hatalarında kaybolup gitsin. Siz doğru olun, gerisi bir şekilde hallolacaktır. Anlamayanların kendi ayıbı olsun. 


Ödüllendirmeler ve Planlar

  • Kendinize en miniğinden bir çiçek alın ve gözünün içine bakarak büyütün. 
  • Bu hafta kendinize yıllık sözler verin mesela. Her ay bir kitap okuyacağım gibi. Listeniz olsun. Buzdolabınızın üzerine asın. 
  • Ocak ayı planınızı yapın bu hafta. 
    • Hangi derneğe bağış yapacağım, 
    • Bu ay, evimdeki fazla kıyafet, ayakkabı, çanta gibi ihtiyacım olmayan en az 10 şeyi temizleyip, poşetleyip, ihtiyaç sahiplerine “kırmadan” ulaştıracağım
    • Hayır kelimesi ile barışacağım.
  • Ve bence kendinize mutlaka bir hayal defteri alın. Özgürce yazmaktan ve de hatta saçmalamaktan korkmayın. Burada bir örneği var -> inceleyebilirsiniz
Sil Baştan Efsanesi

Bu kadar bahsetmişken “sil baştan” ı efsane yapan kadına değinmeden de olmaz

Evet, 

Şimdi yine, yeniden, her şeye rağmen sil baştan deme zamanı. Sil Baştan


Like it? Share with your friends!

ilknur.tv

Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments

comments

Powered by Facebook Comments