Perşembe, Haziran 30, 2022
Ana SayfaArt'ıYorumResim ve Müzik; Boyadığın Resmin Müziği

Resim ve Müzik; Boyadığın Resmin Müziği

Resim ve müzik. Boyadığın resmin müziğini duymak nasıl olurdu? Üstelik gökyüzü, su altı, cadde ya da sadece tuval üzerinde. Fülüt, keman?


3 dakika


Resim ve müzik yeteneği, hepimizin gönlünden geçen güzel sanatlardan. Profesyonel olmak için çok çalışmak, çok emek vermek gerekiyor gerçekten. Hoş vakit geçirmek ya da hobi olarak uğraşmak daha ulaşılabilir halde.

Uzmanlar, çocukların illaki bir sanat dalı ile uğraşmasını öneriyorlar. Duygusal zekayı en çok sanat geliştiriyor. Sanat, olanı estetik ve güzellikle, hatta daha kabul edilebilir hale getiriyor. Duygusal zekanın (EQ) IQ’dan daha önemli olduğu ise bir başka yazının konusu olsun.


“Resim çizmek istiyorum ama çöp adam bile çizemiyorum. Müzik yapmak istiyorum ama enstrüman çalamam.” Ne kadar tanıdık bahaneler değil mi?

Evet, kızım harika resimler çizse de, ben de çöp adam bile çizemeyenlerdenim. Bob Ross sevdalısı bir kuşak olarak hala bir çözüm aradığım doğrudur. ?️?‍???️

Ama içinde resim ve müzik olan harika bir oyun keşfettim. Aslında oyun demek, bence haksızlık olur. Üreticileri bu şekilde isimlendirdiği için şimdilik bende bu şekilde devam edeyim.

Dijital Dünyanın Mucizeleri

Teknoloji günden güne bizi şaşırtmaya devam ediyor. Son keşfettiğim yazılımın adı, paint with music. Bir Google teknolojisi. İster hobi olarak uğraşın. Ya da boş zamanlarınızda hoş vakit geçirmek için deneyin, seveceksiniz. Çünkü boyadığınız her alanı size müzik olarak geri döndürüyor.

Peki ya resminizi duyabiliyorsanız? Boya fırçanızı müzik aletlerine dönüştürün ve duyusal tuvaller üzerinde beste yapın!

Resim ve Müzik Denemeleri

İster gökyüzünde, ister su altında, cadde de ya da sadece tuval üzerinde çalışabiliyorsunuz. Flüt, Trompet, Saksafon ve Keman seçeneklerimiz var. Gökyüzü için kuş, su altında balina ve cadde sesleri ekleyebilme fırsatımız da var.

Çekinmeden boyamak, üstelik sağa sola boya bulaştırmadan. Bir de üstüne yaptığın resmin sesini, müziğini duymak. Birden havalı bir ressam ve müzik insanı havası yerleşiyor içinize ?‍??‍?Çok havalı 🙂

Sözün Sonu, Hayatın Sesi ve Ritmi Üstüne Gelsin

Hepimiz zor zamanlardan geçtik, sıkıldık. Artık yeni başlangıçlar yapma zamanı. Kendimizi biraz dinlemek lazım. Önce kendimizle kaliteli zaman geçirmek en önemlisi.

İşte eğlenceli zamanlar için bir öneri. Keyifle boyamanız, şahane bestelerinizi zevkle dinlemeniz dileğiyle. Eserlerinizi paylaşmayı unutmayın 😉

Facebook Yorumları

Bu gönderiyi paylaş

ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

(Tarihte Bugün) Yıldızlar Geçidi

Doğum
- 1928 Orhan Boran (94)
Etkinlik bulunamadı!

Yanlış üslup doğru sözün celladıdır!

Sadi Şirazi

BuluşuYorum

Bu Hafta Popüler

Unvansız Gönüllüler

Unvansız Gönüllüler. Onlar etiketlerini bir kenarda bırakmış olan gizli kahramanlar. Kah eğitim ve sanat, kah toplumsal fayda... Gururla "PaylaşıYorum"

Ciltleme, Cilt Sanatı

Cilt sanatı, ya da daha alışık olduğumuz tabiriyle ciltleme.... Zaanat kelimesinden daha öteye sanat kelimesine daha da çok yakışan miras.

ilyada destanı; Bir Aldatma Hikayesi

İlyada Destanı M.Ö. 8. yüzyılda Yunanca yazılmış ilk batı edebiyatı metnidir. Homeros'un anlatıcısı olduğu bilinen destanı "hatırlı'yorum"
ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

İlgili Yazılar

Puzzle ya da Yapboz ama dijital

Evrensel adıyla puzzle ya da bizim dilimizce yapboz. Uğraşıp da kendini kaybetmemiş olan var mı? Şimdi dijital haliyle yepyeni bir alternatif

Çanak Çömlek Oyunu

Çanak Çömlek yapmayı hiç denediniz mi? Henüz denemediyseniz, tarihi çanaklara 3 boyutlu olarak, yorumunuzu katmak nasıl hissettirirdi?

Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı

Türkiye'nin ilk ve tek kadın merkezli, arşiv ve kütüphanesi olan vakıf. En Hanım STK ? Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı

British Museum, Müzede Av Oyunu

British Museum da tarihi eser bulmaca oynayalım mı? Müzede av oyununu oynarken eserleri dijital olarak gezmek de cabası. Üstelik iki milyon yıllık bir sürpriz ile