Tertemiz miyiz? Evimizi bol deterjanlı sularla temizliyoruz, ovalıyoruz, yıkıyoruz. İyi, güzel de ya kalplerimiz, beyinlerimiz, etrafımız?


5 dakika


Tertemiz olduğumuzu düşünüyoruz hepimiz. Çünkü evlerimizi bol deterjanlı sularla temizliyoruz. Tezgahları, lavabolarımızı, duvarlarımızı siliyoruz, ovuyoruz, yıkıyoruz. Işıl ışıl parlasın, misler gibi parlasın diye uğraşıp didinip duruyoruz. Bize hizmet etmek için var olan tüm eşyaları temizlemek için para ve zaman harcıyoruz. Ve de onca kimyasalla sağlığımızı bozuyoruz.

Çok iyi, çok güzel de. Ya beyinlerimiz, kalplerimiz, çevremiz? Ya etrafımızı saran enerji çemberi?

Tertemiz mi?

Darmadağın eşyalarla beraber kafalarımızı da azıcık düzenledik geçtiğimiz günlerde. Temizlik işi dedik doğa dostu tarifler verdik.

Bu kez de temizlik sırası kendimizde. 🙂 Temizlenelim bakalım. Tabii ki tertemiz olmak için de bazı sıralamalar var. Haydi başlayalım.

Alan temizliği

Tertemiz enerji

Yaşadığımız mekanlar, çalıştığımız ofisler, çevremiz hatta bazen kafamızın ve kalbimizin içi. Hani bazen kendimizi yorgun hissederiz. Hiç bir şey yapmak istemeyiz. Elimiz, kolumuz kalkmaz. Bazen de yüreğimizin üstüne bir öküz oturmuş gibi kasvetli hissederiz kendimizi. Hah işte tam da o zamanlar alanlarımızın tertemiz olmadığını anlayabiliriz.

Önce bedenimiz:

Doktorlar da bedeninizi temizleyin diyorlar zaten. Bunun kuralı tıpta da aynı bu pencereden bakarsak da aynı. Çok da basit!

Bol sebze ve meyve tüketmek vücudumuzu temizler. Bol bol su. Hafiflemek için yapmamız gerekenlerin hepsi bu kadar.

Tabii ki çeşitli oruç türleri de var ama ben konunun uzmanı, bileni, yapanı olmadığım için anlatmayacağım. Belki bir gün bir bilene sorar yazarım sizlere de.

Tertemiz bir zihin/kalp için:

Hiç birimiz ermiş değiliz. Bembeyaz bir kalbe, kötülük bulaşmamış bir zihne sahip olmamamız pek de mümkün değil. Hele de günümüzde. Kararan kalplerimizi, kötümser zihinlerimizi sıfırlayamayız belki ama elbette temizleyebiliriz.

Tertemiz zihin
 • Öncelikle felaket haberlerini asla izlemeyin.
 • Sonra dedikodudan uzak durun, dedikoducu insanlardan da…
 • Bol bol olumlama yapın, meditasyon yapın. Tabii ki eğitim alarak yapmak çok daha güzel fakat illa ki gerekli değil. Sakin bir odada oturup, güzel bir müzik eşliğinde nefes egzersizi yapmak bile yeterli.
 • Okuyun, araştırın ve farkındalığınızı geliştirin. BİRİKİYORUM ekibi olarak biz de bunu yapmaya çalışıyoruz.

Sosyal çevre temizliği:

İnsan sosyal bir canlıdır. Tek başımıza bir dağın başında yaşamak isteyecek kadar kaçasımız gelir insanlardan. Mümkün mü? Asla değil! Yine de çevreden korumak mümkün kendimizi.

Negatif insanlardan uzak durun. Onlardan uzaklaşın, mümkün olduğunca aynı ortamları paylaşmayın. Daha önce de bahsetmiştim onlardan sizlere; toksik insanlar uzak dursun bizden demiştim.

Yaşadığımız yer:

Anahtarımızı çıkarıp çantamızdan kapısını açtığımız evlerden bahsediyorum. Güvenle girdiğimiz evler, bizi koruyan yuvalar. Yemek yapıyor, misafir ağırlıyor, uyuyoruz bu evlerde. Ama bazen sığamıyoruz o dört duvarlarda. Ya da evden dışarı çıkmak istemiyoruz. Ama evde de bir şey yapmak istemiyoruz. Yaşadınız mı böyle durumları? İşte Theta Healing ile ilgilenen insanlar böyle durumlarda enerjinin doğru bir akışta olmadığını söylüyor.

“Peki ne yapmalıyız?” derseniz eğer işte tertemiz olmak için yapmanız gerekenler:

Tertemiz Alanlar
 • Öncelikle evlerinizdeki dağınıklığın önüne geçin.
 • Fazlalık, kullanmadığınız, eski eşyalardan kurtulun.
 • Bol bol havalandırın. Hava akışı çok önemli.
 • Normal temizliğiniz bittikten sonra sirkeli suyla silin evinizi, eşyalarınızı.
 • Ada çayı tütsüsü yakarak arındırın evinizi, odanızı.
 • Kristal taşlar kullanın. Siyah turmalin, selenit taşı ortamın enerjisini temizler.
 • Mumlar ve aynaları kullanın.
 • Uyuduğunuz odada elektronik eşya bulundurmayın. Mavi ışık hem sağlığınız için zararlı hem de negatif enerji yükler evinize ve size.

Çalıştığımız alanlar:

Ve sıra geldi ömrümüzün çoğunu geçirdiğimiz, paramızı kazandığımız yani çalıştığımız alanlara. Tabii ki bu alanların da tertemiz olması gerekir.

 • Dağınıklığı önleyin.
 • Manyetik alanlar, kablo gibi elektrik kaynakları düzenli olmalı. Ne kadar çok olursa aslında o kadar zararlı.
 • Çiçek bulundurun. Kaktüsün manyetik alanlara karşı koruyucu olduğunu söylüyorlar.
 • Alanın enerjisini yükseltmek için lavanta çiçeği koyun masanıza. Hem kokusu hem rengi çok iyi gelecektir.
 • Sandal ağacı tütsüsü yapın.

Enerji alanı:

Etrafımız, uyuduğumuz ya da çalıştığımız yerler, aklımızın ve kalbimizin içi tertemiz olduysa şimdi en önemli alana geldik. Enerji alanımız! Hani gözümüzle görmediğimiz, etrafımızı saran enerji alanımız. Bizi koruyan koruma çemberimiz. Hatta görünmez kalkanlarımızın temizliğine geldi sıra.

Tertemiz olmak
 • Çıplak ayakla toprağa basın. Aksın gitsin negatif enerji parmak uçlarınızdan. Topraklanma diyoruz buna.
 • Akan suya basın çıplak ayağınızla. Alıp götürsün o enerji alanınızdaki negatifliği.
 • İşten geldikten sonra ayaklarınızı tuzlu suda dinlendirin. Ya deniz tuzu ya da daha iyisi himalaya tuzu kullanın.
 • İmgeleme yapın. Meditasyon sırasında sizi çevreleyen bir enerji kaynağı imgeleyin. Bu kaynağı farklı bir renk, belki bir hayvan ya da akan bir ışık olarak hayal edin. Bir çok teknik var imgeleme için kullanılan.
İşte şimdi tertemiz olduk!

Evlerimizden başlayarak çevremizi temizledikten sonra enerji alanlarımızı da temizledik böylece. En önemlisi iyi düşünmek, iyiye inanmak. Bunu asla unutmayın. Siz iyi düşünürseniz her şey iyi olacak ve hiç bir negatif size zarar veremeyecektir.

#alantemizliği #thetahealing #tütsüler #sirkelisu #tertemiz #enerjitemizliği #mekantemizliği #ritüeller #spiritüeltemizlik


Like it? Share with your friends!

Figen DEMİRTAŞ
Sayılardan ve ünvanlarından sıyrılmış bir emekçi. Hayatın her daim öğrencisi. Kadın, anne ve yazmaya sevdalı bir hayalperest.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments

comments

Powered by Facebook Comments