Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaSigmund Freud

Sigmund Freud

Sigmund Freud

6 Mayıs 1856 – 23 Eylül 1939 (83)

Psikanaliz Biliminin Kurucusu, Nörolog

Sigmund Freud psikanalizin atası kabul edilen bilim insanı. Ortaya koyduğu ilginç fikirleriyle hala tartışılan düşünürlerinden biri O.

Sigismund Schlomo Freud adıyla o zamanlar Avusturya, günümüzde ise Çekya’ya sınırlarında Moravya’ya bağlı Freiberg kasabasında Yahudi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Viyana’da tıp eğitimiyle başlayan çalışma hayatı uzun yıllar burada sürse de Nazi tehdidi yüzünden İngiltere’de hayata veda ettiği güne dek sürdü.

Sigmund Freud

“DELİ, UYANIKKEN RÜYA GÖREN KİMSEDİR.”

Mutlu Olma İhtimalimiz eserinden bir cümle. Üzerindeki tartışmalar hala devam etse de, çalışmaları üzerinde onlarca hatta yüzlerce başka çalışma yapılmış da olsa Sigmund Freud inanılmaz işler başarmış bir tıp doktorudur. Nöroloji ve psikoloji üzerinde yaptığı çalışmalar hiç şüphesiz bir çığır açmıştı.

Leonardo da Vinci‘den etkilendiğini, dinlerle ilgili bakış açısını aşağıda linkini verdiğimiz podcastte zevkle dinleyeceğinizden eminim.

İnsan aklını, benliğini, hislerini ve davranışlarını inceleyen, insanlığın önüne farklı yollar koyan Sigmund Freud ‘u saygıyla anıyoruz.

(Podcast) Didik Didik Freud | Eserleri | Biyografisi

#sigmundfreud #freud #psikanaliz #didikdidikfreud


Önerilen yazı

Facebook Yorumları
Önceki İçerikBartolomeo Cristofori
Sonraki İçerikOrson Welles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz