-1.9 C
Kocaeli
Pazar, Ocak 23, 2022

Mağaza

Ana SayfaYaşıYorumAtatürk ve Cumhuriyet Köşesi23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Önceki İçerikGaslighting, Sinsi Duygusal Taciz
Sonraki İçerikSüt Burger

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. İlk ve tek çocuk bayramı; tüm dünya çocuklarına kutlu olsun


3 dakika


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı; tüm dünya çocuklarına kutlu olsun. 🌍 🎈 ❤

Sanki Her Tarafta var Bir Düğün.. 🎶🎵

Şimdiki nesil bilmez. Her 23 Nisan haftası sınıflarımız bayraklarla süslenirdi. Tüm öğrenciler şiirlerini ezberleme derdinde, öğretmenlerde bir heyecan. Okul törenlerinden önce stadyumda büyük tören yapılırdı. Çarşı merkezden kortejler geçer..

Hava ne kadar sert olursa olsun o stadyumda gösterileri ellerimizde bayraklarla, marşlarla izlemek ne büyük gururdu. Ne kadar heyecanlı.

Sanki Her Tarafta Var Bir Düğün…

Tüm Dünyanın Çocukları

Bayram şenlikleri boyunca yurtdışından gelen çocukları bizim evde misafir etmek istedim her zaman. O zamanlar sanırım sadece İstanbul ya da Ankara’da ki ailelere müsaade ediliyordu.

Bize gelecekti, bir şekilde “çocuk diliyle” anlaşacaktık. Sonra ailesine hediyeler gönderip mektuplaşmaya devam edecektik.

Ne güzel, ne evrensel ve sevgi dolu hayallerle yetiştik biz.

🎈🎈🎈🎈🎈

Ve sen güzel Atam, sen ne güzel, ne merhametli bir insansın, bir kere daha gönlümün en ince telini sızlattın.

Ben şahsen “çocuklardan miras alınan bir gelecek” mantığıyla çocuklara, ve de hatta tüm çocuklar özel ve eşsiz olduğu için tüm dünya çocuklarına armağan ettiğini düşünüp dahiyane fikrini her zaman takdir ettim. Evet doğruydu ama bir eksikle..

 Saltanatın kaldırılışının ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu gerçekleştiren TBMM’nin açılışının egemenliği padişahtan alıp halka vermesini kutlamak amacını taşırken, Çocuk Bayramı savaş sırasında yetim ve öksüz kalan yoksul çocukların bir bahar şenliği ortamında sevindirmek amacını taşımaktaydı. (K:Wiki)

Sizler ne merhametli, ne vicdan sahibi insanlarsınız. Bu vatanın evlatları haklarınızı ne yapsa ödeyemez..

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

23 Nisan Kutlu Olsun

Evet, çok büyük bayram bu bayram.. Herkese kutlu olsun.

Ulusal egemenliğimizi çocuklara atfeden liderin çocukları.

Yaşınız kaç olursa olsun; bu vatanın çocukları, tüm barışsever dünya çocukları; hepinizin 23 Nisan’ı kutlu olsun.


Sözün Sonu

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. 

Küçük hanımlar, küçük beyler… Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Facebook Yorumları

Bu gönderiyi paylaş

ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

(Tarihte Bugün) Yıldızlar Geçidi

Doğum
- 1967 Naim Süleymanoğlu (55)
Vefat
- 1989 Salvador Dali (33)
- 2019 Ayşen Gruda (3)
Etkinlik bulunamadı!

Yanlış üslup doğru sözün celladıdır!

Sadi Şirazi

Bu Hafta Popüler

Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı

Türkiye'nin ilk ve tek kadın merkezli, arşiv ve kütüphanesi olan vakıf. En Hanım STK 💞 Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı

Tercih Sizin!

Tercih Sizin! | Hayat mı bizi tercihler yapmaya zorluyor, yoksa biz mi yeğliyoruz başımıza gelenleri. Hüdai Tandoğan'dan samimi bir yazı 🤔❓

Mutfakta Sıfır Atık

Mutfakta sıfır atık için bir kaç basit tarifimiz olacak bu hafta. Yemeklerimizde de atıkları engellemek için yapabileceğimiz çok şey var.
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

İlgili Yazılar

Kooperatifçilik ve Atatürk

Kooperatifçilik Günü konusunda tartışmalar devam etse de Ulu Önder Atatürk'ün bu konudaki düşünceleri yolumuzu aydınlatmaya devam edecek.

Tarihimizde Bilinen İlk Türk Kadın Mitingi

İlk Türk Kadın Mitingi 10 Aralık 1919 tarihinde düzenlendi. Kahraman Türk Kadını Kastamonu'dan tüm vatana, tüm dünyaya sesine yankı buldu.

Yörük Ali Zeybeği, Türküsü, Müzesi… Efelerin Efesi

Yörük Ali; O Efelerin Efesi.. Dillere destan olan kahramanlığı türkülere zeybeğe sığmayan yiğit.. Efe, Efelerin Efesi. Türküyle, zeybekle..

Zafer Yürüyüşü

Kocatepe'ye düzenlenen Zafer Yürüyüşü, bu ülkenin nasıl zorluklarla kazanıldığını yaşatan çok önemli bir etkinliktir bence. Mutlaka katılın.