-5 C
Kocaeli
Cuma, Ocak 28, 2022

Mağaza

Ana SayfaGeziYorumDijital GeziBandırma Gemi-Müze ve Milli Mücadele Açık Hava Müzesi

Bandırma Gemi-Müze ve Milli Mücadele Açık Hava Müzesi

Bandırma Gemi-Müze; Bandırma Vapuru parmaklarımızın ucunda. Sabancı Vakfı’nın 19 Mayıs Hediyesi. Tüm yaşanmışlıkları ile şimdi, hemen, burada


6 dakika


Bandırma Vapuru

Parmak Uçlarımızda

Bandırma Gemi-Müze ve Milli Mücadele Açık Hava Müzesi; Sabancı Vakfı’nın katkılarıyla dijital olarak gezilebiliyor. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı hediyesi olarak yaptığı bu özel çalışmayla, yine gönüllerimizde birincilik tahtına oturuyor. İyi ki varsın Sabancı Vakfı ❤

Sizin de öyle mi bilmiyorum ama; “Sabancı” dediğimiz zaman; rahmetli Sakıp Sabancı geliyor ilk önce benim gönlüme… Sakıp Sabancı. Türkiye’nin En Sevilen Ağa’sı diye anmıştık Nisan ayında doğumu, ve sonsuzluğu üstüne..

Nasıl olmasın; holding ne demek, istihdam, ama aynı zamanda güler yüz ve mütevazi olmak.. Tüm ailenin vitrini olmak. Ne güzel şeyler öğretti bize.. Keşke O’nun gibi vicdanlı ve adaletli iş yönetimi yapabilse herkes..

Ağa’nın nezdinde tüm Sabancı Ailesi’ni saygıyla anıyoruz.


Ya Sabancı Vakfı?

Onlar kadar kültürüne, geçmişine, tarihine değer veren kurumu bu sayfalarda sizlerle paylaşmak ne büyük mutluluk bizler için. Bir bakıyorsunuz Dünyanın En Büyük Kadın Festivali projesi içindeler.. Bir bakıyorsunuz müzelerinin kapılarını sonuna kadar dijitale açmışlar. Mardin‘deler mesela.. . Ya da İstanbul’un 8000 yıllık tarihinin içinde..

Okumadıysanız Fark Yaratanlar yazısını mutlaka okumanızı öneririm.

Osman Hamdi Bey tablolarının içi dışına çıktığında da yanımızdalar.. Hat sanatları ile de..

Bu topraklardan kazandıklarımızı, bu toprakların insanları ile paylaşmak” sözü ile ne güzel demiş Hacı Sabancı ve ne güzel devam ettirmiş bu sözün hakkını Sabancı Vakfı. İncelemek ve ziyaret etmek isterseniz buradan erişim sağlayabilirsiniz..

Bandırma Gemi-Müze ve Milli Mücadele Açık Hava Müzesi
Bandırma Vapuru
Bandırma Vapuru
17.05.1919 İstiklal Savaşı Gazetesi
17.05.1919 İstiklal Savaşı Gazetesi
Sabancı Vakfı Davet Videosu

16 Mayıs tarihinde anmıştık Bandırma Vapuru’nu; yola çıktığında..  Samsun’a gitmek, görmek şimdiye kadar mümkün olmadı..

Ama Sabancı Vakfı sayesinde dijital olarak parmak uçlarımıza kadar geldi..

Bu yazıyı hazırlamadan önce; otomatik tura katıldım yetmedi, sonra her bir işaretli noktayı tek tek tıklayarak gezdim yine yetmedi.. Sonra bir de hazır oda oda halini tekrar gezdim ve nasıl iyi hissettim tarifi mümkün değil..

🚢⚓🛳

Pandemi, ama müze gezisi; hem de en ince ayrıntısına kadar. Belki yerinde görsen kurdeleyle ayırılmış olan yatak kısmına gidemeyeceksin ama baş ucuna kadar gidebilme özgürlüğü.. Bir de özel bir haftada, öylesine özel bir müze..

🚢

Beni bu kadar mutlu ettiğiniz için,  Bandırma’yı parmak uçlarımda evime getirdiğiniz ve o ruhu bana yaşattığınız için çok teşekkür ederim.

Mutlaka. Tavsiyemdir!

Meşaleyi taşıyan her Türk Genci’nin, gezip görmesi dileğiyle.. 

Ziyaret için (Tıklayınız)

Sanal Gerçeklik Turu

Facebook Yorumları

Bu gönderiyi paylaş

ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

(Tarihte Bugün) Yıldızlar Geçidi

Vefat
- 1953 Neyzen Tevfik (69)
- 1981

Özdemir Asaf (41)

Ocak 2022
Etkinlik bulunamadı!

Yanlış üslup doğru sözün celladıdır!

Sadi Şirazi

Bu Hafta Popüler

Ben Başardım Ya Siz!

Başarı nedir? Hüdai Tandoğan "Ben başardım, ya siz?" diyerek yorumluyor kavramı. Filozofların deyişlerinden, günümüze keyifle okunacaksınız.

Plastik Pipet Sorunu – Sıfır Atık

Plastik pipet kullanımı da tüm tek kullanımlık plastiklerle birlikte büyük çöp yığınlarına sebep oluyor. Alternatifleri mümkün mü?

Sokak Hayvanları Aç Susuz Kalmasın.

Sokak hayvanları bu soğukta, kar altında aç susuz kalmasın. Evlerimizde, işyerlerimizde onlar için neler yapabiliriz? Basit tariflerle...
ilknur.tvhttps://birikiyorum.net
Efdal ve İlker'in annesi, Kerim'in kıymetlisi 1998 yılından bu yana "Kurumsal Hayat"ta yönetiyor ve organize ediyor. Sosyal Farkındalık ve Sorumluluk için, her alanda, "sanatla" çaba sarf ettiğini düşünüp; BiRiKiYOR

İlgili Yazılar

Kars; Doğunun Kültür Güneşi

Kars ve Karslı olmak. Doğunun en güzide kültür güneşi. Kültürel miras listelerine sığmayacak bir tarih. Ciritiyle, kilimiyle, yemeğinden suyundan bir yudum memleket havası.

ispanya turu; dijital gezi

ispanya turu yapmaya hazır mısınız? Üstelik dijital gezi rahatlığında. İspanyol kültürü açısından 9 önemli noktayı GeziYorum

British Museum, Müzede Av Oyunu

British Museum da tarihi eser bulmaca oynayalım mı? Müzede av oyununu oynarken eserleri dijital olarak gezmek de cabası. Üstelik iki milyon yıllık bir sürpriz ile

Oyuncak Müzesi Gezi’Yorum

Oyuncak Müzesini Gezi'Yorum. Yaşımız kaç olursa olsun, o oyuncakları görmek ne kadar iyi gelecek. Teknolojinin nimetleriyle, bu sefer uzaktan.