Sen yeşilsin ben siyah.. Aşkın ölene kadar. 🎶🎵Bugün günlerden Kocaeli..

Hani dediği gibi marşta “Gel haykıralım” “66 ruhuyla.. ” Bu günün rengi yeşil-siyah.

💚🖤

 

 

ilknur.tv

Marşın “ses” halini özellikle buraya ekledim. Sonuna video halini de ekleyeceğim elbet. Neden başa da? Çalıştırıp yazıyı okumaya devam ederken; bir stadyum dolusu taraftarın akustiği ile hayal edip, yazıyı o lezzette okunması için..

💚🖤

Hadi Canım Sende..

Şimdi inceden “hadi canım sende” “siz kadınlar daha ofsayt nedir bilmiyorsunuz. Bir de futbol mu seveceksiniz.”

Şeklinde ince bir algı geçiyor olabilir gönlünüzden. Sevgili erkekler size ufak bir sır. (Ofsayt değil pasif ofsayt bile biliyoruz. Ama siz kendinizi iyi hissedin diye eğlenmeniz hoşumuza gidiyor 😇😎

Zaten günün konusu kadınlar ve futbol değil. Gün; Kocaelispor..

Ayrıca; her İzmitli gibi “İzmitliyiz B’oolum” ve bir kadın olarak, yönetim kadrosunda hizmet etmek ve de kadın taraftarlarla ilgili çalışmalar yapmak gibi hayallerim olduğu da doğrudur.

💚🖤

Hodri Meydan

Biz Türkler kadın erkek genç yaşlı hiç fark etmez, milli maçlara bayılırız. Başka bir heyecanla izlenip maç saatine göre ayarlanır evin programları. Yarının konusu “pozisyonlar nasıldı ama” olur hep.

Ama önce mutlaka kendi kentimizin takımı tutulur. Kalptedir her zaman. Ve o kentin insanı o en büyük taraftar grubunun bir parçasıdır. Nasıl ki Bursa’da Timsahlar, Sakarya da Tatangalar ise İzmit için de Hodri Meydan‘dır.

Hodri Meydan her yerde

Bir kere “Maraton tribününden” maç seyrederseniz ne demek istediğimi anlarsınız Hodri Meydan için.

En Coşkulu Taraftar – Hodri Meydan

Maratonda oturmak neredeyse “ayıptır” Hele boyunuz bir buçuk metre civarındaysa o zıplayan, kendinden geçmiş coşkulu kalabalığa uymadığınız zaman “çok ayıp” olur 🙂 Bir keresinde “oturmaya mı geldiniz” diye coşkuyu arttıran amigonun; “maç izlemeye mi geldiniz” haykırışlarını başta anlamamış olmam ne komik bir hikayedir.

💚🖤

 

Maaile Kocaeli Spor

Hani yedi kuşaktan diye bir tabir vardır ya, sanırım bu takım için doğru. 1966 yılında lige çıksa da 24 Nisan 1965 yılında, resmen kuruluyor takım. Daha doğrusu kentin takımı haline geliyor.

Amblemindeki üç yıldız Baç Spor, İzmit Gençlik ve Doğan Sporun güç birliği yapmasının hatırası. Bu arada Doğan Spor’un yöneticilerinden biri de Sevgili eşimin dedesi, İzmit’in ilk saatçisi Rahmetli Mehmet Karabıyık.

Sonra en büyük taraftarlar esnaflar tabi.. Kayınpederim öylesine büyük bir taraftar ki, deplasman maçlarına otobüsler kaldırıyorlar. Davul zurna, sazlı sözlü gidiliyor takımın peşinden..

Ve hayatının bir köşesini yeşil sahalarda hakem olarak geçiren sevgili eşim..

Pandemi öncesi bizim çekirdek ailemiz için de maçı yerinde izlemek son derece büyük bir keyifti. Hatta İlker’in doğmasına üç ay kalaya kadar gittik.

Şimdi sorabilirsiniz bu nasıl bir keyif? Gidip içinde yaşamanız görmeniz lazım.

Futbolcusundan, hakemine kadar nasıl bir teknik direktör edasıyla o maçın içinde oluyorsunuz. Ben bizzat kendim de öyle hissetmeseydim anlayamazdım 🙂 ⚽⚽⚽

💚🖤

 

İsmet Paşa'ya Veda

İsmet Paşa Stadyumu 23 Nisandı, 19 Mayıs. Her türlü tören, kortej alayı. Son maç olarak düşünmüştük ama sonrasında bir maç daha oldu. Biz vedamızı 18 Mart’ta yaptık bu özel stada..

Birinci Dünya İzmitliler Günü

İzmit Belediyesi’nin girişimleri ile, bu gün aynı zamanda İzmitliler Günü ilan edilmiş. tarih doğru mu, tartışılır. Ama İsmet Çiğit yazısı bence okunmaya değer.

Sözün Sonu 💚🖤 Sen Yeşilsin, Ben Siyah ..

İzmit’in çocuğu her şeye yeter. İyi ki…

Facebook Yorumları