Ana SayfaTosun Ailesi "Tosunlar" ?

Tosun Ailesi “Tosunlar” ?

Hepsini ayrı ayrı çok sevdiğimiz üç güzel insan Onlar. Baba Necdet Tosun, Büyük Evlat Erdal Tosun ve küçük kardeş Gürdal Tosun.

Necdet Tosun.

Sinemanın komik, sevimli, genelde güler yüzlü aşçı tiplemesi. Yeşilçam’a 400 film vermiş, tiyatro ve sinema insanı. Geçirmiş olduğu trafik kazası sebebiyle on günde sonsuz olan güzel insan. 03.08.1926 – 10.05.19753 (48)

Filmografisi | Biyografisi

Gürdal TOSUN

Gürdal Tosun

O ailenin küçük oğlu. Kiloları başına o kadar dert açmış ki, konservatuar sınavlarında tam üç defa bu sebepten kabul edilmemiş. BKM ekibine geçtikten sonra Bir Demet Tiyatro’daki Laz Bakkal’da çalışan Tombalak karakteriyle hepimizin yüzünü güldürdü.

Maalesef O’da babası gibi erken yaşta veda edecekti hayata. Hatta babasından daha erken. 33 yıl süren tiyatro ve sinema dolu hayatına Böbrek Yetmezliği sebep olacaktı.

14.03.1967 – 30.08.2000 (33) | Filmografisi | Biyografisi

Son Olarak Erdal Tosun

Erdal-TOSUN

‘Ne olmuş yani büyük adam olamadıksa, hayallerimizi satmadık ya!’

RİNA, MEMO

Bir Demet Tiyatro’nun Eyvah Necdet, İri Hikmet, Spartaküs Vedat’ı … O Gora’nın Mavi Benizli Rendroy’u.  Vizontele, Organize İşler, Babam ve Oğlum… Üstelik sadece oyunculuk da değil; seslendirme sanatçılığı da yaptı… (Filmografisi)

Yılmaz Erdoğan’ın duvardaki siluetiyle dertleşerek yad ettiği o sahne hangimizi gururlandırmadı

Ama ölüp gidiyor yanında susabildiğimiz adamlar

Dost insan, kardeşi gibi Böbrek Yetmezliğinden mustaripti. Ve denilene göre diyaliz için çıktığı yolda, babası gibi elim bir trafik kazası sonucu hayata veda etti…

Tosun Ailesi;

Neşeli baba, herkesin dostu evlatlar, çocuklarının arkadaşlarının da anneleri olmuş Sevim Anne… Tosun ailesi; Tosunlar, daima.

Saygı ve rahmetle

Facebook Yorumları
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz