Salı, Ekim 4, 2022
Ana SayfaSağlıklı YaşamŞifa NiyetineDoğal Taşlar ve Doğal Taşın Şifası

Doğal Taşlar ve Doğal Taşın Şifası

Doğal Taşlar ve Doğal Taşın Şifası

Doğal Taşlar. Ve konunun uzmanı “Doğal Taşın Şifası” ile özel bir sohbet.


5 dakika


Doğal taşlar eski medeniyetlerden beri şifalandırma, yapı malzemesi, süs eşyaları vb. şekillerde kullanılmışlardır. Kökeninin ilk insanlığa kadar uzandığı söylenmektedir ve şifada ilk ne zaman kullanıldığının net bir bilgisi yoktur.


Sizin de büyüklerinizin ziynet eşyalarına gözünüzün kaydığı oldu mu hiç?. Akik bir yüzük, sedef bir kolye ucu, kaplan gözü taşından bir küpe.. Taşlar. Kadın, erkek hepimizin gizli ya da açık ilgi alanı.. Ve hepimiz az çok taşların enerjileri hakkında bilgi sahibiyiz. Nasıl olmasın ki; Kaşıkçı Elması yıllarca kavukları süslemedi mi padişahların..

Konunun uzmanı Doğal Taşın Şifası ile, iki arada bir derede keyifli bir sohbet yaptık. Buyurun..


Hikayeniz Nedir? Doğal Taşın Şifası Nasıl Doğdu?  

Doğal taşla olan hikayem kısa bir dönem süren panik atak rahatsızlığımdan sonra başladı. Almış olduğum access the bars” şifalandırma seansından sonra taşların faydalarıyla tanıştım. Bu seansla beraber hem ilaç kullanmayı bırakmış hem de taşların mucizevi etkileriyle tanışmıştım. Tabi ki böyle bir hastalık sadece taşlarla şifalanmayabilir. Bunun yanında bilinçaltı temizliği ve olunmamaların büyük bir payı vardır.

Başta başkalarından sipariş vererek taşlarla buluşuyordum. Sonradan bunun eğitimini alarak neden kendin istediğim kadar taşa sahip olmayayım dedim. Kristal ve doğal taşlar eğitimim yanında denge enerjisi eğitimi de aldım. Denge enerjisiyle de taşları arındırıp kodlama yapıyorum. Arındırma ve kodlamayı birazdan daha da açacağım.

Kendime yaptığım farklı farklı özelliklerde bileklik ve kolyeleri iş ve sosyal çevrem de görüp ilgi duymaya başladılar. Böylece başkalarına da yapmaya başladım. Ve yaptıklarımı da bir instagram sayfası açarak tanıtmak istedim, başkalarına da katkı olmak adına 🙂

Doğal taşların bana ve çevremdekilere hissettirdiklerinden sonra, diğer insanların; ruh kardeşlerimin de faydalanmasını istedim

Taşlar her zaman, her daim hayatımızın içinde; padişahlardan sıradan halka kadar.. Kaşıkçı Elması mesela.. Mesleklere özel de taşlar var mı?

Meslekten ziyade taş seçimi kişiseldir. Herkesin ihtiyacı olduğu taş farklıdır. Ortak kümelerde olabilir tabi ki. Bu kişinin enerjisinde eksik olan kısımları tamamlamaya yardımcı olur.

Mesela, bugün kaplan gözü taşı; yarın akik taşı enerjisi diye bir kavram yok o zaman

Eğer büyük travma yoksa ihtiyaç duyulan taş çok kısa sürede değişmez. Zaten ihtiyaç duyulan taşlar öncelikli kullanmamız gerekenler. Diğer taşlar da kişiyle uyumlu olduğu müddetçe kullanılabilir.

Herkesin taşı farklı mıdır? Doğum günü, burç, isim, neye göre belirleniyor?

Kişinin ihtiyacı olan taşı bulmak için isim, soy isim yeterlidir. Bu işlemi pandülümün yardımıyla yapmaktayım. Kişi, yüksek benliğiyle iletişime geçmem için izin verir ve pandül yardımıyla hangi taşa ihtiyacı olduğunu bulurum.

Pandül, nam-ı diğer sarkaç ; kainattaki bütün var olan titreşimleri algılamamıza yarar. Evrende var olan titreşimleri bizim enerjimizle birleştirerek bilgi verir. Bizim enerjimizi de sinir ve kas sistemimizden gelen elektrikle alır.

Yani sadece isim, soy isimle kişinin yüksek benliğiyle iletişime geçilip enerjisine göre ihtiyacı olduğu taşlar belirlenir.

Daha ufacık bir genç kızken, ananemin bana hediye aldığı hematit taşı bileklik; daha takar takmaz parçalara ayrıldı? Bu nasıl yorumlanır sizce?

Anneannenizin bilekliğini taktığınızda kopmasının bir sürü mesajı olabilir. Buna ayrıntılı bakmak gerekir. Örnekleyecek olursam; senin takmanı istememiş olabilir, enerjisi seni seçmemiş olabilir, fazla negatif yüklüdür arınmak istemiş olabilir.. Çoğaltabiliriz.

Yani bir anlamda; bana hediye edildi diye, beni seçmek ve şifalandırmak zorunda değil. Doğru mu anlıyorum

Hayır tam olarak öyle değil. Yani sifalandirmaz değil. Vermek istediği çok başka bir mesaj da olabilir. Aklınıza gelebilecek her şey; bir şeyin farkına varmanızı da istiyor olabilir. Ancak bazı taşlar vardır ki bilinçli olarak kullanılmalıdır. Özellikle şu veya bu taş diyemem. Bu durum kişiden kişiye değişir. Özel olarak bakılmalıdır.

Örneğin lapis lazuli taşı bazı kişilerde baş dönmesi yapabilir. Kişi bu taşı almadan önce uzman birine bana uyumlu mu, kullanmam gerekli mi diye sormalı. Eğer uyumlu değilse benzer özelliklilerde alternatif bir taş mutlaka vardır.

Arındırma ve Kodlama?

Arındırma, kodlama kısmı ise taşları kişiye uyumlamaktır. Doğal taşlar binlerce belki milyonlarca yıl önce var oldukları için , onları evrenin şimdiki enerjisine uyumlamak gerekir. Ayrıca bize ulaşana kadar taşa temas eden herkesin enerjisini taştan arındırmak yani nötrlemek. Çünkü taşlar, onlara dokunanların enerjilerini çekerler. Kişilere ait taşlara uzun süre dokunmamak gerekir. Kodlama kısmı ise taşlara enerji yüklemektir. Bunu da denge enerjisini kullanarak yapmaktayım. Taşa ekstradan enerji yükleyerek faydasını artırmak olarak tanımlayabilirim.

Eski bir büyüğüm söylerdi. Taşlı olan ziynet eşyalarını belirli zamanlarda toprağa gömüp temizlermiş.

Evet taşları kullanmaya başlamadan ve kullanmaya başladıktan sonra her ay, ayda bir arındırmak gerekli. Dediğim gibi ben bunu denge enerjisiyle yapıyorum. Bu tarz eğitimleri olmayanlar birçok yöntemle arındırabilir. Taşlar bizdeki veya bize gelecek olan negatif yükleri çektiklerinden dolayı fayda sağlamaya devam etmeleri için arındırılmalıdır. Toprağa gömmek, deniz suyu veya akarsuda bir süre bekletmek, tuzlu suda bekletmek, dolunay ışığında veya güneşte bekletmek, düşük frekanslıları tütsüyle arındırmak vb. birçok yöntem bulunur. Benden yararlanan arkadaşlara söylediğim daha kısa sürede arındırabilecekleri bir metot daha var, ancak sadece danışanlarıma özel 🙂

Sanırım sonrasında da irtibatınız kopmuyor sizlere sipariş veren kişilerle..

Kesinlikle akıllarına takılan, sormak istedikleri her şeyde rahatlıkla ulaşıp bilgi alabiliyorlar.

Taşların “tene değmesi” etkisini arttırıyor herhalde. Yani kolye, bileklik vb başka bir süs eşyasından daha iyi

Evet tene değmesi etkisini artırır.

Peki hediye. Diyelim ki hediye etmek istiyorlar. Ama başta konuştuğumuz “izin mevzusu” da var

Şöyle ihtiyacı olan taşı bulmak için izin konusu çok mühim değil. Hediye edecek olanlar haberleri olmadan baktırabilirler. İzin kısmı daha ayrıntılı sorular için gerekli.

  • Bir bileklik/ kolye istiyorum. İsmim şu.. (Enerjinizle uyumlu taşlar dengelenmiş bir şekilde kapınızda)
  • Hediye yaptırmak istiyorum, ismi şu… (Tamam)

Peki daha özel istekler olamaz mı?
Mesela “maddi sıkıntılarıma destek olması için bir taş arıyorum”. Ya da sağlığımla ilgili “geçici süre” Örneğin; “kızımın daha konsantre bir şekilde ders çalışmasını istiyorum” gibi.. Böylesi özel reçeteler alıyor musunuz?

Evet özel istekler de olabilir. Ona göre o kişiyle uyumlu olacak taş bulunur. Zaten ihtiyacı olan taşa bakıldığında bir nevi neye ihtiyaç varsa o da çıkıyor aslında 🙂 Daha spesiyal de olabilir tabi. Sırf para bilekliği veya kolyesi, sadece sağlık üzerine veya sadece şans-nazar üzerine gibi.

Son olarak; bir bileklikte 3 ten fazla taş kullanılmamalı. Daha fazla taş çıkarsa bir diğer bilekliğe geçilmeli. Ya da tüm çıkan taşlar ayrı ayrı kullanılırsa çok daha iyi olur.


Ben aklıma takılan soruları sordum. Keyifle ve içtenlikle cevaplar aldım. Sizin soracak daha farklı sorularınız varsa, ya da sevdiklerinize alternatif bir hediye arıyorsanız

?Doğal Taşın Şifası?

ile tanışmanızı tavsiye ederim.

Kendisine verdiği bilgiler için teşekkür ederiz. (İnstagram iletişim: @dogal.tasin.sifasi)

Facebook Yorumları

Bu gönderiyi paylaş

ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

(Tarihte Bugün) Yıldızlar Geçidi

Etkinlik Bulunamadı

Ekim 2022
Etkinlik bulunamadı!

Yanlış üslup doğru sözün celladıdır!

Sadi Şirazi

BuluşuYorum

Bu Hafta Popüler

Ekmeğin Tanrıçası Demeter

Demeter Yunan mitolojisinde; insanlığı dünyanın zengin lütfuyla besleyen Olimpos'lu tarım, tahıl ve ekmek tanrıçasıdır.

Çocuklarda ayakkabı seçimi ve basış problemleri

Çocuklarda ayakkabı seçimi okulların açılmasıyla daha da önem kazandı. Okullar açılırken, sık görülen basış problemlerine bakıyoruz.

Ruh yaşlanmaz !

Ruh yaşlanmaz. Yaşlanmıyor. Takvim yaşı ilerlese de gönüllerimiz hep on sekiz kalamaz mı? Ruhu genç tutmanın formüllerine konuk oluyoruz...
ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

İlgili Yazılar

Tütsü

Tütsü yakmak hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız yazımızda. Ama en önemlisi de evde nasıl yapabileceğimizi öğreneceğiz.

Limon Ağacı, Limon Çiçeği

Limon ağacı yetiştirmek istediğiniz oldu mu hiç? Ya da limon çiçeği ile hiç yakından tanıştınız mı? Gözlere şenlik ruha şifacı olur kendisi.

Yaşam Enerjisi İçimizde, Eğer Bakmayı Bilirsek

Yaşam enerjisi borsa gibi yükselen alçalan bir güç gibi. Bizi ileriye doğru iten, geriye doğru çeken bir güç. Düşünün bakalım ne durumdayız?

Su Tüketimi

Su tüketiminin önemi ve kilo kontrolündeki rolü, Günlük kaç ml su tüketmeliyiz? Dehidrasyon nedir? Vücudumuz nasıl ve neden dehidrate olur?