Yenileme zamanı geride kaldıktan sonra tekrar merhaba. “Kısacık bir mola” ricasıyla kapattık perdeleri ama, bizim mesaimiz hiç bitmedi.


5 dakika


Yeni Enerji, Yeni Stil. Zaman; Yenileme Zamanı

Şu satırları okuyan sevgili okuyanımız. Hoş geldin. Biz de hoş bulduk. Ne kadar özledik bir bilsen. Bizi bunca zaman sabırla beklediğin için ailem adına çok teşekkür ederim.


Kısacık Bir Mola” ricasıyla kapattık perdemizi. Sitemiz son derece zarif ve şıktı ama özellikle mobil deneyimi çok yavaştı. Yenilenmemiz gerektiğine iknaaydık ama cesaretimiz yoktu. Kolay iş değil.

  • Bir kere alıştığınız ışıltılı tasarımlardan vazgeçmek zorundasınız.
  • Yeni tasarıma alışma ve öğrenme süresi de var.
  • Bildiğiniz cehennemi, bilmediğiniz cennete” tercih etmek her zaman “daha güvenli!
  • Zaman var mesela. Durmadan akıp gidiyor. Planlı programlı yoğun! işlere ek olmasının verdiği korku
  • ve saire…

Gözü Kara Yenileme Kararı

Önce ihtiyaçlarımızı, sonra hedeflerimizi belirledik. Profesyonellerle görüştük. Kimi teklifler uygun fiyatlıydı ancak ihtiyaçlarımızı karşılamadı. Bazıları ise son derece yüksek bütçeli ve zaman konusunda ucu açık tekliflerdi. Olmadı.

Son seçenek, savaş alanında dövüşen Kara Murat gibi cengaver olmaktı. ?‍♀️

Aslında toplamda bir hafta sürecekti. Evet, beş gün içinde de teknik olarak bitti.

Kalan 25 gün ise, yayınlanmış yazılarda, kalan kod parçalarını düzenlemekle geçti. ⌨??


Gece, Gündüz, Huysuz ve Uykusuz…

Yenileme demek kolay iş değilmiş meğer. Zaman daha da hızlı akıyormuş. Üstüne ne aksilik ne hastalık ne de işler bitiyormuş 🙂 Ama olsunmuş.

Önce eşimi ve çocuklarımı tebrik ediyorum.❤ Bu zor süreçte sabırla gözümün içinin baktıkları için. Sonra “unutulduğumu” düşünüp endişelenen annelerimi. Birikiyorum ekibini. Ve tabi ki kendimi…

Yenileme Zamanı
Yenileme Zamanı

Pösteki Saydırmak

Evvel zaman içinde, delilik tedavisi biten hastaların evlerine gidebilmeleri için son bir muayeneye tâbi tutmak âdettenmiş. Hastaya bir koyun pöstekisi verilir, pöstekinin kıllarını saymasını isterlermiş. Hasta kılları saymaya başlarsa, tedavinin sürdürüleceğine, “Yok, bu imkânsız, sayılmaz.” derse iyi olduğuna işaretmiş.

Pösteki de kaç kıl var saymadım ama, emin olun gerçekten tek tek uğraştım. Şimdi enerjisi tazelenmiş yepyeni bir sitil ile devam etme zamanı.

Huysuzluk bitti. Biraz da uyku uyuduk mu tamam. Onca zahmetten sonra haydi şimdi birlikte tadını çıkarmak zamanı.

Bir ve birlikte…

Hep birlikte hoş bulduk.


Like it? Share with your friends!

ilknur.tv

Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments

comments

Powered by Facebook Comments