Perşembe, Haziran 30, 2022
Ana SayfaYaşıYorumAtatürk ve Cumhuriyet KöşesiAtatürk Eşyaları | Yapı Kredi Sanal Müze

Atatürk Eşyaları | Yapı Kredi Sanal Müze

Yapı Kredi Sanal Müze kapsamında Atatürk Eşyaları koleksiyonu ile gözlere olduğu kadar, gönüllere de dokunuyor. Teşekkürler Yapı Kredi


3 dakika


Yapı Kredi Sanal Müze kapsamında Atatürk Eşyaları ile gözlere ve gönüllere dokunuyor. Müziğin sesini açın, ister slayt, ister kendiniz numaralandırılmış eşyalara tek tek yakından bakın. 

“Yapı Kredi’nin 3 çeyrek asırlık serüveni boyunca, öyle çok şey birikti ki bu özel arşivi artık paylaşma zamanı geldi. Yapı Kredi’nin sanal arşivi yapikredisanalmuze.com’un sayfalarında dolaşmak, umarız sizin için de keyifli bir macera olacak.”

 Ne güzel bir iş yapmış Yapı Kredi. Sanal Müze koleksiyonları kapsamında Atatürk Eşyalarına yakından bakabilmek, odalar arasında gezinebilmek… 

Ben slayt gösterisinden çok, odaların içinde numaralandırılmış eşyalara tıklayarak, yakınlaşan eşyanın tam tur çevresine bakarak gezmekten daha çok keyif aldım.


Atatürk Eşyaları

Tabancalar, annesine ait gözlük, anayasa kitabı, kehribar tesbih, Kuran-ı Kerim kabı.. O özel müzik eşliğinde ne güzel geldi. 

Toplamda 27 eserden oluşan bu dijital sergiyi görmenizi özellikle tavsiye ederiz.

Dijital olarak sanal müzeyi gezmek için lütfen tıklayınız.


Yapı Kredi Sanal Müze kapsamında var olan çalışmalar aşağıdaki gibidir.  

(Maddelerin üzerine tıklayarak ilgili sergiyi dolaşabilirsiniz)

Yapı Kredi
ATATÜRK’LÜ YILLAR
YAPI KREDİ KOLEKSİYONLARI

Selahattin Giz
Selahattin Giz

1914 yılında Selanik’te doğdu. Ailesi Balkan Savaşı sonrası İstanbul’a göç etti. Basın Şeref Kartı sahibi olan Selahattin Giz, 43 yılı Cumhuriyet gazetesinde olmak üzere, 50 yılı aşan fotoğraf mesleğinde Atatürk ve İstanbul fotoğraflarından oluşan zengin arşiviyle tanındı. …

Kendi deyişiyle “Sefil’den Safir’e kadar” her türlü insanı görüntüledi ve her türlü oayın fotoğrafını çekti.

Yaklaşık üç bin fotoğraftan oluşan Atatürk arşivinin en meşhur fotoğrafı, Atatürk’ün Ankara’ya giderken ay yıldızlı tren camının ardından istasyonda kendisini uğurlayanlara ayakta baktığı portresidir.

Kendi tarihinin yanında, Atatürk tarihine verdiği önemden dolayı Yapı Kredi Bankası’nı yürekten tebrik ediyor ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Facebook Yorumları

Bu gönderiyi paylaş

ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

(Tarihte Bugün) Yıldızlar Geçidi

Doğum
- 1928 Orhan Boran (94)
Etkinlik bulunamadı!

Yanlış üslup doğru sözün celladıdır!

Sadi Şirazi

BuluşuYorum

Bu Hafta Popüler

Unvansız Gönüllüler

Unvansız Gönüllüler. Onlar etiketlerini bir kenarda bırakmış olan gizli kahramanlar. Kah eğitim ve sanat, kah toplumsal fayda... Gururla "PaylaşıYorum"

Ciltleme, Cilt Sanatı

Cilt sanatı, ya da daha alışık olduğumuz tabiriyle ciltleme.... Zaanat kelimesinden daha öteye sanat kelimesine daha da çok yakışan miras.

ilyada destanı; Bir Aldatma Hikayesi

İlyada Destanı M.Ö. 8. yüzyılda Yunanca yazılmış ilk batı edebiyatı metnidir. Homeros'un anlatıcısı olduğu bilinen destanı "hatırlı'yorum"
ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

İlgili Yazılar

Atatürk’ün Çocukları

Atatürk'ün Çocukları ve çocuk ilgisi, sevgisi... Şüphesiz bu topraklarda nefes alan her evlat O'nun da çocuğu. Ancak bugün konu; manevi evlatları...

TBMM İlk Meclisler

TBMM, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış yıldönümü 23 Nisan. O günün tarihin değiştiği meclis binaları şimdinin tarihi anlatan müzeleri. Çevrimiçi ziyaret zamanı...

Atatürk’ün Mezarı, Anıtkabir Mezar Odası

Atatürk'ün Mezarı, Anıtkabir Mezar Odası. Ulu önderimiz, canımız atamızın Anıtkabir'de bulunan mezar odasına TSK vesilesiyle dijital ziyaret.

Maziyi Korumak

Maziyi Korumak, Sayın Sadberk Koç'un titizlikle oluşturduğu koleksiyonundan Meşher için tadımlık özel bir sergi. Şimdi dijital gezi şansıyla.