Perşembe, Haziran 30, 2022
Ana SayfaÖğreniYorumHareket / SporSen Yeşilsin Ben Siyah...

Sen Yeşilsin Ben Siyah…

Sen yeşilsin ben siyah.. Aşkın ölene kadar. Bugün günlerden Kocaeli… Gel haykıralım. 66 ruhuyla… İzmitliyiz B’oolum. Hodri Meydan. ??


3 dakika


Sen yeşilsin ben siyah.. Aşkın ölene kadar. ??Bugün günlerden Kocaeli..

Hani dediği gibi marşta “Gel haykıralım” “66 ruhuyla.. ” Bugünün rengi yeşil-siyah.

??

Kocaeli Spor Marşı (Tüm Taraftarlar)

Marşın “ses” halini özellikle buraya ekledim. Sonuna video halini de ekleyeceğim elbet. Neden başa da? Çalıştırıp yazıyı okumaya devam ederken; bir stadyum dolusu taraftarın akustiği ile hayal edip, yazının o lezzette okunması için. ⚽

??

Hadi Canım Sende…

Şimdi inceden “hadi canım sende” “siz kadınlar daha ofsayt nedir bilmiyorsunuz. Bir de futbol mu seveceksiniz.”

Şeklinde ince bir algı geçiyor olabilir gönlünüzden. Sevgili erkekler size ufak bir sır. (Ofsayt değil pasif ofsayt bile biliyoruz. Ama siz kendinizi iyi hissedin diye eğlenmeniz hoşumuza gidiyor ??

Zaten günün konusu kadınlar ve futbol değil. Gün; Kocaelispor..

Ayrıca; her İzmitli gibi “İzmitliyiz B’oolum” ve bir kadın olarak, yönetim kadrosunda hizmet etmek ve de kadın taraftarlarla ilgili çalışmalar yapmak gibi hayallerim olduğu da doğrudur.

??

Hodri Meydan

Biz Türkler, kadın erkek genç yaşlı hiç fark etmez, milli maçlara bayılırız. Başka bir heyecanla izlenip, maç saatine göre ayarlanır evin programları. Yarının konusu “pozisyonlar nasıldı ama” olur hep.

Ama önce mutlaka kendi kentimizin takımı tutulur. Kalptedir her zaman. Ve o kentin insanı o en büyük taraftar grubunun bir parçasıdır. Nasıl ki Bursa’da Timsahlar, Sakarya da Tatangalar ise İzmit için de Hodri Meydan‘dır.

Hodri Meydan her yerde

Bir kere “Maraton tribününden” maç seyrederseniz ne demek istediğimi anlarsınız Hodri Meydan için.

En Coşkulu Taraftar – Hodri Meydan

Maratonda oturmak neredeyse “ayıptır” Hele boyunuz bir buçuk metre civarındaysa o zıplayan, kendinden geçmiş coşkulu kalabalığa uymadığınız zaman “çok ayıp” olur 🙂 Bir keresinde “oturmaya mı geldiniz” diye coşkuyu arttıran amigonun; “maç izlemeye mi geldiniz” haykırışlarını başta anlamamış olmam ne komik bir hikayedir.

??

Maaile Kocaeli Spor

Hani yedi kuşaktan diye bir tabir vardır ya, sanırım bu takım için doğru. 1966 yılında lige çıksa da 24 Nisan 1965 yılında, resmen kuruluyor takım. Daha doğrusu kentin takımı haline geliyor.

Amblemindeki üç yıldız Baç Spor, İzmit Gençlik ve Doğan Sporun güç birliği yapmasının hatırası. Bu arada Doğan Spor ‘un yöneticilerinden biri de Sevgili eşimin dedesi, İzmit’in ilk saatçisi Rahmetli Mehmet Karabıyık.

Sonra en büyük taraftarlar esnaflar tabi… Kayınpederim öylesine büyük bir taraftar ki, deplasman maçlarına otobüsler kaldırıyorlar. Davul zurna, sazlı sözlü gidiliyor takımın peşinden…

Ve hayatının bir köşesini yeşil sahalarda hakem olarak geçiren sevgili eşim..

Pandemi öncesi bizim çekirdek ailemiz için de maçı yerinde izlemek son derece büyük bir keyifti. Hatta İlker’in doğmasına üç ay kalaya kadar gittik.

Şimdi sorabilirsiniz bu nasıl bir keyif? Gidip içinde yaşamanız görmeniz lazım.

Futbolcusundan, hakemine kadar nasıl bir teknik direktör edasıyla o maçın içinde oluyorsunuz. Ben bizzat kendim de öyle hissetmeseydim anlayamazdım 🙂 ⚽⚽⚽

??

İsmet Paşa’ya Veda

İsmet Paşa Stadyumu 23 Nisandı, 19 Mayıs.

Her türlü tören, kortej alayı. Son maç olarak düşünmüştük ama sonrasında bir maç daha oldu. Biz vedamızı 18 Mart’ta yaptık bu özel stada…

İsmetpaşa da son maçlar..

Birinci Dünya İzmitliler Günü

İzmit Belediyesi’nin girişimleri ile, bu gün aynı zamanda İzmitliler Günü ilan edilmiş. tarih doğru mu, tartışılır. Ama İsmet Çiğit yazısı bence okunmaya değer.

Sözün Sonu ?? Sen Yeşilsin, Ben Siyah ..

İzmit’in çocuğu her şeye yeter. İyi ki…

UEFA Alt – Sen Yeşilsin Ben Siyah
Facebook Yorumları

Bu gönderiyi paylaş

ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

(Tarihte Bugün) Yıldızlar Geçidi

Doğum
- 1928 Orhan Boran (94)
Etkinlik bulunamadı!

Yanlış üslup doğru sözün celladıdır!

Sadi Şirazi

BuluşuYorum

Bu Hafta Popüler

Unvansız Gönüllüler

Unvansız Gönüllüler. Onlar etiketlerini bir kenarda bırakmış olan gizli kahramanlar. Kah eğitim ve sanat, kah toplumsal fayda... Gururla "PaylaşıYorum"

Ciltleme, Cilt Sanatı

Cilt sanatı, ya da daha alışık olduğumuz tabiriyle ciltleme.... Zaanat kelimesinden daha öteye sanat kelimesine daha da çok yakışan miras.

ilyada destanı; Bir Aldatma Hikayesi

İlyada Destanı M.Ö. 8. yüzyılda Yunanca yazılmış ilk batı edebiyatı metnidir. Homeros'un anlatıcısı olduğu bilinen destanı "hatırlı'yorum"
ilknur.tv
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

İlgili Yazılar

Kandıra; Tüm Şöhretiyle

Kandıra, Kocaeli'nin göz bebeği... Şanına şöhret katmış tüm güzellikleri; sahilleri, yemekleri, ve o güzel klarnetiyle göz kırpıyor bize...

Güne Güzel Başlamak İçin 10 Ritüel

Ritüel konusuna giriş yapıyoruz bugün. Yeni haftaya, yeni güne güzel başlayabilmek için on güzel alışkanlık.

Biz Baharda Fuarı Beklerdik.  

İzmit'in usta kalemi, büyük gazeteci İsmet Çiğit, İzmit Yazıları köşesine Kocaeli Fuarı ile başlıyor. "Biz baharda fuarı beklerdik..."

Multipl Skleroz Kısaca MS ile Yaşamak

Multipl Skleroz kısaca MS. MS Nedir? Neler yapılır, nasıl yaşanır? MS Tedavisinde Fizyoterapinin önemi.. Fzt. Zeynep Demir kaleminden.