ilknur.tv

ilknur.tv

Yapı Kredi Sanal Müze kapsamında Atatürk Eşyaları koleksiyonu ile gözlere olduğu kadar, gönüllere de dokunuyor. Teşekkürler Yapı Kredi

Atatürk Eşyaları | Yapı Kredi Sanal Müze

Yapı Kredi Sanal Müze kapsamında Atatürk Eşyaları ile gözlere ve gönüllere dokunuyor. Müziğin sesini açın, ister slayt, ister kendiniz numaralandırılmış eşyalara tek tek yakından bakın. 

Yapı Kredi Sanal Müze

Yapı Kredi’nin 3 çeyrek asırlık serüveni boyunca, öyle çok şey birikti ki bu özel arşivi artık paylaşma zamanı geldi. Yapı Kredi’nin sanal arşivi yapikredisanalmuze.com’un sayfalarında dolaşmak, umarız sizin için de keyifli bir macera olacak.”

   Ne güzel bir iş yapmış Yapı Kredi. Sanal Müze koleksiyonları kapsamında Atatürk Eşyalarına yakından bakabilmek, odalar arasında gezinebilmek.. 

   Ben slayt gösterisinden çok, odaların içinde numaralandırılmış eşyalara tıklayarak, yakınlaşan eşyanın tam tur çevresine bakarak gezmekten daha çok keyif aldım.

Atatürk Eşyaları

Tabancalar, annesine ait gözlük, anayasa kitabı, kehribar tesbih, Kuran-ı Kerim kabı.. O özel müzik eşliğinde ne güzel geldi. 

Toplamda 27 eserden oluşan bu dijital sergiyi görmenizi özellikle tavsiye ederiz.

Dijital olarak sanal müzeyi gezmek için lütfen tıklayınız.

Yapı Kredi Sanal Müze kapsamında var olan çalışmalar aşağıdaki gibidir.  

Yapı Kredi
ATATÜRK’LÜ YILLAR
YAPI KREDİ KOLEKSİYONLARI

(Maddelerin üzerine tıklayarak ilgili sergiyi dolaşabilirsiniz)

Selahattin Giz

Selahattin Giz

1914 yılında Selanik’te doğdu. Ailesi Balkan Savaşı sonrası İstanbul’a göç etti. Basın Şeref Kartı sahibi olan Selahattin Giz, 43 yılı Cumhuriyet gazetesinde olmak üzere, 50 yılı aşan fotoğraf mesleğinde Atatürk ve İstanbul fotoğraflarından oluşan zengin arşiviyle tanındı. …

Kendi deyişiyle “Sefil’den Safir’e kadar” her türlü insanı görüntüledi ve her türlü oayın fotoğrafını çekti.

Yaklaşık üç bin fotoğraftan oluşan Atatürk arşivinin en meşhur fotoğrafı, Atatürk’ün Ankara’ya giderken ay yıldızlı tren camının ardından istasyonda kendisini uğurlayanlara ayakta baktığı portresidir.

Kendi tarihinin yanında Atatürk tarihine verdiği önemden dolayı Yapı Kredi Bankası’nı yürekten tebrik ediyor ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Facebook Yorumları