Cumartesi, Temmuz 2, 2022

Mor Yeşil

Mor olsun gününüz bu gün, Yeşil olsun.


8 dakika


Renklerin de dili varmış ya hani!

Mor olsun gününüz bugün; 

Maneviyatın rengiymiş mor, hayal gücünün, asaletin ve saygı gerektiren bir zerafetin.. Benzersizliğin, özgünlüğün rengiymiş, Akıl ve gücü, mütevazılık ve duyarlı olmakla birleştirmiş.

İnsanlara daha iyi davranan, ve yargıda bulunmayan insanlığı seçmiş kendine duygusal etki olarak. Merhameti seçmiş.

Gününüz mor olsun!

Yeşil olsun gününüz bu gün; 

Huzurmuş yeşil, uyummuş, dengeymiş.

Huzur olsun kalbiniz, dugularınız, bedeniniz, Uyum olsun hayatın size getirdiği acı ya da tatlı tüm dersler. Ruhunuz kalbinizle dengede olsun bu gün. 

Umutmuş yeşil, geleceğin beklentisiymiş. Tıpkı ilkbaharda doğanın yenilenmesi gibi, Yeşil gibi umutlarınız olsun bugün. Kendine merkez olarak kalbimizi seçmiş yeşil, Kalbiniz hep yeşil gibi olsun; dengeli, huzurlu, uyumlu ve umutlu..

Hani hastanelerde bile şifa için yeşil kullanılırmış ya önceden, şifanız olsun yeşil bu gün!

Facebook Yorumları

Bu gönderiyi paylaş

ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

(Tarihte Bugün) Yıldızlar Geçidi

Doğum
- 1946 Timur Selçuk (76)
Vefat
- 1961 Ernest Hemingway (61)
Temmuz 2022
Etkinlik bulunamadı!

Yanlış üslup doğru sözün celladıdır!

Sadi Şirazi

BuluşuYorum

Bu Hafta Popüler

Sanat Eseri Boyama Kitabı

Sanat Eseri Boyama Kitabı. Ünlü sanat eserlerinin çizimleri ve renk paletleri önünüzdeyken, aynı eseri siz nasıl renklendirirdiniz.

Öyle Bir Yerdeyim ki

Öyle bir yerdeyim ki! diyor Hasan Hüseyin Korkmazgil, tam da içimizden gelip de, bir türlü dilimizden dökülmeyen...

Unvansız Gönüllüler

Unvansız Gönüllüler. Onlar etiketlerini bir kenarda bırakmış olan gizli kahramanlar. Kah eğitim ve sanat, kah toplumsal fayda... Gururla "PaylaşıYorum"
ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

İlgili Yazılar

Limon Ağacı, Limon Çiçeği

Limon ağacı yetiştirmek istediğiniz oldu mu hiç? Ya da limon çiçeği ile hiç yakından tanıştınız mı? Gözlere şenlik ruha şifacı olur kendisi.

Fotoğraf Çekmecesi

Fotoğraf çekmecenize baktınız mı? Hazır da sıcaklar bu kadar hissedilmeye başlamışken hiç bir şey yapmasak mı? Belki biraz fotoğraf keyfi...

Potin Satarım

Potin satarım, güzel Cumhuriyet kadını Adile'nin öyküsü. Avukat Adile Hanım'ın. Takılı kaldığı geçmişindeki çocuk Adile'nin desek daha mı doğru? Sizleri çok eskilere, çocukluğunuza götürecek bu hikayede belki de eksik parça sizdedir. Kim bilir?

Büyülendiğim çiçek: LEYLAK

Leylak; kokusundan rengine büyülü çiçek. Üstüne yazılmış şiirlerden şarkılara, baharın tüm canlılığıyla konuk oluyor yazımıza...