Pazar, Ekim 2, 2022
Ana SayfaÖnemsiYorumUnutmuYorumSma Hastası Hamza'nın Zamanı Daralıyor

Sma Hastası Hamza’nın Zamanı Daralıyor

Sma Hastası Hamza’nın Zamanı Daralıyor. Lütfen çağrımıza kulan verin, “ Hamza’ya Nefes Olun. Zaman oldukça daraldı.. Haydi..


5 dakika


MİNİK HAMZA’NIN ZAMANI DARALIYOR

SMA TİP1 HASTASI 1,5 YAŞINDAKİ HAMZA’NIN TEDAVİSİ İÇİN ZAMAN DARALIYOR.

İlimizde yaşayan Şeyma-Raif çiftinin bebekleri Hamza’nın hastalığının tedavisi için Amerika’ya gitmesi gerekiyor. SMA hastası bebekler, bu tedaviyi 2 yaşını doldurmadan almak zorunda. Tedavi oldukça pahalı, aile ve geniş bir gönüllü grubu, hem ilimizde hem de yurt içi yurt dışında Hamza’nın tedavisi için gereken bu parayı toplamak için kampanyalar yapıyor, instagram üzerinden kermesler düzenliyor.

Hamza’nın annesi, çektiği videolarda, destek istemek için çıktığı yayınlarda “evladının zor nefes aldığını,  bir yudum suyu yutamadığını, yaşaması için bu tedaviyi olması gerektiğini dile getirerek, insanlara destek olması için yalvardı.

Geçtiğimiz günlerde Kocaeli Valisi Sn. Seddar Yavuz’un Ordu’daki SMA Hastası bir aileye 250 Bin TL destek vermesi ile Hamza’nın ailesi, Sayın Validen kendilerinin  çocuğuna  da destekte bulunmasını istediler.

Hamza’nın tedavi olabilmesi için zaman oldukça azaldı, çocuklarının tedavisi için yaklaşık 80 günden az kalan aile  ve gönüllüler; bir kez daha Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı başta olmak üzere, yurt içi ve yurt dışındaki  firmalara, fabrikalara  ve gönlünden az çok demeden maddi destek olabilecek gönüllülere seslendi;

Lütfen çağrımıza kulan verin, “ Hamza’ya Nefes Olun.

Yurt içi ve yurt dışı destekleriniz için;

@hamzayasasin hesabından da detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hamza ile İlgili Banka Hesap Bilgileri 

  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • TR30 0020 5000 0966 7265 5000 01
  • Şeyma Abuljoud – Annesi
  • Açıklama : Hamza’ya Nefes Ol

18.01.2021 / 197 gün sonunda “en sonunda” birlikte başarıldı. #hamzayaşayacak ❤

Facebook Yorumları

Bu gönderiyi paylaş

(Tarihte Bugün) Yıldızlar Geçidi

Doğum
- 1869

Mahatma Gandhi

(153)

Etkinlik bulunamadı!

Yanlış üslup doğru sözün celladıdır!

Sadi Şirazi

BuluşuYorum

Bu Hafta Popüler

Ekmeğin Tanrıçası Demeter

Demeter Yunan mitolojisinde; insanlığı dünyanın zengin lütfuyla besleyen Olimpos'lu tarım, tahıl ve ekmek tanrıçasıdır.

Çocuklarda ayakkabı seçimi ve basış problemleri

Çocuklarda ayakkabı seçimi okulların açılmasıyla daha da önem kazandı. Okullar açılırken, sık görülen basış problemlerine bakıyoruz.

Ruh yaşlanmaz !

Ruh yaşlanmaz. Yaşlanmıyor. Takvim yaşı ilerlese de gönüllerimiz hep on sekiz kalamaz mı? Ruhu genç tutmanın formüllerine konuk oluyoruz...

İlgili Yazılar

On Sekiz Yaşıma Mektup

On sekiz yaşınızı hatırlıyor musunuz? Bitmiş çocukluk ve erken gençlik yıllarınızı... Şimdi tam da bu yaşınızdan sizi duysaydı?

Öldü! Ani Ölüm Haberi ve Bize Kalan

Öldü! haberi aldığınız anda kalır zaman. "Ani ölüm" dür her haber. Kimseye yakışmaz, kondurulmaz. "çok gençti" dir çünkü giden. Eksilirsiniz.

Meşe Ağacına Sarılsam, Bırakmasam…

Meşe ağacı sevgisi bana atalardan geçmiş sanırım. Hayrettin Karaca'nın hayali ağaç O. Keşke bir sarılsam, bir daha ayrılmasam hiç o ağaçtan.

Bulgaristan; Suyun öteki Tarafı..

Bu Bulgaristan hikayesi, topraksız kalmış göçmen kuşların; “vatan neydi” sınavının, çocuk kalbinde kalmış minicik bir hikayesi…  Gelin abla, el değmemiş oyuncak bebek.. Çocuk kalbinin emanetleri. “suyun te öte yanından gelen azin bir hikaye.. “