Sonsuzluk askısı ya da Fransız askısı deniyor bu yüz germe işlemine. Çok popüler bu aralar. Deniz Yahcı bu konu ile “Merhaba” diyor bizlere…


5 dakika


Sonsuzluk askısı ya da Fransız askısı modern ve kalıcı bir yöntemle  yüzünde sarkma olan kadın ve erkeklerde bu sorunları ortadan düzeltmede kullanılan cerrahi dışı bir askılama yöntemidir.

Ameliyatsız bir yüz germe – yüz askılama işlemi olan Fransız askısı yöntemi Fransa’da geliştirilmiştir. İçi polyester dışı silikon malzemeden yapılmış esnek iplerle cildin gerdirilmesi işlemidir. Ameliyatsız yüz germe işlemlerinin arasında en yenisidir. Bu teknik ile kalıcılık süresi 3 ile 7 yıl arasında olurken doğal ifade korunarak uygulama yapılıyor.

Fransız Askısı işlemi sayesinde hastalar, cerrahi operasyon prosedürleriyle uğraşmak ve kısa süreli ameliyatsız yüz germe işlemlerini sürekli tekrarlatmak zorunda kalmıyor.

—–==0==—–

SONSUZLUK ASKISI KİMLERE UYGULANIR?

Cerrahiye başvurmak istemeyen ve cildinin eski görünümüne kavuşmak isteyen kadınlar ve erkekler için ideal uygulamadır. Cerrahi yüz germe operasyonuna alternatif bu işlem ile yaşlanma süreci geciktirilmektedir.

Sonsuzluk Askı yöntemi yada diğer bir deyişle Fransız askısı

  • Yüz hatlarından memnun olmayan
  • Cilt yüzeyinde sarkma ve deformasyonlar meydana gelen
  • Yüz felci geçiren hastalarda da  güvenle kullanılabilen tedavi edici bir yöntemdir.

Kullanılan ürünün biyolojik anlamda insan vücuduna uyumlu olması sebebi ile uzun yıllar cilt altında kalması mümkündür ve çıkarılması gerekmez.

FRANSIZ ASKISI CERRAHİ YÖNTEME BİR ALTERNATİF Mİ?

Yaşlanmış görüntüden kurtulmak için uygulanan cerrahi işlemler uzun yıllar kullanılacak kalıcı sonuçlar sunmakta. Ancak maliyet ve uzun süren iyileşme süreleri hastaları düşündürmektedir. Cerrahi operasyonlar dışında yapılan eriyen ve kısa sürede etkinliğini kaybeden ip askılama işlemleri ise alternatif olarak sunulsa bile hastaların tercihi genellikle ameliyattan yana oluyor.

Son yıllarda ameliyatsız yüz germe ve ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri oldukça başarılı şekillerde uygulanmasıyla durumun biraz tersine döndüğü söylenebilir. Dinamik Yüz Askısı, sarkmaları düzeltmek ve yüzü eski genç görünümüne kavuşturmak için kullanılan güvenli ve ameliyatsız bir yöntemdir.

SONSUZLUK ASKISI

NASIL UYGULANIR? 

İşlem lokal anestezi altında yapılır. Uygulama bölgesinde işlem öncesi yapılacak kontrol ile çalışılacak bölgeler belirlenir. Ve sonrasında ipler deri altında uygun planlara konulur. İpin tutunma bölgesi kulak üzeri olarak tercih edildiği için işlem dikişe gerek kalmadan sonlandırılmaktadır. İşlem süresi 45-60 dakikadır.

HANGİ BÖLGELER İÇİN UYGUNDUR?

Sonsuzluk askısı genellikle yüz bölgesinde elmacık, nazolabial, çene ve boyun gibi bölgelerde kullanılır. Fakat ihtiyaç halinde diğer bölgelerde de güvenle kullanılabilir.

DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR NELERDİR?

İşlem sonrasında ilk iki hafta ağız çok açılmamalı. Gülerken ve konuşurken dikkat edilmelidir. İlk 2-3 hafta yüz üstü yatmaktan kaçınılmalıdır. İşlem sonrası hafif ağrılar olabilmekte ve basit ağrı kesicilerle kontrol altında tutulmaktadır.

YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Sonsuzluk askısı için kullanılan ipler tamamen insan cildine uyumlu, silikon ve polyesterden yapılan iplerdir. Bu nedenle iplerin yan etkisi bulunmamaktadır.

İşlem sonrası yan etkiler oldukça azdır. Ve hasta normal hayata birkaç gün istirahat sonrası devam edebilir. Ciltte bulunan katılık, ödem oluşumu ve morarma da yaygın olarak görülmektedir. Bu semptomlar kısa süre sonra ortadan kalkmaktadır.

Bazen ciltte kanamaların olduğu da görülmektedir. Ancak bu kanamalar diş sıkmasının sonucunda ortaya çıkar ve birkaç gün içerisinde kaybolurlar.

İşlem sonrası genel olarak antibiyotik, anti-inflamatuar ya da analjezik önerilmektedir. Germe seviyesine bağlı olarak cilt katlanmaları işlemden sonraki bir kaç gün içerisinde kaybolur. Ve sonrasında doktor her işlemden sonra hasta için bir kontrol planı hazırlar ve bu kontrol planı elzemdir.

—–==0==—–

SAĞLIK VE ESTETİK 

Fransız askısı ya da sonsuzluk askısı Sağlıklı Yaşam sayfalarındaki ilk yazımdı. Bundan böyle sağlık ve estetik konularında yazılarımı okuyacaksınız. Ancak sizin merak ettiğiniz konularda yazarsam daha faydalı olacağını düşünüyorum. Bana BİRİKİYORUM aracılığı ile de iletebilirsiniz sorularınızı. Ya da SEAEST KLİNİK sayfasından da ulaşabilirsiniz.

Yazılarımdaki amacım hem uzmanı olduğum konularda sizi bilgilendirmek hem de sizin sorularınız doğrultusunda uzman kişilerden doğru bilgileri almanızı sağlamak. Fransız askısı konusunda da sorularınıza yanıtlar bulduğumuz Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Dr Ahmet Kürşat Yiğit‘e çok teşekkür ediyorum.

Sağlıkta ve güzellikte buluşmak üzere, hoşça kalın.


Like it? Share with your friends!

Deniz YAHCI

Güzellik ve sağlıkla geçen bir koca ömür. Eğitime hem öğrenerek hem öğreterek devam eden bir girişimci. Estetik, sağlık ve güzellik ile ilgili soru/sorunların cevap/çözüm merkezi.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments