Usame ‘den Mesaj Var, Hüdai Tandoğan

0
1191
usame'den mesaj var
usame'den mesaj var (Hüdai Tandoğan)

Usame ‘den Mesaj Var, Hüdai Tandoğan’ın yayınlanmış ilk kitabı. Kahraman Tarık’tan, Veteriner Hekimliğe pek çok İş’liYorum marifeti de cabası olan Hüdai Tandoğan ile SöyleşiYorum


2 dakika


Usame’den Mesaj Var! Ne Kadar da Farklı Bir İsim.

Ne yalan söyleyeyim ilk önce kitabın adı dikkatimi çekti. Kapak tasarımındaki ikiz kulelerin bir çalışması da cabası. Sonra üzerinde bir not; “Gerçek bir hayat hikayesinden esinlenilmiştir.”

Arka kapağında ki cümle ise son derece derin. “Yaptığın bir şey için pişman olmak, yapmadığın bir şey için hayatın boyunca pişman olmaktan daha iyidir” Usame’nin Mesajı iyice merak konusu olmuştu bende.

Sağ olsun adıma imzalamış olduğu kitabı iki günde bitirdim. Tarık’ı tanımış oldum. Ayrıca bunun bir başlangıç kitabı olduğunu da söyleyebilirim.

Fikir vermesi açısından, iki satırlık altı çizilmiş bir kaç cümle ekleyebilirim.

“…Kaçımız kalbimizi bir yerlerde bıraktık ve sonradan dönüp oradan alamadık! Yaralarımızın üstünü kapattık ve hiç kimseye de söylemedik. Güneşin hiç aydınlatmadığı günlerde, sabahın olmadığı gecelerde yaşadık. Hayatın her şeye rağmen devam ettiğini her seferinde yüzümüze çarptılar…”

“…Herkesin dünyası hayal ettiği kadardı…”

“… Bunun bir dozu var ve bunu çok iyi ayarlaman gerekiyor. Hayat bir denge değil miydi zaten? Bir tarafa fazla yüklendiğinde diğer taraftan bir şeyler eksiltiyorsun, temel kural buydu…”

Kitabın Yazarı: Hüdai Tandoğan

Yeni yılın ilk günü keyifle içilen çaylar, kahveler eşliğinde söyleştik. Pek dile getirmese de, kendisinin kişisel gelişim eğitimleri ve sosyal sorumluluk projeleri konusunda son derece önemli çalışmaları olduğunu söyleyebilirim. Üstelik kendisi Veteriner Hekim. Satış-Pazarlama konusunda bir profesyonel. Baba. Yazmak başta olmak üzere üretmek meraklısı. İletişim ve Liderlik Eğitmeni/Yöneticisi. Yani on parmağında yine on marifet bir insanla kesişti yollarımız.

Kitabın ayrıntıları ile ilgili teknik bilgileri, yazının sonunda paylaşacağım. Oraya gelmeden önce Hüdai Tandoğan ile ilgili bir kaç satır daha eklemek istiyorum.

Sohbetimizde İş’liYorum’dan tutunda pek çok özel proje konusunda hemen anlaştık. Hani “deli deliyi dakikada” misali. Evet artık kendisi de Birikiyorum ailesinin bir parçası olacak. Bu vesile ile kendisine, tüm ailemiz adına, tekrar hoş geldin diyorum.

“Kitap tamam da, senin hakkında ne yazmalı” diye sordum kendisine. Cahit Sıtkı Tarancı ile cevap verdi.

“Bazı hayaller, gerçek olmayı çok fazla hak ediyor.”

Cahit Sıtkı Tarancı

Tesadüfler Üzerine

Hepimizin, her geçen gün daha çok inandığı kavram. Nedir? Hayatta tesadüf diye bir şey yoktur.

Önce düşüncelerimiz ısınır, hayal olarak gönlümüze girer. Sonra “olsun” isteğimiz hayalleri hedeflere dönüştürür. Hedefe giden yol; sabrını, cesaretini ve seni “oldurmak” için biraz çile çektirir. Çektirir ki, kıymeti artsın istediğinin, değerini bil. Pes etme! En sonunda da, karşına bir çok yol arkadaşı çıkarır. Üstelik hiç beklemediğin yerden. (Hemşireme ?)

Bu satırları okuyan sevgili okur. Evet biliyorum ki, sen de bu satırları tesadüfen okumuyorsun. Birlikte büyüyoruz. Bir, iki, … Yorumlarımız Birikiyor.

Artık bitirmeliyim. Belki de Usame’den sana mesaj vardır. Neden olmasın?


Kitap Hakkında Detaylar

Usame’den Mesaj Var | Hüdai Tandoğan

YazarHüdai Tandoğan
YayıneviSokak Yayın Grubu
TürRoman

192 Sayfa

İlk Basım2021-11
FormatKarton Kapak
ISBN9786052877265

Satın almak için; BKM Kitap, D&R, Kitapmatik

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz