Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaBarış Akarsu

Barış Akarsu

Barış Akarsu, O Hep Aynı Yaşta

29 Haziran 1979, Bartın – 4 Temmuz 2007, Bodrum (28)

Türk Rock müziği yapan şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu.

Televizyondaki bir yarışmayla tanımıştık O’nu. Bartın’dan çıkmış gelmişti sürmeli gözleriyle. Amasra’nın doğasında doğmuş olduğundan kişiliğine de yansımıştı bu güzellik. Lise eğitimini burada tamamlamıştı. Bu sırada bir çok müzik enstrümanını çalmayı öğrenmişti. Bunlar arasında mızıka, flüt, klavye ve gitar gibi enstrümanlar vardı.

Yakışıklı müzisyen aynı zamanda sporcuydu da. Basketbol ve yelken sporu. Yani hem sporda hem de müzikte oldukça yetenekliydi. Liseyi bitirmesinin ardından önce amatör olarak sonrasında da profesyonel olarak müziğe başlamıştı. Barlarda ve yerel televizyon kanallarında program yaparken arkadaşlarının ısrarı üzerine 2004 yılında Atv’de yayınlanan Akademi Türkiye isimli yarışmaya katılmıştı Barış Akarsu.

Tüm Türkiye’nin sevgisini kazanmıştı. Çünkü Rock ve Anadolu rock tarzında söylediği şarkılarını, şarkılarını söylerken tavırlarını çok sevmiştik. Ardından kazandığı birincilik O’na şöhretin kapılarını açmıştı. İki albüm yapmıştı ve bir çok ödül kazanmıştı. Bu sırada dizilerde oynamıştı, oynadığı diziler için müzikler yapmıştı.

Barış Akarsu

Yine bir dizi çekimi için gittiğinde Bodrum’da bir trafik kazası geçirmişti. Ne tesadüftü ki tam da doğum günüydü. Maalesef bir kaç günlük yoğun bakım sürecinden sonra aramızdan ayrılmıştı.

29 yaşındaydı gittiğinde henüz. Fakat ölümünden sonra da hiç unutulmadı. Biz de O’nu BİRİKİYORUM aile olarak söylediği Cem Karaca şarkısı ile anıyoruz.

Islak ıslak

Barış Akarsu;

Biyografi Vikipedi

Şarkıları Youtube

#BarışAkarsu #barisakarsu

Cem Karaca | Barış Manço Moda

Facebook Yorumları
Önceki İçerikHacı Arif Bey
Sonraki İçerikBekir Sıtkı Sezgin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz