10.8 C
Kocaeli
Pazar, Kasım 28, 2021

Mağaza

Yenileme Zamanı

Yenileme zamanı geride kaldıktan sonra tekrar merhaba. “Kısacık bir mola” ricasıyla kapattık perdeleri ama, bizim mesaimiz hiç bitmedi.


10 dakika


Yeni Enerji, Yeni Stil. Zaman; Yenileme Zamanı

Şu satırları okuyan sevgili okuyanımız. Hoş geldin. Biz de hoş bulduk. Ne kadar özledik bir bilsen. Bizi bunca zaman sabırla beklediğin için ailem adına çok teşekkür ederim.


Kısacık Bir Mola” ricasıyla kapattık perdemizi. Sitemiz son derece zarif ve şıktı ama özellikle mobil deneyimi çok yavaştı. Yenilenmemiz gerektiğine iknaaydık ama cesaretimiz yoktu. Kolay iş değil.

  • Bir kere alıştığınız ışıltılı tasarımlardan vazgeçmek zorundasınız.
  • Yeni tasarıma alışma ve öğrenme süresi de var.
  • Bildiğiniz cehennemi, bilmediğiniz cennete” tercih etmek her zaman “daha güvenli!
  • Zaman var mesela. Durmadan akıp gidiyor. Planlı programlı yoğun! işlere ek olmasının verdiği korku
  • ve saire…

Gözü Kara Yenileme Kararı

Önce ihtiyaçlarımızı, sonra hedeflerimizi belirledik. Profesyonellerle görüştük. Kimi teklifler uygun fiyatlıydı ancak ihtiyaçlarımızı karşılamadı. Bazıları ise son derece yüksek bütçeli ve zaman konusunda ucu açık tekliflerdi. Olmadı.

Son seçenek, savaş alanında dövüşen Kara Murat gibi cengaver olmaktı. 🦸‍♀️

Aslında toplamda bir hafta sürecekti. Evet, beş gün içinde de teknik olarak bitti.

Kalan 25 gün ise, yayınlanmış yazılarda, kalan kod parçalarını düzenlemekle geçti. ⌨🤯😖


Gece, Gündüz, Huysuz ve Uykusuz…

Yenileme demek kolay iş değilmiş meğer. Zaman daha da hızlı akıyormuş. Üstüne ne aksilik ne hastalık ne de işler bitiyormuş 🙂 Ama olsunmuş.

Önce eşimi ve çocuklarımı tebrik ediyorum.❤ Bu zor süreçte sabırla gözümün içinin baktıkları için. Sonra “unutulduğumu” düşünüp endişelenen annelerimi. Birikiyorum ekibini. Ve tabi ki kendimi…

Yenileme Zamanı
Yenileme Zamanı

Pösteki Saydırmak

Evvel zaman içinde, delilik tedavisi biten hastaların evlerine gidebilmeleri için son bir muayeneye tâbi tutmak âdettenmiş. Hastaya bir koyun pöstekisi verilir, pöstekinin kıllarını saymasını isterlermiş. Hasta kılları saymaya başlarsa, tedavinin sürdürüleceğine, “Yok, bu imkânsız, sayılmaz.” derse iyi olduğuna işaretmiş.

Pösteki de kaç kıl var saymadım ama, emin olun gerçekten tek tek uğraştım. Şimdi enerjisi tazelenmiş yepyeni bir sitil ile devam etme zamanı.

Huysuzluk bitti. Biraz da uyku uyuduk mu tamam. Onca zahmetten sonra haydi şimdi birlikte tadını çıkarmak zamanı.

Bir ve birlikte…

Hep birlikte hoş bulduk.

Facebook Yorumları

Bu gönderiyi paylaş

ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

(Tarihte Bugün) Yıldızlar Geçidi

Doğum
- 1948 Mine Mutlu (73)
Vefat
- 2002 Melih Cevdet Anday. (19)

Yanlış üslup doğru sözün celladıdır!

Sadi Şirazi

Bu Hafta Popüler

Maaveerar Naal Ulusal Yas Günü

Maaveerar Naal Ulusal Yas Günü. Tamil Eelam Özgürlük Mücadelesi. Tamil Halkının üç gün sürecek yas zamanı başladı. Ateş çiçekleri zamanı.

Elmalı Kış Pastası

Akılları baştan alan elmalı kış pastası. Üstelik kremalı. Elma ve tarçın kokularının ruhunuza karıştığı enfes lezzet.

Kaldırımlar: Nereden Nereye

Bir tarafta Necip Fazıl Kısakürek ve Türk Edebiyatının Mihenk taşlarından Kaldırımlar, diğer tarafta saygıdan habersiz kaldırım gençliği
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

İlgili Yazılar

Olumlama. Son Zamanlarda En Çok Duyduğumuz Söz

Olumlama neredeyse moda deyim gibi dilimizde son zamanlarda. Ama nedir, ne işe yarar, nasıl yapılır bilmiyoruz.

Hayır Diyebilirsin, Demelisin de Bazen…

Hayır diyebilmeyi öğrenmek lazım artık. Kime, nasıl, neden? Her daim "evet" demek ne kadar zarar verebilir. Kararlı olup öyle de durmak lazım.

Afet Platformu

Afet Platformu hakkında bir fikriniz var mı? Varsa ne ala, yoksa bu yazı belki bir fikir edinmenizi sağlayabilir. Belki de daha fazlasını..

Hayat Bir Okuldur Aslında Biliyor musunuz?

Hayat bir okuldur aslında, bunu biliyorsunuz değil mi? Bize öğreten bir okul, bizi geliştiren. Farkında olduğumuzda daha güzel olan bir okul.